עולמות הרכב והטכנולוגיה משיקים זה לזה כבר שנים רבות, אבל עידן הרכב האוטונומי והאינטרנט של הדברים מביאים איתם כל יום חדשות על פיתוחים חדשים ושיתופי פעולה מעניינים בין שני הענפים.


כך חברו יצרנית הסמארטפונים הגדולה, חברת אפל - עם יצרנית כלי הרכב הגרמנית, חברת ב.מ.וו. על מנת לפתח את מפתח הרכב העתידני, שמסתבר שבכלל לא יהיה מפתח מסורתי אלא האייפון עצמו יחליף אותו לחלוטין, כך עולה מתוך הקוד של מערכת ההפעלה החדשה של האייפון, iOS 14 שנמצאת בשלבי פיתוח ועתידה לראות אור בחודשים הקרובים.


אפל ו-ב.מ.וו עובדות על מפתח דיגיטלי לרכב


החידושים יהיו בעיקר בשחרור הצורך של הנהג להוציא את האייפון מהכיס או מהתיק כדי ליצור אינטראקציה עם הרכב כגון פתיחה של נעילת הדלתות, הנעה וכיבוי של הרכב ואף שליטה על המצערת ומערכת ההיגוי, כך שבמגבלות מסוימות יוכל הנהג להוציא את כלי הרכב מהחנייה ללא כניסה אליו כלל.


אפל ו-ב.מ.וו עובדות על מפתח דיגיטלי לרכב


כבר עתה ברור שהטכנולוגיה החדשה תדרוש הן רוחב פס (UWB) והן טכנולוגיות נוספות כמו בלוטות' באנרגיה נמוכה, NFC ועוד. אפל וב.מ.וו משתפות פעולה בתחום המשותף כבר זמן מה ואפל היא הראשונה שהציגה את מערכת ה-CarPlay האלחוטית שלה ברכב מסוג ב.מ.וו. כמו כן, ייתכן שהמערכת תדרוש אייפונים חדשים מסדרה 11 ומעלה, אבל זה יתברר רק כשהמערכת תיכנס לשלבים אחרונים של פיתוח.