בימים אלו מתקיים כנס המפתחים השנתי של סמסונג, SDC 2019 (ר"ת: Samsung Developer Conference 2019), במרכזו דאגה החברה כבר לחשוף בפנינו מספר מוצרים חדשים, ביניהם הצצה קטנטנה לעיצוב האפשרי של דור הסמארטפונים המתקפלים הבא בפיתוחה. מלבד המוצרים החדשים, חושפת החברה במעמד הכנס גם את הגרסה החדשה לממשק המשתמש שלה עבור מכשירי אנדרואיד, זהו One UI 2.
ממשק המשתמש One UI 2.0 יגיע למכשירים הנתמכים יחד עם מערכת ההפעלה אנדרואיד 10, שהושקה על ידי גוגל מוקדם יותר השנה. הממשק החדש, כך לטענת החברה, מטרתו להמשיך ולשפר את חווית השימוש ולהפוך את זו למהירה יותר. כך, וכחלק מטרנד מסכי הסמארטפונים שהולכים וגדלים, תעביר החברה את מרבית מקשי התפעול באפליקציות שבפיתוחה לחלקו התחתון של המסך, ובכך תהפוך את אלו לנגישים יותר. 


כמו כן, ממשק One UI 2.0 מצוייד במצב כהה (Dark Mode) מעודכן, עם תמיכה בכמות אפליקציות וחלקי ממשק נרחבים יותר. ההתראות יהיו למעט פחות בולטות ומשתלטות, באופן שיפחית את ההפרעה שלהן לפעילות השוטפת. כך, לדוגמה, התראה על שיחות טלפון לא תתפוס חלק משמעותי מהמסך כשזו מתקבלת במהלך שימוש באפליקציה אחרת.


סמסונג חושפת את כל הפרטים על ממשק המשתמש One UI 2


נוסף על כך, אפליקציית הצילום זוכה גם היא לעיצוב מחודש. בגרסה החדשה יוצגו למשתמש רק מספר מצבי צילום פופולריים - צילום תמונה, וידאו ופורטרט (Live Focus), בעוד על מנת לגשת לשאר ידרש המשתמש להקיש על תפריט מצבי הצילום. בסמסונג מציידים את ממשק One UI 2 באפשרות מובנית להקלטת מסך, מרחיבים את הפיצ'רים לניהול השימוש במכשיר (Digital Wellbeing), וכן בממשק מבוסס מחוות חדש, זאת מבלי לוותר על אפשרת להשאיר את מקשי הניווט המוכרים כפי שהם. 


 בין הסמארטפונים בייצור סמסונג שיקבלו את העדכון ל-One UI 2.0 יחד עם מערכת ההפעלה אנדרואיד 10, אנו נראה את מכשירי סדרות הדגל של השנים האחרונות - סדרות Galaxy S10, S9 ו-Galaxy Note 10/Note 9, יחד עם מכשירי סדרת Galaxy A 2019, חלק מדגמי Galaxy A 2018 ומגוון דגמים נוספים. מועדי ההשקה של מערכת ההפעלה וממשק המשתמש החדשים אינם חקוקים בסלע, אך אלו צפויים להגיע למכשירים הנתמכים הראשונים לפני סוף שנת 2019. 


מקור