סמסונג נתנה את יריית הפתיחה למכשירי הדגל של המחצית השניה של השנה. רגע לפני שאנחנו מקבלים את מכשירי האייפון החדשים והפיקסל של גוגל, צריך לקחת בחשבון גם את הענקית הסינית שתציג באוקטובר על סדרת מייט החדשה אחרי שסדרת ה-P40 נאלצה להתמודד ללא גוגל. האם החרם האמריקאי עומד לסתום את הגולל עבור אחת היצרניות האיכותיות בשוק?


למרות ההצלחה: העתיד של וואווי לא נראה ורוד‎

על פי כל הדיווחים המוקדמים, Huawei Mate 40 יגיע שוב עם מערך צילום עוצמתי וביצועים מעולים, אבל מה שקורה בוואווי מאחורי הקלעים יכול בהחלט להעיד על המצוקה של החברה. פרשנים ומומחים ברשת מעריכים כי סדרת מייט החדשה תהיה האחרונה של וואווי המופעלת באמצעות ערכת השבבים Kirin מבית HiSilicon, וכעת זו שוברת את הראש באיזו ערכת שבבים להשתמש במכשירים העתידיים. למה? התשובה לפניכם.

למרות ההצלחה: העתיד של וואווי לא נראה ורוד‎

על פי בכיר בחברה, וואווי לא תוכל יותר לייצר ערכות שבבים מבוססות Kirin לאחר ה-15 בספטמבר, אז תיאלץ הסינית לחפש אלטרנטיבות ראויות תוך שיתוף פעולה עם חברות שאינן אמריקאיות או כאלה הקשורות באופן ישיר או עקיף לארה"ב. הדברים נכונים גם לשיתוף הפעולה של וואווי עם TSMC הטאיוואנית, זו שאחראית היום על השבבים המתקדמים של HiSilicon, כולל מעבדי הרשת לתמיכה בדור החמישי.

וואווי מנסה למצוא פיתרון בר-קיימא להחלפת TSMC, והמרדף הביא לשותפות עם חברת SMIC הסינית, שהביאה את שבב ה-Kirin 710A לשוק הבינוני. לרוע המזל, SMIC רחוקה מלהיות מסוגלת לייצר שבבים חדישים בארכיטקטורת 5 או 7 ננומטר, כלומר כאלה המיועדים למכשירי דגל.

כשהחבל האמריקאי מתהדק סביב צווארה, מנסה וואווי לייצר כמה שיותר ערכות שבבים Kirin 9000 (שיפעילו את סדרת מייט 40 החדשה) עד אמצע החודש הבא, בתקווה כי כמות מספקת תוכל להספיק גם למכשיר הדגל הבא בסדרת P שצפוי לצאת בחודשים הראשונים של השנה הבאה . מה יקרה לאחר מכן? גם אנחנו סקרנים לדעת.