חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים

מכורים לסמארטפון? לגוגל יש פיתרון עבורכם

חברת גוגל, יצרנית סמארטפונים ומפתחת מערכת ההפעלה אנדרואיד, רוצה לעזור לנו להתמודד עם בעיית השימוש המרובה במכשירים שלנו. איך? החברה פיתחה מעטפה שמגבילה את השימוש במכשיר

גיא לוי |  22/01/2020

בעיית השימוש המרובה בסמארטפונים שלנו מדאיגה בראש ובראשונה אותנו המשתמשים, אבל לעיתים תמצאו גם חברות שכל קיומן מתבסס על השימוש שלנו בסמארטפונים, פועלות על מנת לרסן את התופעה שכבר מזמן מדירה שינה מעיניהם של רבים.


חברת גוגל, יצרנית הסמארטפונים ממשפחת הפיקסל ומפתחת מערכת ההפעלה הנפוצה ביותר לסמארטפונים (אנדרואיד), מנסה לעזור לנו להלחם בהתמכרות הזו ואמש היא הציגה פתרון מעניין לצמצום השימוש בסמארטפון, מעטפה. אתם בטח חוזרים עכשיו שוב לקרוא את המילה ושואלים את עצמכם, מה? אז קראתם נכון וזו לא טעות. מדובר במעטפה.


מכורים לסמארטפון? לגוגל יש פיתרון עבורכם

המעטפה הזו משאירה רק חייגן פשוט זמין לשימוש


הרעיון שמסתתר מאחורי המעטפה הוא פשוט: אתם מכניסים את הסמארטפון שלכם לתוך מעטפה מיוחדת, שכרגע גוגל מייצרת כמותה רק למכשיר הפיקסל 3A, אבל בעתיד - אם הפיתוח יוכיח את עצמו, היא תייצר עבור מכשירים נוספים, אולי אפילו כאלו שלא מיוצרים על ידה.
למעטפה הזו מתלווה אפליקציה מיוחדת שהמשתמש צריך להוריד ואז ברגע שהוא רוצה לנוח קצת מהמכשיר, אבל עדיין להיות זמין לנהל שיחה קולית, הוא אמור להכניס את המכשיר למעטפה ולסגור אותה. גוגל ממליצים ממש לשים דבק. ברגע שהמכשיר במעטפה, המשתמש יוכל לחייג רק לאנשים שנמצאים בזיכרון המכשיר או להשתמש בחיוג המהיר במכשיר. אם תבקשו לדעת מה השעה, המעטפה תשתמש בלוח המקשים שיש עליה כדי לסמן לכם את השעה. קיימת עוד מעטפה שמאפשרת למשתמש גם לצלם וידאו ותמונות, אבל זו כבר אופרה אחרת לגמרי.


מכורים לסמארטפון? לגוגל יש פיתרון עבורכם

מעטפה שמאפשרת רק להשתמש במצלמה


בנוסף, הציגה גוגל אפליקציה שמיועדת גם היא למטרת הפחתת השימוש בסמארטפונים ומה שהיא עושה זה מציגה על גבי המסך נקודה, בכל פעם שהמשתמש פותח את המכשיר מנעילה. בכל פעם, תתווסף עוד נקודה ובכל פעם היא תהיה גדולה יותר. כך, אחרי מספר רב של פתיחות הנעילה של המכשיר, תמצאו את עצמכם מסתכלים על מסך מלא נקודות שלמעשה מפריעות למשתמש לראות את המסך בצורה ברורה ומחייבת אותו לנוח קצת מהשימוש המרובה.


אין עדיין מידע לגבי מתי המעטפות האלו יוצעו למכירה ומה יהיה מחירן. אין לצפות שהן תגענה בצורה מסודרת לישראל, אבל מן הסתם אנשים יוכלו להזמין אותה מחו"ל.מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

המוצרים המבוקשים בקטגוריית טלפונים סלולריים

יצרן:Apple,
גודל מסך:6.1 אינטש,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 2,950 ₪
מתוך 35 חנויות
יצרן:Xiaomi,
גודל מסך:6.3 אינטש,
טווח מחירים:500...,
החל מ- 598 ₪
מתוך 35 חנויות
יצרן:Samsung,
גודל מסך:6.8 אינטש,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 2,900 ₪
מתוך 30 חנויות
יצרן:Apple,
גודל מסך:6.1 אינטש,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 2,760 ₪
מתוך 29 חנויות
גיא לוי - כתב חדשות וטכנולוגיה

גיא לוי - כתב חדשות וטכנולוגיה

כתב חדשות וטכולוגיה
בן 50, נשוי ואב ל-2, כתב טכנולגיה ב-WiseBuy מ-2019. איש אקדמיה בעברו ומי שהקים את GSM Israel. כתב בעבר ל-Ynet, Walla, Mako. מומחה טכנולוגיה וחדשנות ובעיקר מכור לתחום.
לפניות: support@wisebuy.co.il