חברת הטכנולוגיה ויצרנית משקפי המציאות המדומה, Oculus, שנרכשה לפני מספר שנים על ידי ענקית הרשתות החברתיות האמריקאית פייסבוק, קיימה במהלך סוף השבוע האחרון אירוע הכרזה בו היא חשפה את הדור הבא למשקפי המציאות המדומה העצמאיים בפיתוחה: Oculus Quest 2. 
ה-Quest 2 מבית Oculus הנם משקפי VR עצמאיים לחלוטין - כך שעל מנת לבצע בהן שימוש אין בהכרח צורך במחשב. עם זאת, ניתן עדיין לחבר אותן למחשב באמצעות Oculus Quest Link על מנת ליהנות מחווית גיימינג משופרת. על ביצועי המשקפיים תהיה אחראית מערכת השבבים Snapdraogn XR2 החדשה מבית קוואלקום, ולצידה נמצא זיכרון RAM בנפח של 6 גיגה-בייט.


פייסבוק חושפת את משקפי המציאות המדומה Oculus Quest 2


משקפי ה-VR החדשים של Oculus כוללים זוג מסכים (אחד עבור כל עין) ברזולוציה של 1832X1920 פיקסלים - גבוהה בכ-50% בהשוואה לדור הקודם. המסכים החדשים לא מגיעים רק ברזולוציה גבוהה מבעבר, אלא גם כוללים קצב רענון מהיר יותר מן הדור הקודם: 90Hz. 


פייסבוק חושפת את משקפי המציאות המדומה Oculus Quest 2


כמו כן, כוללים משקפי ה-Oculus Quest 2 מבנה ארגונומי יותר - עם משקל הנמוך ביותר מ-10% בהשוואה לדור הקודם, וכן אפשרויות התאמה אישית רחבות יותר. המשקפיים החדשים יגיעו לשוק החל מה-13 באוקטובר, ומחירן לצרכן יעמוד על 299 דולר (כ-1,022 שקלים לפי שער ההמרה הנוכחי). 


מקור