חברת באג יבואנית מוצרי JBL לישראל, השיקה השבוע שלושה רמקולים חדשים, אשר הוצגו בתערוכת IFA שהתקיימה השנה בברלין. הרמקולים החדשים בעלי עוצמות ואיכויות סאונד מרשימות הודות לשימוש בהספקים גבוהים ובטווח תדרים רחב. מחיריהם של הרמקולים אינם זולים כבעבר, והם נועדו להתחרות ברמקולים היוקרתיים של חברת בוס והמתחרה מבית ‏Harman-Kardon.


הרמקולים החדשים של JBL


JBL Boombox 


מערכת הסאונד האלחוטית (BT) החדשה של JBL גדולה וכבדה, והיא מכילה בתוכה לא פחות מ-4 רמקולים – 2 וופרים לצלילים נמוכים ו-2 טוויטרים לצלילים גבוהים. עם הספק כפול של 30 וואט וטווח תדרים של 50Hz-20KHz מתקבלת עוצמת שמע גבוהה התואמת מערכות סטריאו או מקרני קול. החברה מבטיחה זמן נגינה של עד 24 שעות הודות לסוללה עצומה בנפח 20,000 מיליאמפר - שעה, אך טעינתה ארוכה ונמשכת 6.5 שעות. כפי שהרמקולים הקודמים של החברה היו עמידים במים, כך גם ה- Boombox – זו עמידה בנתזי מים או גשם בתקן של IPx7. עם זאת, היא אינה ניידת וקלה במיוחד, עקב משקל של 5.25 ק"ג. האפשרות לצמד רמקול זהה לצורך הגברת הסאונד קיימת, אך כדי לצמד מעל 2 רמקולים נוספים יש צורך באפליקציה מיוחדת שיש להתקין בסמארטפון או בטאבלט. מלבד קישוריות אלחוטית מסוג בלוטות', ניתן לחברה למחשב בעזרת כבל AUX 3.5 מ"מ.

מחירה של המערכת יחל ב-2,299 שקל.

הרמקולים החדשים של JBL

JBL Pulse 3 
ל- Pulse 2בעל התצוגה האור קולית המרשימה, הוצגו עם הזמן רמקולים מוזלים המזכירים את עיצובו החיצוני – גליל ארוך עם נוריות לד המאירות בצבעים עפ"י קצב השיר. כעת, JBL משיקה את הדור החדש של סדרת הפולס - Pulse 3. בדור החדש, ניתן להתאים את הצבעים ואת מהירות התאורה בעזרת אפליקציה, כאשר בעזרת האחרונה ניתן לצמד למעלה מ-100 רמקולים זהים. בנוסף, ניתן לבצע שיחות טלפון בעזרת מיקרופון מסנן רעשים מובנה, והוא בעל תמיכה בעוזרות הקוליות סירי ו-Google Now. רמקול זה עמיד בנתזי מים בתקן IPX7, ובעל חיי סוללה ( 6,000 MAH) של עד 12 שעות נגינה.

ה- Pulse 3 החל להימכר ב-1,099 שקל.

הרמקולים החדשים של JBL

רמקול אלחוטי לצוואר JBL Soundgear

אחד החידושים המעניינים שהיו בביתן JBL בתערוכת IFA השנה היה ה- Soundgear שנתלה על הצוואר, ותפקידו להחליף את האוזניות המסורתיות. גבות רבות הורמו נוכח כך שהרמקול מפיץ עוצמת שמע חזקה ובעצם סותר את הרעיון של אוזניות – שמיעה אישית ללא הפרעות לסובבים.

הרמקול החדש פוטר את המשתמש מלחיצות על כפתורים או הגדרות כלשהן – הרמקול נשלט ע"י דיבור (אנגלית) ובכך לא מצריך התעסקות מרובה מלבד הגדרה ראשונית וצימוד לטלפון. יתר על כן, ניתן לשוחח עימו בטלפון הודות לשני מיקרופונים רגישים, אך כפי שנאמר, השיחות לא יהיו אישיות ופרטיות, אלא הן יהיו דומות לשיחה בספיקר.

JBL שילבה ברמקול זה 4 רמקולים, כאשר לכל זוג עוצמה של 31 וואט, וטווח תדרים של 100Hz-20KHz. עיצוב הרמקול בעל קווים כללים של כרית לצוואר, והוא נתלה על העורף, כך שהרמקולים פונים אל האוזניים. החברה מוסרת כי הרמקול עטוף בחומרים רכים והוא מתאים לכל גדלי הצוואר לטובת חווית שימוש מושלמת לכל המשתמשים. כפועל יוצא מכך שהוא נתלה על הצוואר, משקלו קל ועומד על 350 גרם. זמן הנגינה קצר יחסית לרמקולים הקודמים ועומד על 6 שעות, אך זמן הטעינה קצר – כשעתיים בלבד.

ה- Soundgear כבר החל להימכר ב-999 שקל.

הרמקולים החדשים של JBL