סוף לפרשיית האטת האייפונים. חברת אפל הסכימה להסכם פשרה, לאחר שנתבעה ייצוגית על כך שהאטה במתכוון וללא ידיעת המשתמשים, את מהירותם של אייפונים ישנים מסדרה 6 או 7.


כזכור, בשנת 2017 הואשמה חברת אפל על ידי מפתח של חברת Geekbench, המפתחת אפליקציות שמודדות את רמות הביצועים השונים של סמארטפונים. בהתחלה, הכחישה חברת אפל את מה שמיוחס לה, אבל לאחר שהוצגו הוכחות לגבי סוג ההתנהלות וההורדה בפועל של ביצועי המכשיר - נאלצה אפל להודות במיוחס וטענה להגנתה שעשתה זאת כדי למנוע מהסוללה להתחמם יתר על המידה - מה שעלול לגרום להתפוצצות המכשיר.


אפל תפצה לקוחות בחצי מילארד דולר


חובבי הקונספירציה ברחבי העולם מיהרו לקבוע שזה מהלך נכלולי שכל מטרתו היא "להכריח" את משתמשי המכשירים הישנים, לשדרג אותם לחדשים, אבל באפל הכחישו זאת בכל תוקף וטענו שכל מטרת המעשה הייתה בראש ובראשונה מתוך דאגה לשלום המשתמשים. לזכות אפל ייאמר שכל זה קרה בסמוך לפרשיית הנוט 7 המתפוצץ, וייתכן שזו אכן הייתה הסיבה האמיתית.


על פי הסכם הפשרה, תשלם אפל סכום של כחצי מיליארד דולר שיתחלקו לא באופן שווה בין כל אלו שיש או היה ברשותם מכשיר מדגם אייפון 6 או 7 (יקבלו 25 דולר) - ובין האנשים שהיו חתומים על כתב התביעה הייצוגית שיקבלו כמה אלפי דולרים כל אחד. גם בישראל הוגשה תביעה דומה לגבי אותו הנושא, אך עדיין לא התקבלה הכרעה ולא ידוע אם וכיצד יחולק הסכום ומתי זה יקרה בישראל.