חברת הטכנולוגיה ויצרנית הסלולר הסינית, וואן פלוס, שיחררה מספר טיזרים לקראת אירועי הפתיחה של כנס האלקטרוניקה הצרכנית בלאס וגאס, CES 2020, כשאלו העידו על כוונתה של היצרנית להציג סמארטפון חדש. וכעת, עם פתיחת אירועי התערוכה באופן רשמי, מציגה החברה את המכשיר המדובר. הכירו את ה-OnePlus Concept One.


וואן פלוס מכריזה על ה-OnePlus Concept One עם המצלמה הנעלמת


ה-Concept One של וואן פלוס, כמשתמע משמו, הינו סמארטפון קונספט עליו עבדה היצרנית, לדבריה, כשנה וחצי. גולת הכותרת שלו טמונה ביכולות ייחודיות למדי של מערך הצילום הראשי שלו, שמסוגל להיעלם (למראית העין) בלחיצת כפתור בלבד. מערך זה מגיע במבנה ייחודי המשלב זכוכית אלקטרוכימית המסוגלת לגרום לחיישני הצילום להיעלם, ולמכשיר להיראות כאילו הוא לא כולל מצלמות בגבו כלל.
את המכשיר פיתחה החברה בשיתוף פעולה נוסף עם יצרנית רכבי הספורט מקלארן, והזכוכית בה מבצע שימוש ה-Concept One מבצעת שימוש בטכנולוגיה זהה לזו שמגיעה בחלונות הגג של רכבי מקלארן. על מנת "להעלים" את מערך הצילום, תספיק לחיצה כפולה על כפתור ייעודי, ותוך 0.7 שניות יעלמו המצלמות. 


וואן פלוס מכריזה על ה-OnePlus Concept One עם המצלמה הנעלמת


בזמן שבחלקו הקדמי ה-Concept One דומה מאוד ל-OnePlus 7T Pro שנחשף בשנה שעברה, כשמביטים בגבו ניתן במהרה להבין כי זהו לא אותו מכשיר: הוא כולל גימור עור תפור בצבע כתום, ובמרכזו יריעת זכוכית ארוכה המכילה את מערך הצילום הראשי. בחברה לא מתייחסים בשלב זה למפרטו או ליכולותיו הטכניות של ה-OnePlus Concept One, וזו אינה מתכוונת להשיק אותו לציבור. עם זאת, הטכנולוגיה צפויה ועשויה לשמש את מכשיריה העתידיים של וואן פלוס, ברגע שהיא תהיה מוכנה לייצור המוני.