יצרנית הסלולר הסינית אופו (Oppo) נחתה באופן רשמי על מדפי החנויות בישראל לפני פחות מחודש, עם ההשקה של סמארטפון השוק הבינוני Oppo A93. אלא שזו צפויה להשיק בישראל חלק ניכר ממכשיריה - ובהם גם מכשירי הדגל של המותג. כעת, הדלפה חדשה מספקת לנו הצצה מעודכנת לסדרת הדגל הבאה לבית אופו, זו ה-Oppo Find X3.


זהו מפרטם הטכני של מכשירי סדרת Oppo Find X3


על פי ההדלפה החדשה, סדרת Find X3 תגיע לשוק לכל הפחות בשלושה דגמים שונים: Oppo Find X3 Pro, Find X3 Lite ו-Find X3 Neo. הראשון והמעניין שבהם, זהו כמובן ה-Find X3 Pro, יגיע לשוק עם עיצוב פרימיום ייחודי למדי שכולל מה שנראה כמבנה מתכת עם מסך קמור בחזית. המסך יגיע בגודל של 6.7 אינץ' (צג AMOLED) ברזולוציית Quad HD Plus ועם קצב רענון מהיר של 120 הרץ. 


מסך המכשיר הקמור יצוייד גם בקורא טביעות אצבע ביומטרי המוטמע תחתיו, ויתמוך בתקן HDR10 Plus. מתחת למכסה המנוע שלו, ה-Oppo Find X3 Pro יגיע עם מערכת השבבים Snapdragon 888 בפיתוחה של קוואלקום האמריקאית, יחד עם 12GB RAM וזיכרון אחסון פנימי בנפח של 256GB.


זהו מפרטם הטכני של מכשירי סדרת Oppo Find X3


בגזרת הצילום, יציע המכשיר ארבע מצלמות אחוריות: מצלמת 50 מגה פיקסל ראשית עם מפתח צמצם של f/1.8 ומייצב תמונה אופטי, מצלמת 50 מגה פיקסל נוספת עם זווית צילום סופר-רחבה, חיישן 13 מגה פיקסל עם זום פריסקופ ומצלמה נוספת ברזולוציה של 5 מגה פיקסל. בחזית המכשיר תשולב מצלמת 32 מגה פיקסל. את המפרט תניע סוללה בקיבולת של 4,500mAh עם תמיכה בטעינת 65 וואט מהירה וטעינה אלחוטית.


ממשיך את הרשימה זהו דגם ה-Oppo Find X3 Neo, שיגיע עם מסך 6.5 אינץ' קמור - הפעם ברזולוציית Full HD Plus ובקצב רענון מהיר של 90 הרץ בלבד. עיצוב הפרימיום של המכשיר, שנראה כעשוי זכוכית בשילוב מסגרת מתכת, כולל גם שוליים דקים העוטפים את המסך שמתמזג אל מסגרת המתכת.


מערכת השבבים שתניע אותו תהיה שבב הדגל של קוואלקום מהשנה שעברה - Snapdragon 865, לצד 12GB RAM ו-256GB אחסון פנימי. בגבו של המכשיר נמצא ארבע מצלמות עם חיישן 50 מגה פיקסל ראשי. לצידו ישולבו מצלמת 16 מגה פיקסל עם זווית צילום סופר-רחבה, מצלמת 13 מגה פיקסל עם עדשת טלפוטו לביצוע זום אופטי (עד לפי 5) ומצלמת 2 מגה פיקסל המתפקדת כחיישן ייעודי לצילומי מאקרו.


זהו מפרטם הטכני של מכשירי סדרת Oppo Find X3


בגזרת הצילום הקדמי נמצא את אותה מצלמת 32 מגה פיקסל שצפויה להגיע ב-Find X3 Pro, וזו תשולב בחור קטנטן הנמצא בצידו השמאלי-עליון של המסך. גם עבור ה-Find X3 Neo אנו צפויים לראות את אותה סוללה 4,500mAh עם תמיכה בטעינת 65 וואט מהירה, אלא שהפעם תגיע זו ללא יכולות טעינה אלחוטית. 


ה-Oppo Find X3 Neo צפוי להגיע לשוק עם עמידות בפני מים תחת תקן של IPX4 (התזות קלות בלבד), זאת לעומת עמידות בתקן IP68 נגד מים ואבק עבור הדגם היוקרתי ביותר בסדרה, Find X3 Pro. ממדי ה-X3 Neo יעמדו על 159.3 מ"מ אורך, 74 מ"מ רוחב ועובי של 7.9 מ"מ. 


אחרון חביב זהו מכשיר שוק הביניים Oppo Find X3 Lite. זה, על פי ההדלפה החדשה, יציע מסך AMOLED מעט יותר קטן - 6.44 אינץ', ברזולוציה זהה של Full HD Plus (ייתכן כי גם כאן נראה מסך בקצב רענון מהיר). מערכת השבבים שנמצא מתחת למכסה המנוע של המכשיר היא ה-Snapdragon 765G בפיתוחה של קוואלקום.


זהו מפרטם הטכני של מכשירי סדרת Oppo Find X3


לצידה, יציע המכשיר 8 גיגה-בייט של זיכרון RAM ו-128GB זיכרון אחסון פנימי. גם הפעם, בגבו של ה-Find X3 Lite יהיה מערך צילום מרובע, הפעם עם חיישן 64 מגה פיקסל ראשי, מצלמת 8 מגה פיקסל לצילומי תמונות וסרטונים בזווית סופר-רחבה ושני חיישנים נוספים ברזולוציית 2 מגה פיקסל.


ה-Oppo Find X3 Lite צפוי להגיע לשוק עם סוללה בקיבולת של 4,300mAh, כשגם זו תתמוך בטכנולוגיית טעינה מהירה בהספק של עד 65 וואט. המכשיר, שצפוי להציע מבנה סנדוויץ' זכוכית/פלסטיק עם מסגרת עשויה מתכת, יהיה עמיד בפני מים ואבק תחת תקן IP52. 


הכרזת סדרת Oppo Find X3 צפויה להתרחש מאוחר יותר החודש, ב-11 במרץ. נכון לרגע זה לא ברור האם מכשירי סדרת הדגל Find X3 אכן יגיעו לישראל, אך נוכח תוכניותיה של אופו להמשיך את התרחבותה בישראל - בהחלט ניתן להעריך כי גם מכשירי סדרת הדגל ינחתו על מדפי השוק המקומי. 


מקור