לפני קצת פחות משנתיים, כשהכריזה והשיקה גוגל את מערכת ההפעלה אנדרואיד 9.0 פאי, התברר כי היא הסירה וחסמה באופן רשמי את האפשרות לביצוע הקלטת שיחות - הן על ידי אפליקציית המערכת שלה והן על ידי אפליקציות צד ג', זאת אלא אם המשתמש יבצע Root למערכת ההפעלה. כעת, כשנה וחצי לאחר מכן, נראה כי ענקית הטכנולוגיה מתכוונת להחזיר למשתמשים את אפשרות הקלטת השיחות.


דיווח: גוגל תחזיר את אפשרות הקלטת השיחות למכשירי אנדרואיד


אפליקציית החייגן הרשמית של גוגל, ה-Google Phone App, עודכנה לאחרונה לגרסה חדשה שזמינה לכל המשתמשים המבצעים שימשו בחייגן זה. באתר XDA Developers החליטו לבחון את קוד האפליקציה, ושם התגלו ממצאים מעניינים למדי. לפי האתר, בגוגל הוסיפו לקוד האפליקציה אפשרות להקלטת שיחות שתהיה מובנית ישירות בחייגן הרשמי של החברה.


לפי ממצאי XDA, גוגל תוסיף את הכפתור Record (הקלט) לאחר תחילתה של כל שיחת טלפון, ואחרי שילחץ המשתמש על הכפתור ויבקש להקליט את השיחה, ישתנה הכפתור ותופיע בפניו המילה Recording (מקליט). בשלב זה הפיצ'ר אמנם עוד לא הופעל, אך עצם הימצאות הפרטים הללו בקוד האפליקציה מעיד על כך שהוא בהחלט צפוי לחזור למשתמשי אנדרואיד בקרוב.


נוכחותו של הפיצ'ר באפליקציית החייגן של גוגל רלוונטית עבורנו בישראל מכמה סיבות. ראשית, כל מכשירי אנדרואיד וואן, כולל דגמי סדרת Mi A של שיאומי וכל המכשירים של מותג נוקיה הנמכרים גם בישראל, מבצעים שימוש בחייגן זה. כך, כל אלו יקבלו את הפיצ'ר ברגע שתשיק אותו גוגל.


דיווח: גוגל תחזיר את אפשרות הקלטת השיחות למכשירי אנדרואיד


נוסף על כך, שיאומי, שמהווה לאחת מהיצרניות הבולטות ביותר בשוק הישראלי, החליפה בחודשים האחרונים את החייגן המוכר שלה בחייגן הרשמי של גוגל בכל הסמארטפונים שנמכרים בישראל, ולאחרונה גם באירופה. כך, גם הם יהנו מהאפשרות להקלטת השיחות ברגע שזו תגיע לאפליקציית Google Phone App.


כמו כן, החזרת הפיצ'ר ושילובו באופן רשמי באפליקציית החייגן שלה, מעידה על כך שגוגל בהחלט עשויה לאפשר גם לאפליקציות צד ג' וליצרניות סמארטפונים שונות להטמיע את יכולות הקלטת השיחה באפליקציות החייגן שלהן. נכון לרגע זה לא ברור מתי יושק הפיצ'ר רשמית, אך ניתן להעריך כי הדבר יתרחש בקרוב.


מקור