חברת הטכנולוגיה ויצרנית הצילום הגרמנית לייקה, מוכרת לנו לא רק עקב פעילותה בשוק המצלמות הדיגיטליות, אלא גם דרך פעילותה המשותפת עם חברת וואווי בפיתוח מצלמות לסמארטפונים. כעת, מכריזה ענקית הצילום מגרמניה על מצלמת פול-פריים חדשה, זו ה-Leica SL2.


לייקה מציגה את מצלמת הפול פריים Leica SL2


ה-SL2 הינה מצלמת הדגל החדשה של לייקה בסדרת מצלמות ה-Full Frame נטולות המראה של החברה, והיא מגיעה כדור ההמשך ל-SL המקורית שהוכרזה לפני מספר שנים. המצלמה מגיעה עם גוף חדש במשקל של קצת פחות מקילו וסוללה מעודכנת שתאפשר צילום של עד 370 תמונות תחת טעינה אחת, כך לטענת היצרנית. את טעינת הסוללה ניתן יהיה לבצע באמצעות כניסת USB Type-C שיאפשר גם העברת נתונים.


לייקה מציגה את מצלמת הפול פריים Leica SL2


מצלמת ה-Leica SL2 כוללת חיישן צילום חדש ברזולוציה של 47 מגה פיקסל, וכן מציעה מצב צילום יייחודי שיאפשר צילום תמונה ברזולוציה של 187 מגה פיקסל. עבור צילום וידאו, מסוגלת ה-SL2 לצלם קטעי וידאו ברזולוציה מירבית של 5K בקצב של 30 פריימים לשנייה, בעוד צילום וידאו ב-4K יתאפשר בקצב של 60 פריימים בשנייה.


לייקה מציגה את מצלמת הפול פריים Leica SL2


כמו כן, כוללת המצלמה עינית OLED דיגיטלית ברזולוציה הגבוהה ביותר כיום בשוק (5.8 מגה-פיקסל), וכן מסך מגע מסוג LCD בגודל של 3.2 אינץ', דרכו ניתן יהיה לשלוט על הממשק באופן מלא. ה-SL2 מצויידת במנגנון ייצוב תמונה בעל 5 צירים, וכוללת מצב צילום רציף (Burst) של עד 10 פריימים לשנייה עם צמצם מכני או 20 פריימים לשנייה עם צמצם אלקטרוני. 


את ה-Leica SL2 תציע החברה לרכישה במחיר של 5,995 דולר, המקבילים לכ-20,900 שקלים.


מקור