בניגוד לאפל, שמכריזה על סדרת מכשירי דגל אחת בכל שנה קלנדרית, חברת הטכנולוגיה הקוריאנית, סמסונג, דואגת לתחזק שתי סדרות סמארטפונים הפונות לשוק הגבוה ומתמקדות בקהל לקוחות דומה למדי, אלו הן ה-Galaxy Note ו-Galaxy S. אף על פי שמועדי ההשקה של הסדרות השונות לא תמיד היו עקביים, בסמסונג שומרים על מועדי הכרזה די דומים משנה לשנה. אז מתי היא נוהגת לחשוף את מכשירי הדגל שלה ומתי יוצג הדור הבא?


מתי תשיק סמסונג את מכשיר הדגל הבא?


את נסיונה הראשון בשוק הסמארטפונים בעידן שלאחר האייפון, עשתה חברת סמסונג זמן קצר לאחר ההכרזה על האייפון המקורי, איי שם בשנת 2008. היה זה ה-TouchWiz F480, מכשיר סלולרי חכם שרץ על גבי מערכת ההפעלה עצמאית בפיתוחה של סמסונג. מנקודה זו לקחו לחברה עוד כשנתיים עד שהציגה את סדרת הדגל הראשונה בפיתוחה שמבוססת על מערכת ההפעלה אנדרואיד, וזו שמובילה אותה עד לימים אלו, Samsung Galaxy S.


מלבד הדור השלישי והרביעי בסדרת מכשירי הדגל שלה, גלקסי S3 ו-S4, דאגה סמסונג להציג את כל מכשירי הסדרה סביב אותם תאריכים: בחודש פברואר או מרץ של כל שנה, במסגרת תערוכת הסלולר השנתית שמתקיימת בכל שנה בברצלונה, MWC. עד היום, שומרת היצרנית על אותו סטטוס, וגם ההכרזה של הדור האחרון בסדרה כיום, ה-Galaxy S10, התבצעה כחלק מן התערוכה המוכרת בחודש פברואר של השנה. 


מתי תשיק סמסונג את מכשיר הדגל הבא?


כך, חרושת השמועות שסובבת את השקת מכשירי הדגל של סמסונג בכל שנה מתמקדת בעיקר ביכולות ובפיצ'רים של הדגמים השונים. מועדי ההשקה השנתיים, מנגד, הפכו לדבר שבשגרה ולהכרזות שאת מועדי התרחשותן ניתן להעריך מראש באופן כמעט וודאי. בהתאם לדברים אלו, את הדור הבא בסדרת הדגל, ה-Samsung Galaxy S11, צפויה הענקית הקוריאנית להציג בתערוכת הסלולר MWC 2020, שתתקיים בין ה-24 ל-27 בפברואר 2002.


אלא שבזמן שסמסונג חושפת את מכשירי הדגל שלה בתחילתה של כל שנה, יצרניות אחרות ובראשן אפל, מכריזות על מכשירי דגל חדשים לקראת סוף השנה ובדיוק בזמן לתקופת החגים הנוצרים. בנקודת זמן זו, עשויים מכשירי סדרת S להפוך ל"מיושנים", כשהבאז שסביב השקתם חולף במהרה. אלא שסמסונג, כמובן, לא מקבלת את הדברים בהכנעה, וזו דואגת לתחזק סדרת דגל נוספת, Galaxy Note.


מתי תשיק סמסונג את מכשיר הדגל הבא?


סדרה זו נחשפה לראשונה בשנת 2011 ולמעשה היוותה ליסודה של קטגוריית ה"פאבלטים" (שמאז הספיקה להתאדות אל תוך שוק הסמארטפונים). מכשירי הדגל בסדרת גלקסי נוט של סמסונג פונים לשוק הפרימיום, ונחשפים מדי שנה במועדי הכרזה דומים למדי. בשנים הראשונות ועד לחשיפת הגלקסי נוט 5, הציגה סמסונג את מכשירי הנוט כחלק מתערוכת IFA, שמתקיימת בכל חודש ספטמבר בברלין.


אלא שבשנים האחרונות, מאז הכרזת הגלקסי נוט 7, החלה סמסונג בשינוי אסטרטגי והקדימה את מועדי ההכרזה של דגמי ה-Note לחודש אוגוסט. כך ממשיכה החברה לבצע גם כיום, כשהדגם האחרון בסדרה, גלקסי נוט 10, נחשף ב-7 באוגוסט 2019. בהתאם לדברים אלו, הדור הבא בסדרה זו, Galaxy Note 11, צפוי להפוך לרשמי גם הוא סביב חודש אוגוסט 2020.


מתי תשיק סמסונג את מכשיר הדגל הבא?


חשיפתם של מכשירי דגל בחודש אוגוסט, והשקתם בשבועות שלאחר מכן, מספקת לחברה מענה על שני צרכים שיווקיים וצרכניים מהותיים. מועדי ההשקה הם מעט לפני תחילתה של תקופת החגים והמבצעים בארה"ב ובמדינות רבות מסביב לעולם, כך שכאשר מגיעים הצרכנים לחנויות בחודשים אלו - הבאזז סביב מכשירי הדגל של החברה עוד קיים במובן מסויים, והצעתה לצרכנים אינה הצעה "מיושנת" בת למעלה מחצי שנה (מכשירי הגלקסי S של אותה השנה).


נוסף לכך, רבות מיצרניות הטכנולוגיה נוטות להכריז על מכשירי דגל חדשים בסוף השנה, סביב החודשים ספטמבר-אוקטובר. כך, באמצעות הצגת מכשיר דגל נוסף בסמוך לחברות אחרות, מסוגלת סמסונג לשמור על המגוון שלה מעודכן ולהתחרות כראוי ביצרניות אחרות.