חברת הטכנולוגיה ויצרנית הטלוויזיות הקוריאנית, LG אלקטרוניקס, כבר החלה לחשוף את מוצריה החדשים במסגרת כנס האלקטרוניקה הצרכנית השנתי, CES 2021. כעת, ממשיכה היצרנית בגל הכרזותיה, וחושפת את מערכת ההפעלה החדשה לטלוויזיות חכמות בפיתוחה, WebOS 6.0.


LG מציגה את מערכת ההפעלה לטלוויזיות חכמות WebOS 6.0


מערכת ההפעלה החדשה מבית החברה מגיעה כשדרוג המשמעותי ביותר ל-WebOS בשנים האחרונות, עם מסך בית שעבר עיצוב מחדש. העיצוב החדש מציע כבר במסך הבית גישה מהירה לאפליקציות, שיוצגו כרשימה קטנה יותר מהדור הנוכחי בחלקו התחתון של המסך, בעוד חלקו האמצעי של המסך ישמר להמלצות שונות על תכנים לצפייה.


בחלקו העליון של מסך הטלוויזיה, נמצא גישה לווידג'טים שונים - חיפוש, מזג אוויר, שעה וכדומה. מסך הבית של מערכת ההפעלה LG WebOS 6.0 ישתלט כעת על המסך כולו, ויאפשר גישה נוחה וברורה יותר לשירותים השונים ולתכנים השונים שמציגה הטלוויזיה. לשם השוואה, כיום בעת לחיצה על כפתור הבית בטלוויזיות LG, מוצג זה כרשימת אפליקציות בחלקו התחתון של המסך. 


LG מציגה את מערכת ההפעלה לטלוויזיות חכמות WebOS 6.0


לצד LG WebOS 6.0, חשפה החברה הקוריאנית גם גרסה חדשה לשלט ה-Magic Remote המוכר והאהובה בפיתוחה. הגרסה החדשה לשלט מגיעה במבנה קטן יותר, וזאת מבלי לוותר על מגוון רחב של מקשים לשימושים שונים - כולל מקשי המספרים המוכרים. 


בשלט החדש כולל כפתורים ייעודיים להפעלת העוזרות הוירטואליות Amazon Alexa ו-Google Assistant, זאת לצד כפתורים ייעודיים להקפצה מיידית של שירותי הסטרימינג נטפליקס, דיסני פלוס ו-Amazon Prime Video. מלבד זאת, נמצא את שורת המקשים המוכרת (כיבוי/הדלקה, ווליום, הגדרות וכדומה), לצד תמיכה בעכבר האוויר המוכר.