התפרצות נגיף הקורונה מוצאת את עולם הטכנולוגיה מתגייס למען המטרה העולמית של התגברות על הנגיף הסורר וכך שתיים מתוך החברות שמייצרות עוזרים אישיים "גייסו" אותם למטרת הדרכה והסברה לגבי הנגיף וההתמודדות איתו.


העוזרים האישיים ידריכו אותנו לגבי הקורונה


בחברת גוגל רתמו את המוזיקה כדי לעזור לאנשים לשטוף את ידיהם בצורה נאותה, כך על פי ההנחיה של ארגון הבריאות העולמי, רחיצת ידיים יסודית צריכה לקחת לפחות 40 שניות, וברגע שהמשתמש יבקש מהעוזר האישי של גוגל לעזור לו ברחיצת ידיים, הוא יחל לנגן מוזיקה במשך 40 שניות כדי לעזור בתזמון הנכון.


העוזרים האישיים ידריכו אותנו לגבי הקורונה


במקביל, פועלים בגוגל רבות על מנת לסנן תכנים מטעים לגבי נגיף הקורונה, ושאלות מסוימות שעלולות לעורר קבלה של מידע לא אמין, קונספירטיבי או לכל הפחות שגוי- תתקלנה בחסימה של המערכת.


באפל גייסו את סירי על מנת לעזור לאנשים במידה והם חוששים שמא הם סובלים מחלק מהתסמינים האופייניים למחלת הקורונה, וכך במקרה שהתסמינים ממשיים ומהווים עדות לכך שהמשתמש עלול להיות חולה - תמליץ סירי למשתמש להתקשר למוקד החירום 911 ולהזמין טיפול רפואי אל הבית. במקרה והתסמינים אינם משמעותיים, תמליץ סירי למשתמש לבודד את עצמו בבית עד לבירור מקצועי יותר. חלק גדול מהיישומים החדשים של העוזרים האישיים אנם פעילים בצורה הנכונה בישראל עדיין, אבל מסתמן שהמידע הזה יתורגם לכל השפות ובקרוב תוכלו להיעזר באסיסטנטים גם בשפה העברית.