הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה של חברת אפל למכשירי האייפון והאייפד, תביא איתה מספר שיפורים חשובים לנושא התפרצות נגיף הקורונה, ולמעשה היינו שמחים אם חלק מהם כבר היה כאן. גרסה 13.5 העתידית תפתור חלק מהבעיות מולן אנחנו ניצבים כיום.


iOS 13.5 תעזור לנו עם הבעיה הזו

משתמשי האייפון בטח מכירים כבר את הבעיה הזו

מי מכם שמסתובב עם אייפון, מכיר כבר בוודאי את ההרגשה המתסכלת של ניסיון המכשיר לזהות את הפנים כשאנחנו עוטים עליהם מסיכה. האפשרויות שיש בידינו באותו רגע הן או להוריד את המסיכה, מה שלא מומלץ לעשות – בוודאי לא בכל מקום וזמן בו אתם נמצאים.

iOS 13.5 תעזור לנו עם הבעיה הזו
עדיין מאלצת אותנו לעשות התאמות מרובות

האפשרות השנייה, והיא מה שרובנו עושים – זה פשוט לחכות כמה שניות עד שהמכשיר יתייאש מהניסיון לזהות את הפנים, ואז יציע את האפשרות להקיש את הקוד הסודי על מנת להיכנס למכשיר. בדיוק בסוגיה הזו יטפל העדכון הבא כשהוא יאפשר להחליק אצבע מתחתית המסך במסך הנעילה כדי להגיע ישירות למסך הקוד – מבלי שהמכשיר יבזבז שניות יקרות בניסיון לזהות את פנינו.

iOS 13.5 תעזור לנו עם הבעיה הזו
גרסה 13.5 תפתור חלק מהבעיות

בנוסף, העדכון הבא יאפשר לבעלי אייפון לדעת אם נחשפו לאנשים שנושאים את הנגיף וזה ייעשה על ידי איסוף נתוני המשתמש מאנשים שנמצאים סביבנו, ובמרחק שטכנולוגיית ה-BT מכסה. זה יאפשר למשתמש לדעת אם נמצאים בקרבתו המיידית אנשים שנחשפו לנגיף.

איסוף המידע ייעשה באופן זמני והנתונים יימחקו באופן אוטומטי לאחר 14 יום. המשתמש יוכל לא לאפשר את איסוף הנתונים ובנוסף, הוא יוכל לשלוח את הנתונים בצורה אנונימית ללא כל זיהוי של בעל המכשיר. הפיצ'ר החדש עדיין נבדק ונבחן על ידי אפל ולא אושר סופית לשימוש.