לפני כחצי שנה השיקה אפל את מערכת ההפעלה iOS 13, ומאז היא כבר הספיקה לשחרר מספר עדכונים נוספים עם מספר מינימלי של פיצ'רים חדשים. כעת ממשיכה היצרנית האמריקאית בעבודה על גרסאות נוספות למערכת ההפעלה, ומשיקה גרסת בטא ראשונה ל-iOS 13.4 עם מגוון פיצ'רים חדשים. 


אפל משיקה את גרסת הבטא ל-iOS 13.4 עם פיצ'רים חדשים


אחד מן הפיצ'רים הבולטים ביותר ב-iOS 13.4, שאותר על ידי אתר 9to5mac, הוא התמיכה ב-API חדש בשם Apple CarKey. כמשתמע משמו, פיצ'ר זה יאפשר ליצרניות צד ג' להפוך את מכשיר האייפון (או שעון ה-Apple Watch) של המשתמשים למפתח חכם לרכב, שיאפשר להניע/לכבות את הרכב ולנעול/לפתוח אותו. 


את הפיצ'ר תשלב החברה באפליקציית הארנק (Apple Wallet), וייתכן כי אף ניתן יהיה לשתף את השלט הוירטואלי כך שאחרים יוכלו לשלוט על הרכב גם הם ללא צורך במפתח המקורי. הפיצ'ר יבצע שימוש ב-NFC וידרוש מן המשתמש להיות בקירבה למכונית על מנת לבצע בו שימוש. 


אפל משיקה את גרסת הבטא ל-iOS 13.4 עם פיצ'רים חדשים


בין הפיצ'רים הנוספים שמגיעים עם iOS 13.4 נמצא אפשרות למפתחים למכור אפליקציות למק ולמכשירי iOS כרכישה יחידה; בקרי שליטה מעודכנים ל-Apple CarPlay; תמיכה בשיתוף תיקיית iCloud Drive; עדכון למקלדת ולאפליקציית התמונות; עדכון לאפליקציית Apple TV; תמיכה ב-Memoji חדשים; ועוד.


מקור 1 | 2 | 3