חברת הטכנולוגיה וענקית המובייל האמריקאית, אפל, שהציגה לנו את קטגוריית הטאבלטים כפי שאנו מכירים אותה כיום, מתחזקת היצע רחב למדי של טאבלטים מסדרות iPad השונות. בין סדרות אלו ניתן למצוא את הטאבלטים הקטנים ביותר בפיתוחה כחלק מסדרת iPad Mini. כעת, חושפת שמועה חדשה המגיע ישירות מסין כי היצרנית עשויה לוותר על סדרת אייפד מיני לטובת למכשיר אייפון עם מסך גדול במיוחד.


האם בקרוב נראה אייפון ענק במקום אייפד מיני?


לפי פרטי השמועה החדשה, החלפת האייפד מיני לא תתרחש אל מול "סתם" מכשיר אייפון עם מסך גדול, אלא מול האייפון המתקפל של החברה. לפי השמועה, דגם האייפון המתקפל יגיע לשוק עם מסך גדול למדי - הנע בין 7.3 ל-7.6 אינץ' בעת שהמסך פתוח. מסך בגודל זה, הקרוב מאוד למסך ה-7.9 אינץ' של הדור הנוכחי לאייפד מיני, iPad Mini 5, לכאורה יבטל את הצורך באייפד הקטן. 


עוד מעידה השמועה כי האייפון המתקפל יגיע לשוק עם תמיכה בעט סטיילוס ייעודי (ייתכן כי ב-Apple Pencil המוכר), והוא עשוי להגיח לשוק כבר סביב חודש ספטמבר 2022. דיווח אחר מעיד על השקה דווקא במהלך 2023, ובהחלט ייתכן כי שתי האופציות אפשריות. 


האם בקרוב נראה אייפון ענק במקום אייפד מיני?


כך או כך, וגם אם אכן באפל יבחרו לוותר על סדרת אייפד מיני, לא סביר שהדבר יקרה לפני שנראה דור חדש מגיח. הדלפה שצצה ברשת לפני כחודש בלבד, הציגה לראשונה את מה שנראה כקווי העיצוב של דגם ה-iPad Mini 6. לפי הדלפה זו, יגיע המכשיר עם עיצוב חדש לחלוטין שכולל מסך בעל שוליים דקים וחור עבור המצלמה הקדמית. 


מקור 1 | 2