האם הענקית הסינית עומדת לשלב את מערכת ההפעלה העצמאית גם בסמארטפונים? מקורות ברשת מעריכים כי החרם האמריקאי, והעובדה שלא תוכל להשתמש יותר במערכת ההפעלה אנדרואיד, גרמו לחברה לעשות חישוב מסלול מחדש.


הערכה: וואווי תשלב את מערכת ההפעלה העצמאית גם בסמארטפונים‎

בדיוק לפני שנה הודיעה וואווי כי פיתחה מערכת הפעלה חדשה בשם Harmony (הרמוני), מה שכמובן הביא לגל שמועות ודיווחים על שילוב המערכת בסמארטפונים עתידיים של החברה. ריצ'ארד יו, מנכ"ל החברה, מיהר להכחיש את הדיווחים, וציין כי הרמוני נועדה לשימוש במכשירים חכמים כדוגמת רמקולים,טאבלים, שעונים וציוד חכם לבית, אך לא לסמארטפונים.

הערכה: וואווי תשלב את מערכת ההפעלה העצמאית גם בסמארטפונים‎

כעת נראה כי החרם האמריקאי מתחיל להלחיץ מאוד את הענקית הסינית, ושם החליטו להתאים את Harmony גם לטלפונים החכמים, במטרה להציע למשתמשים אלטרנטיבה ראויה לאנדרואיד, בעיקר לשווקים הבינלאומיים. מומחים ואנליסטים מעריכים כי הדרך לשילוב הרמוני בסמארטפונים עדיין רחוקה, בעיקר בכל הקשור לשילוב אפליקציות שיציעו למשתמשים תחליף הולם לשירותי גוגל הפופולריים.

הערכה: וואווי תשלב את מערכת ההפעלה העצמאית גם בסמארטפונים‎

וואווי צפויה להכריז בקרוב על סדרת Huawei Mate 40 שתהיה האחרונה שתתבסס על ערכת השבבים העצמאית Kirin. "למרבה הצער, הסנקציות האמריקאיות הביאו לכך שחברת TSMC לא תוכל לייצר שבבים עבור וואווי לאחר ה-15 בספטמבר, מה שמטיל ספק רב ביכולתנו להמשיך ולייצר את ערכת השבבים Kirin בעתיד", כך התוודה מנכ"ל החברה במהלך ראיון שערך לאחרונה.

איך לבחור סמארטפון

הסינית עומדת כעת בפני צומת דרכים. למרות מכירות מרשימות מאוד (בעיקר בשווקים האסייתים) גם שם יודעים כי ללא מערכת הפעלה שתיתן מענה לכלל המשתמשים, וכאמור גם חוסר היכולת לייצר ערכות שבבים עצמאיות, העתיד לא נראה ורוד במיוחד.