כמו רבים מהדגמים של שיאומי, גם משפחת Redmi Note 9 הצליחה להכות חזק בשוק הסמארטפונים, עם איזון נכון בין מפרט מתקדם לתמחור אטרקטיבי, מה שמוביל כמובן למכירות מרשימות. בימים האחרונים נראה כי אחד הדגמים סובל מבעיה מטרידה מאוד.


לא מתעורר: תקלה ב-Redmi Note 9S

Xiaomi Redmi Note 9S 'מככב' בימים האחרונים בפורומים הרשמיים של הענקית הסינית ובאתר XDA-Developers, עם תלונות מצד משתמשים רבים על בעיה בקישוריות האלחוטית (Wi-Fi) וניתוקים אקראיים מהרשת. אותם משתמשים מציינים כי המכשיר מאבד את החיבור לאינטרנט בערך 10-15 דקות לאחר נעילת המסך, ולא 'מתעורר' לאחר שיחרור הנעילה.

נראה כי הנושא תפס תאוצה בעיקר במכשירי Redmi Note 9S שנמכרו באירופה, ובחברה כבר מנסים למצוא פיתרון הולם. בשלב הראשון, שיאומי ממליצה למשתמשים לאפס את המכשיר (הגדרות יצרן) ו/או לבצע הפעלה מחדש לראוטר הביתי. בנוסף, החברה כבר הוציאה עדכון חדש בחודש שעבר (MIUI 11.0.8.0), אך גם לאחר מכן כמות המתלוננים לא ירדה.

בשלב זה לא ידוע האם מדובר בבעיית חומרה במכשיר, או משהו ששיאומי יכולה לפתור באמצעות עדכון תוכנה. החברים ב-XDA-Developers ממליצים בשלב זה להתקין את עדכון התוכנה האחרון, ולהמתין בסבלנות עד ששיאומי תמצא פיתרון הולם.