בשנת 2019 הפכו הסמארטפונים המתקפלים מקונספט שראינו בעיקר על הנייר, לסמארטפונים אמיתיים מהם ראינו ניצנים ראשונים גם כאן בשוק הישראלי. בשנת 2020 המגמה אף צפויה להמשך ולהתגבר, כשאת יריית הפתיחה סיפקה סמסונג עם ההכרזה על ה-Galaxy Z Flip. כעת, נראה כי יצרנית נוספת מתכוונת להכנס לזירת הטלפונים הגמישים, ולקחת זאת צעד אחד קדימה: כך עשוי להיראות הטלפון הגמיש של TCL.


הודלף: כך יראה הסמארטפון עם המסך הנמתח של TCL


הדלפה חדשה שמגיעה מאתר CNET מתיימרת להציג סמארטפון קונספט עליו עומלת בימים אלו חברת TCL. המכשיר, אותו תכננה היצרנית להציג בתערוכת MWC 2020 שכבר בוטלה נוכח התפשטות וירוס הקורונה יגיע גם הוא עם מסך גמיש, אך בקונספט שונה לחלוטין: מסך גמיש המסוגל להתרחב לגודל כמעט כפול מגודלו המקורי. 


כפי שניתן לראות בתמונות, הסמארטפון הנמתח של TCL מגיע עם מסך ומבנה סטנדרטיים לחלוטין במבט ראשון: המסך כולל שוליים דקים עם חור לזוג מצלמות סלפי קדמיות, פריסת המקשים מוכרת ובגב הסמארטפון ישנו מערך צילום מרובע. אלא שבלחיצת כפתור, מנגנון מכני ייחודי מסוגל להרחיב את המסך.


הודלף: כך יראה הסמארטפון עם המסך הנמתח של TCL


בשלב זה כלל לא ברור כיצד בדיוק עובד המנגנון. ייתכן שמדובר בפאנל גמיש לחלוטין וכאשר הוא עובר מתצורה פתוחה לחלוטין לסגורה, חלק מן הפאנל מגולגל או מקופל לחלקו הפנימי של הסמארטפון, ויתר המסך ממשיך לתפקד באופן סטנדרטי ומאפשר לבצע שימוש במכשיר כסמארטפון.


כך או אחרת, אין ספק שמדובר בקונספט מעניין במיוחד אותו היינו שמחים לראות בשוק הסלולר, שכן הדבר יאפשר לבצע שימוש בסמארטפון בעל מימדים סטנדרטיים הן כמעיין טאבלט והן כסמארטפון סטנדרטי לכל דבר ועניין. מיותר לציין כי גם אם היצרנית תכריז על הקונספט בחודשים הקרובים, אנו צפויים להמתין בסבלנות לא מעט זמן עד (ואם בכלל) נראה את המכשיר מגיע לייצור המוני ועולה על מדפי החנויות מסביב לעולם.


מקור