מוקדם יותר השנה, במהלך חודש אפריל האחרון, השיקה מיקרוסופט את הדור הדיגיטלי המלא הראשון לקונסולת המשחק שלה מסדרת Xbox, שאינו מגיע עם כונן דיסקים כלל. זמן קצר לאחר מכן, בחודש יוני, חשפה החברה את הפרטים הראשונים אודות קונסולת האקסבוקס הבאה בפיתוחה, וכעת היא חושפת אותה באופן כמעט מוחלט: הכירו את ה-Microsoft Xbox Series X. 


מיקרוסופט חושפת את דור הקונסולת הבא שלה: Xbox Series X


את ה-Xbox Series X מציגה מיקרוסופט כחלק מכנס Game Awards שהתרחש בסוף השבוע האחרון, ובמסגרתו סיפקה היצרנית חלק מן הפרטים על הקונסולה החדשה, ובראשם את קווי העיצוב שלה. כפי שניתן לראות בתמונה, קונסולת ה-Xbox Series X מגיעה עם קווי עיצוב חדשים לחלוטין בסדרה, וכאלו שגורמים לה להיראות שונה מאוד בנוף קונסולת המשחק.


במקום מבנה שטוח ורחב יחסית, מגיעה הקונסולה החדשה עם במבנה מלבני צר וגבוה מאוד. בחלקו הקדמי ממשיכה החברה בשימוש בכונן הדיסקים הוותיק, כאשר על גבי הדופן העליונה של הקונסולה ישנם פתחי אוורור תחתם תמצא תאורת LED ירוקה. מלבד זאת, לא ניתן לראות מקשים נוספים על גבי הקונסולה, וזו מגיעה עם קווי עיצוב נקיים במיוחד. השימוש בה יתאפשר הן בעמידה והן בשכיבה.
יחד עם החשיפה של קונסולת המשחק החדשה, הציגה מיקרוסופוט גם טריילר למשחק ה-Hellblade 2 שיושק לצד הקונסולה. על פי הערכות ודיווחים קודמים, Xbox Series X אינו שמה של קונסולה יחידה, אלא שמה של סדרת הקונסולת הבאה של החברה. במיקרוסופט, לפי אותם דיווחים, מתכננים להשיק לכל הפחות שני דגמים שונים עבור הסדרה.


ה-Xbox Series X תגיע עם מעבד AMD Zen 2 מקוסטם וכרטיס מסך (GPU) בארכיטקטורת Radeon RDNA המיועדת לגיימינג אינטנסיבי. הקונסולה תהיה מסוגלת להריץ משחקים ברזולוציה של עד 8K UHD ובקצב רענון של 120 פריימים לשנייה, עם תמיכה ב-VRR (ר"ת: Variable Refresh Rate או קצב רענון משתנה). 


את ה-Xbox Series X תשיק החברה סביב תקופת החגים של שנת 2020, כאשר פרטים מלאים על מפרטה הטכני ויכולותיה צפויים להחשף כבר בקיץ הקרוב. 


מקור