בשעה שמכשיריהן החדשים של חלק מיצרניות הסמאטפונים השונות, בהן וואווי, וואן פלוס ואחרות, כבר מגיעים לשוק עם מערכת ההפעלה אנדרואיד 10 מותקנת ישירות מן האריזה, אין זה המצב עבור כלל החברות. בין אלו שטרם יישרו קו נמצאת יצרנית הסמארפונים הקוריאנית, LG, שהכריזה במהלך סוף השבוע האחרון על הגרסה החדשה לממשק המשתמש העצמאי שלה, היא LG UX 9.0, שמבוססת על אנדרואיד 10.


הוכרז: LG UX 9.0 - ממשק משתמש מעודכן מבוסס על אנדרואיד 10


LG UX 9.0 מגיע לשוק כשהיא מבוססת, כאמור, על גבי מערכת ההפעלה אנדרואיד 10, זאת כשלושה חודשים לאחר שהשיקה גוגל את מערכת ההפעלה החדשה למכשירים הנתמכים הראשונים. הממשק המעודכן והחדש מבית LG כולל בראש ובראשונה עדכון עיצובי, עם פונט וגופן עבים וגדולים יותר, יחד עם ניסיון לאפשר למכשירי החברה להיות מתופעלים ביד אחת ככל שניתן. 


כך, לא רק שהטקסטים גדלו, אלא גם פקדים שונים הועברו לחלקו התחתון של המסך על מנת להגביר את הנגישות באמצעות יד אחת. מדובר במהלך דומה לזה שביצעה סמסונג בגרסאות האחרונות של ממשק המשתמש One UI, ולמעשה שני הממשקים משתפים אחד עם השני קווי עיצוב רבים. 
מסך האפליקציות האחרונות עובר גם הוא עדכון ליישור קו עם אנדרואיד 10, וב-LG מצרפים גם מצב לילה מעודכן שיפעל לאורכו ורוחבו של ממשק המשתמש. את אנדרואיד 10 יחד עם ממשק UX 9.0 מבית LG, צפויה החברה להשיק מאוחר יותר השנה לסמארטפונים הנתמכים בפיתוחה, בהם דגמי סדרת LG G8 (כולל ה-G8X ו-G8S). הדגם החדש מבין השניים, LG G8X שזה עתה נחת גם בישראל, מגיע עם חלק מן הפיצ'רים כבר כיום כחלק מממשק המשתמש שזמין עימו, אך ללא אנדוראיד 10 ובהיעדר חלק מן הפיצ'רים שתביא הגרסה החדשה.