חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים

עדכון הקורונה למכשירי אפל כבר כאן

מעקף לזיהוי הפנים והתראה על חשיפה: אפל שיחררה את העדכון למערכת ההפעלה iOS 13.5 ואיתו מספר תכונות שנועדו להקל על ההתמודדות עם מגיפת הקורונה

שחר שושן |  24/05/2020

חברת אפל החלה להפיץ את העדכון למערכת ההפעלה - iOS 13.5 הכולל שורה של שיפורים לצד תכונות ספציפיות הקשורות למגיפת הקורונה העולמית. אחד העדכונים מאפשר למערך הזיהוי הביומטרי לדלג על שלב זיהוי הפנים ולקפוץ ישר להזנת הסיסמה. מצלמת ה-Face ID המובנית בחלקו הקדמי של המכשיר, מסוגלת לקרוא את תווי הפנים של המשתמש. אך במידה ופני המשתמש מכוסים במסיכה, החיישן אינו מסוגל לזהות את המשתמש והכניסה למערכת נכשלת.


עד כה, הייתה המתנה ארוכה של כמה שניות בין זיהוי הפנים הכושל לבין שלב הזנת הקוד. כעת אחרי העדכון, אם המצלמה תזהה שאתם עוטים מסיכה, חלון הזנת קוד הכניסה יקפוץ מיידית, וזאת כדי לא לעכב את התהליך שעליו יש לחזור בכל פעם שמבקשים לפתוח את המכשיר.


עדכון הקורונה למכשירי אפל כבר כאן


תכונה חדשה נוספת בשם Exposure Notification - עדכוני חשיפה נוצרה בשיתוף פעולה בין אפל לגוגל, והיא מאפשרת לקבל התראות על מגע או קרבה אפשרית עם חולה קורונה מאומת. זוהי אינה אפליקציה ספציפית כמו "המגן" של משרד הבריאות, אלא API - ממשק תכנות יישומים המאפשר למפתחים להתחבר אל המידע הרלוונטי במכשיר. הגישה למידע אינה זמינה לכל אחד, כך שרק ארגוני בריאות רשמיים בלבד יכולים לגשת אליו.


במידה והמשתמש מאפשר במפורש את השימוש בתכונה ובמקביל מותקנת אצלו אפליקציה נתמכת שנכון להיום, עוד לא קיימת, המכשיר יהפוך למעין משואה וישדר אות אקראי דרך אנטנת הבלוטות' המובנית במכשיר. במידה והאות שלכם הצטלב עם האות של חולה מאומת, תעלה התראה במכשיר לגבי הצעדים הבאים המומלצים לכם. ההבדל המרכזי בין השירות הזה לבין אפליקציית מגן, הוא שלא מדובר בשירות מעקב מבוסס מיקום שנמסר לצד ג' ובו אתם מזוהים. הקוד המשודר מאנטנת הבלוטת' הוא זמני, אקראי ומוצפן.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

המוצרים המבוקשים בקטגוריית טלפונים סלולריים

טלפון סלולרי Apple iPhone 11 128GB
Apple iPhone 11 128GB
יצרן:Apple,
גודל מסך:6.1 אינטש,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 2,898 ₪
מתוך 42 חנויות
טלפון סלולרי Xiaomi Redmi Note 9 Pro 128GB 6GB RAM
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 128GB 6GB...
יצרן:Xiaomi,
גודל מסך:6.67 אינטש,
טווח מחירים:500...,
החל מ- 936 ₪
מתוך 35 חנויות
טלפון סלולרי Samsung Galaxy A71 SM-A715F 128GB 6GB
Samsung Galaxy A71 SM-A715F 128GB...
יצרן:Samsung,
גודל מסך:6.7 אינטש,
טווח מחירים:1000...,
החל מ- 1,370 ₪
מתוך 34 חנויות
טלפון סלולרי Apple iPhone 11 64GB
Apple iPhone 11 64GB
יצרן:Apple,
גודל מסך:6.1 אינטש,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 2,702 ₪
מתוך 38 חנויות
שחר שושן - עורך ראשי

שחר שושן - עורך ראשי

מומחה מחשבים, טלפונים סלולריים, ציוד צילום ומוצרי אודיו
שחר שושן הוא עורך האתר ומנחה ערוץ היוטיוב הרשמי של WiseBuy. בן 34, נשוי ואב לשניים. ביומיום מנהל את האתר, עורך את חדשות הטכנולוגיה, כותב סקירות ויוצר סרטונים. בעבר כתב ב-ynet דיגיטל ומנחה פודקאסט בנושאי טכנולוגיה.
לפניות: support@wisebuy.co.il