קרוב לשבע שנים אחרי שהוצג באופן רשמי אי שם ב-2014, החל מהבוקר (ד', 5.5) שירות התשלומים הדיגיטלי של אפל, Apple Pay, זמין גם למשתמשי האייפון, האייפד, המק וה-Apple Watch בישראל. בכך, מצטרפת ישראל לעשרות מדינות בהן זמין השירות, וביניהן ארה"ב, מגוון מדינות באירופה, מצרים ואחרות. 


שירות התשלומים הדיגיטלי Apple Pay זמין בישראל


על מנת לבצע שימוש בשירות, יש להכנס לאפליקציית הארנק של אפל (Wallet), ושם ללחוץ על כפתור + להוספת כרטיס חדש. לאחר הזנת פרטי האשראי וביצוע הזדהות מול חברת האשראי, יהיה הכרטיס זמין באפליקציית הארנק של אפל באופן קבוע. על מנת לבצע תשלום - כל שנדרש לעשות הוא לחיצה כפולה על כפתור הנעילה, אז תדרשו להזדהות באמצעות Face ID או Touch ID ולקרב את האייפון או ה-Apple Watch למסוף התשלום. השירות צפוי לתמוך בכל עסק בהם מבוצע שימוש במסוף EMV חדש. 


שירות התשלומים הדיגיטלי Apple Pay נתמך בכל מכשירי האייפון הכוללים קורא טביעות אצבע או Face ID, החל מ-iPhone 6 שהוכרז ב-2014; בכל מכשירי האייפד מסדרות iPad Pro, iPad Air, iPad ו-iPad Mini הכוללים קורא טביעות אצבע או Face ID; במחשבי מק הכוללים Touch ID (או מחשבי מק שהוכרזו מאז 2012 ומחוברים לאייפון או Apple Watch התומך ב-Apple Pay) וכן בכל שעוני Apple Watch. 


שירות התשלומים הדיגיטלי Apple Pay זמין בישראל

 

Apple Pay הוא שירות התשלומים הדיגיטלי הראשון של אחת מענקיות הטכנולוגיה שנוחת בישראל. ניתן להעריך כי בעקבותיו יושקו בישראל בעתיד הלא רחוק גם שירותי התשלומים של ענקיות טכנולוגיה מתחרות, בהן גוגל עם שירות Google Pay וסמסונג עם Samsung Pay. עד עתה, היה זמין בישראל שירות התשלומים של יצרנית מוצרי המחשוב הלביש גרמין, זהו שירות Garmin Pay


מגוון חברות האשראי התומכות בשירות Apple Pay יצאו היום בקמפיין לקידום השימוש בשירות באמצעות כרטיס האשראי שלהן, ותוכלו למצוא מגוון רחב למדי של הטבות עבור כל אחת מחברות האשראי השונות. מטרתן היא, כמובן, לעודד את השימוש בשירות - כשהכרטיס שלהן הוא זה המוגדר כברירת המחדל ב-Apple Pay.