חברת הטכנולוגיה ויצרנית הסמארטפונים הסינית, וואווי, הכריזה על סדרת מכשירי הדגל האחרונה שלה בשוק הבינלאומי (לפחות לעת עתה), ה-P30, במהלך החודשים הראשונים לשנת 2019. כעת, מספר חודשים אחרי שהשיקה גוגל את מערכת ההפעלה אנדרואיד 10, זוכים מכשירי הדגל מסדרת P30 של היצרנית לקבל את עדכון מערכת ההפעלה החדש. 
חלק ממשתמשי ה-Huawei P30 Pro החלו לקבל בימים האחרונים את גרסת אנדרואיד 10 החדשה מבית גוגל כעדכון מהאוויר (OTA - Over The Air). העדכון לאנדרואיד 10 מביא עימו גם את ממשק המשתמש המעודכן של וואווי, זהו כמובן ה-EMUI בגרסה 10. 


בשלב זה טרם החל העדכון להגיע למכשירי ה-P30, אך ניתן להעריך כי השקתו לדגמים אלו תהיה צמודה למדי ותתרחש בקרוב מאוד. נכון לרגעים אלו, המשתמשים שהחלו בקבלת העדכון היו משתמשי ה-P30 פרו בסין, שם אנו רואים את הגרסאות החדשות נוחתות לראשונה. כמו בכל השקת גרסה חדשה, גם הפעם אנו צפויים לראות את זו מגיעה למשתמשים בגלי השקה שיפוזרו לאורך מספר שבועות וינועו בין מדינות ושווקים שונים. 


מערכת ההפעלה אנדרואיד 10 מגיעה למכשירי Huawei P30 Pro


ממשק המשתמש החדש של וואווי, EMUI 10, מגיע עם מגוון עדכונים ושדרוגים בהשוואה לקודמו: העיצוב עבר שינויים קלים; ישנו מצב Dark Mode חדש; מנוע העיבוד הגרפי של וואווי עודכן ל-GPU Turbo 3.0; פיצ'ר חדש בשם Multi Screen מאפשר להציג את מסך הסמארטפון במחשב ועוד.