למעלה משנה חלפה מאז הודיע הממשל האמריקאי על איסור מכירה או שיתוף פעולה בין חברות מקומיות ל-Huawei הסינית, מה שכמובן השפיע באופן ישיר על שילוב מערכת ההפעלה אנדרואיד מבית גוגל במכשירי היצרנית הסינית. כעת נראה כי גם דגמים שהושקו לפני החרם ומריצים את כל האפליקציות המוכרות של גוגל עומדים בפני סכנה.


הרישיון פג: האם גוגל תפסיק לתמוך במכשירי וואווי ישנים?‎

האתר וושינגטון פוסט מדווח כי ביום חמישי האחרון (13 באוגוסט) פג תוקפו של הרישיון הכללי שאפשר לגוגל לעבוד עם וואווי על עדכונים ותחזוקה של סמארטפונים שיצאו לפני ההגבלות האמריקאיות. מבחינה טכנית, הרישיון הזמני נועד לסייע ליישובים בארה"ב שהרשתות שלהם הסתמכו על ציוד של וואווי, למצוא חלופות אחרות, אך בפועל הרישיון קשור באופן ישיר גם לשיתוף הפעולה הקשור לדגמים ישנים יותר של סמארטפונים, חלק גדול מהם סקרנו אצלנו ב-WiseBuy.

הרישיון פג: האם גוגל תפסיק לתמוך במכשירי וואווי ישנים?‎

גוגל מאשרת כי פג תוקף הרישיון הזמני שהעניק הממשל האמריקאי לשיתוף פעולה עם הסינית, או במילים אחרות, הענקית האמריקאית לא מחויבת מעתה לעדכן את הדגמים הישנים לגרסאות אנדרואיד חדשות, וחשוב מכך, לעדכוני אבטחה קריטיים.

וואווי, שהצליחה בעקבות החרם האמריקאי להגדיל משמעותית את היקף המכירות בשוק המקומי בסין ובשווקים נוספים באסיה, נמצאת כעת במצוקה גדולה: השקות מוגבלות מאוד של דגמים חדשים, היעדר אפשרות מחקר ופיתוח של ערכות שבבים חדשות, וכעת גם סכנה ברורה ומיידית להמשך עדכונם של דגמים ישנים יותר. טוב, זה לא נראה כרגע.