במהלך השנה האחרונה, הוצפה הרשת באינספור דיווחים, שמועות והדלפות שעסקו כולם בעבודתה של אפל על מוצר חדש וראשון מסוגו בפיתוחה - תגיות חכמות לאיתור ומעקב אחר חפצים. אלא שאירועי החברה חלפו בזה אחר וזה, וחרף הדיווחים הרבים לא הוצג המוצר החדש - עד עתה. 


הוכרזו: Apple AirTag ושורה של אביזרים נוספים


באירוע ההכרזה שקיימה אפל אמש (ג', 20.4), לצד ה-iMac 24, Apple TV 6 ו-iPad Pro 2021, הכריזה ענקית הטכנולוגיה האמריקאית סוף כל סוף על תגיות האיתור החכמות בפיתוחה, ה-Apple AirTag. לצידם, הציגה אפל גם מקלדות חדשות מסדרת Magic Keyboard. אלו המוצרים החדשים. 


Apple AirTag

ה-AirTag מבית אפל, כאמור, הן תגיות חכמות לאיתור חפצים. הן מגיעות בצורת עיגול קטנטנה, עם צד אחד בצבע לבן והשני בצבע כסוף. על מנת לבצע בהן שימוש, כל שיש לעשות הוא להצמיד אותן למוצר אחריו מעוניין המשתמש לעקוב ולאתר במקרה שזה אבד בקרבת מקום.


הוכרזו: Apple AirTag ושורה של אביזרים נוספים


מתחת למכסה המנוע הקטנטן שלהן, ה-AirTag כוללות שבב Ultra Wideband שיאפשר את מה שאפל מכנה "Precision Finding" - יכולות לזיהוי וחיפוש הפריט שאבד במהירות ותוך הנחייה ופידבק המוצג באייפון, וזאת כמובן בהנחה שהפריט שאבד נמצא בקרבת מקום. 


למעשה - גם אם האובייקט אינו נמצא בקרבת מקום ניתן יהיה לאתר אותו (בחלק מן המקרים), זאת הודות לשבב ה-U1 המוטמע בו ובדורות האחרונים של מכשירי האייפון. בעת החיפוש אחר התגית, באפל יאספו מידע ממשתמשי אייפון (11 ומעלה) הנמצאים סמוך לתגית - ובהתאם למיקומם, יוכל המשתמש שמחפש אחר ה-AirTag לאתר אותה גם אם הוא לא נמצא בסמוך אליה. תהליך זה מתבצע בצורה אנונימית ומוצפנת, מוסרת החברה. 


הוכרזו: Apple AirTag ושורה של אביזרים נוספים


השליטה על ה-Apple AirTag מתבצעת דרך אפליקציית Find My לאיתור מוצרי אפל, והחיבור ביניהן לבין האייפון דומה מאוד לחיבור אוזניות AirPods על כל סוגיהן - יש לקרב את ה-AirTag למכשיר ה-iOS אותו מעוניין המשתמש להגדיר, והמכשיר יקשר את התגית לחשבון ה-iCloud של המשתמש. 


האייר-טאג של אפל מגיעים לשוק עם סוללה מסוג CR2032 הניתנת להחלפה, כאשר אורך חיי הסוללה של התגית החכמה יעמדו על כשנה. בנוסף, תגיות ה-AirTag מגיעות עם בלוטות' LE, מד תאוצה ורמקול קטנטן שיאפשר להשמיע קול במהלך החיפוש אחר האובייקט שאבד. הן יהיו עמידות בפני מים ואבק תחת תקן IP67.


הוכרזו: Apple AirTag ושורה של אביזרים נוספים


לצד ה-Apple AirTag, חשפה אפל גם מגוון רחב של אביזרים ייעודיים - מחזיקי מפתחות מסוגים שונים ובמגוון עיצובים. בין היתר, מציעה החברה מחזיק מפתחות מעור שעוצב על ידי Hermes ומגיע בעבודת יד. מחירי האביזרים השונים יכולים לנוע בין כ-30 דולר ל-40 דולר. 


את ה-Apple AirTag תשיק אפל במחיר נמוך מהצפוי: 29 דולר, המקבילים לכ-100 שקלים לפי שער ההמרה הנוכחי. בחברה מאפשרים לרכוש את התגיות הן כיחידה אחת, והן בחבילה של ארבע יחידות, המתומחרת ב-99 דלר (כ-325 שקלים) ומציגה מחיר של כ-25 דולר ליחידה. האיירטאג יהיה זמין לרכישה החל מה-23 באפריל. 


הוכרזו: Apple AirTag ושורה של אביזרים נוספים


Magic Keyboard, Mouse ו-TrackPad

מחשב ה-iMac 24 החדש שהציגה אפל באירוע ההכרזה שלה אתמול, הוא הראשון בפיתוחה שמגיע לשוק ב-7 צבעים שונים. אלא שבאפל לא הסתפקו להציע את המחשב עצמו במגוון רחב של צבעים, ובחרו גם להשיק מקלדות Magic Keyboard, עכברי Magic Mouse ו-Magic TrackPad חדשים - כולם מציעים צבעים תואמים למחשב האיימק החדש.


הוכרזו: Apple AirTag ושורה של אביזרים נוספים


כך, יהיו זמינים המקלדות, העכברים ומשטחי המגע בצבעים ירוק, צהוב, כתום, אדום, סגול, כחול ובצבע כסוף, התואמים לצבעי ה-iMac החדש. מדובר בשינוי ראשון מסוגו עבור אפל, שדאגה עד עתה לשמור על צבעי מחשבי המק השונים כמו גם האביזרים הנלווים בצבעים המוכרים של לבן, כסוף ולעיתים שחור. 


הוכרזו: Apple AirTag ושורה של אביזרים נוספים


בנוסף, שדרוג מהותי באביזרים החדשים של אפל מתבטא במקלדת מעודכנת בפיתוחה המקבלת את השם Apple Magic Keyboard with Touch ID. כמשתמע משמה של המקלדת, מציעה זו קורא טביעות אצבע מובנה הטמון באחד ממקשיה, ומאפשר למשתמשים זיהוי ביומטרי לטובת גישה למחשב. בנוסף, בהתאם לטביעת האצבע שהוגדרה יכנס מחשב המק הרלוונטי לחשבון של המשתמש שהזדהה. 


הוכרזו: Apple AirTag ושורה של אביזרים נוספים


מקור 1 | 2