קבוצת המילטון, יבואנית מוצרי שיאומי (Xiaomi) בישראל, מודיעה הבוקר (5 ביולי) על הוזלה של עד 15 אחוזים בסדרת מכשירי הביניים שהושקו לאחרונה בישראל. כזכור, רק לאחרונה החלה באג להביא לישראל את המותג הסיני Realme, המתחרה באופן ישיר בסדרת הביניים של שיאומי. האם יש קשר בין הדברים? תחליטו בעצמכם.


תחרות זה טוב. שיאומי מוזילה את מחירי הסמארטפונים בישראל

ההודעה של המילטון מתייחסת לחמישה דגמים בסדרת Redmi שהושקו לאחרונה בישראל, האחראית לטענת החברה ל-60 אחוזים ממכירות מוצרי הסלולר של הסינית בישראל. כפי שניתן לראות בטבלה המצורפת, ההוזלה המשמעותית ביותר מתייחסת ל-Redmi Note 9 בתצורת 4 גיגה בייט זיכרון עבודה ו-128 גיגה בייט אחסון, העומדת על 15 אחוזים, ומעתה מחירו של המכשיר יעמוד על 849 שקלים במקום 999 שקלים. גם הדגם הזול בסדרה החדשה, Redmi Note 9 בתצורת 3 גיגה בייט זיכרון ו-64 גיגה בייט אחסון זוכה להוזלה משמעותית של 13.4 אחוזים, ומחירו יעמוד על 779 שקלים במקום 899 שקלים.

תחרות זה טוב. שיאומי מוזילה את מחירי הסמארטפונים בישראל

היבואנית מכחישה כמובן כל קשר בין הוזלת המחירים לכניסתו של המותג Realme לישראל, אך משיחות שערכנו עם יבואנים וקמעונאים בשוק הישראלי עולה תמונה שונה לחלוטין. לטענתם, המהלך של המילטון נועד "לשים מקלות בגלגלים" של באג ולמזער עד כמה שניתן את ה"רעש" המלווה את השקת המותג החדש והאטרקטיבי בישראל.

להשוואת מחירי מכשירי שיאומי