הכוכב הגדול באירוע ההכרזה של סמסונג הוא ללא ספק ה-Galaxy Z Fold 2 המתקפל, משתי סיבות עיקריות: ראשית, כל סמארטפון עם מסך מתקפל וטכנולוגיות חדשות גורם למרבית תשומת בלב, ושנית, כולנו הרי זוכרים את הפיאסקו סביב המתקפל הראשון של החברה, עד למצב שהקוריאנית נאלצה לבטל את השקתו המתוכננת.


הוכרז: הסמארטפון המתקפל Samsung Galaxy Z Fold 2‎
ה-Galaxy Z Fold 2 נראה על הנייר כמכשיר "בשל" יותר, והוא כולל מסך גדול יותר ומערך צילום משודרג. גודל המסך במצב סגור עומד על 6.2 אינץ' והוא מסוג Super AMOLED ברזולוציית +HD ויחס תצוגה לא שיגרתי של 25:9. במצב פתוח הופך המכשיר לטאבלט של ממש, ומציג מסך 7.6 אינץ' (לעומת 7.3 בדור הקודם) הכולל פאנל Dynamic AMOLED 2X, רזולוציית +Full HD, יחס תצוגה 5:4 וקצב רענון מרשים של 120 הרץ.

הוכרז: הסמארטפון המתקפל Samsung Galaxy Z Fold 2‎

המפרט המרשים ממשיך עם ערכת השבבים Snapdragon 865 Plus מבית קוואלקום, זיכרון עבודה 12 גיגה בייט ראם, נפח אחסון 256 גיגה בייט, סוללה בקיבולת 4,500 מיליאמפר לשעה עם תמיכה בטעינה מהירה (25W) ובטעינה אלחוטית (11W), חיישן טביעת אצבע בצידו של המכשיר, ועובי 6 מ"מ בלבד (לעומת 6.9 בדגם הקודם).

סמסונג שידרגה גם את מערך הצילום, ובחלקו האחורי של ה-Fold 2 תמצאו מצלמה ראשית 12 מגה פיקסל עם מפתח צמצם f/1.8 הכוללת גם פוקוס אוטומטי ומייצב תמונה אופטי (OIS), מצלמה נוספת 12 מגה פיקסל בזווית רחבה ומפתח צמצם f/2.2, ומצלמה שלישית, גם היא 12 מגה פיקסל עם תמיכה בזום אופטי. בחזית ממוקמות זוג מצלמות סלפי 10 מגה פיקסל ומפתח צמצם f/2.2.

הוכרז: הסמארטפון המתקפל Samsung Galaxy Z Fold 2‎

זמינות ומחירים
להבדיל משאר המוצרים שהציגה באירוע, סמסונג לא מסרה פרטים נוספים על ה-Galaxy Z Fold 2, אלא רק הודיעה שתקיים אירוע נפרד שייערך ב-1 בספטמבר, שם תכריז על מחירים וזמינות ברחבי העולם .

להשוואת מחירי Galaxy Fold