חברת LG מצטרפת לחברת וואווי, ומציגה יכולות בינה מלאכותית לפאבלט שהוכרז זה מכבר, ה-V30. בדומה לוואווי (מייט 10), היכולות של הבינה המלאכותית יתמקדו לפי שעה במצלמה, בדגש על מצבי צילום, ניתוח אובייקטים והפעלת אפקטים לפי הצורך.


הבינה המלאכותית נקראת בשפת החברה Vision AI, והיא פותחה במשך זמן רב לטענתה – יותר משנה של פיתוחים ומחקרים לטובת הוצאת רכיב בינה מלאכותית באיכות גבוהה, שישפר את חווית השימוש במכשירים שלה.

הבינה המלאכותית של LG

Vision AI מנתחת אוטומטית את האובייקטים המצולמים וממליצה על מצבי הצילום ההולמים ביותר לכל אובייקט נתון, תוך שהיא בוחרת בין שמונה מצבים אפשריים: פורטרט, אוכל, חיות מחמד, נוף, עיר, פרח ושקיעה. זווית הצילום, הצבע, השתקפות, תאורת רקע ורמת רווית הצבעים מובאים בחשבון על ידי הטלפון המנתח עשרות אלפי תמונות בבסיס נתונים העומד לשימושו, על מנת להחליט ולהבין במה מתמקדת המצלמה, ולהמליץ על הגדרות התמונה הטובות ביותר.
לדוגמה, הפניית המצלמה אל צלחת פסטה תוביל להפעלת מצב "אוכל", שבו הצבעים חמים יותר ומובלטים על מנת להפיק את צילום הטוב ביותר.

אופציה אחרת של הבינה המלאכותית מאפשרת הפנייה של המצלמה אל אובייקט, מאפשרת למערכת Vision AI של LG לסרוק קוד QR, להפעיל חיפוש תמונה או לספק אופציות קניות הכוללות מידע אודות מקומות בהם ניתן לרכוש את הפריט הנצפה במחיר הנמוך ביותר, כמו גם המלצה על מוצרים דומים בהם עשוי המשתמש לגלות עניין.


הבינה המלאכותית של LG
מצב חדש של צילום בתאורה גרועה, מאפשר להבהיר ולחדד את התמונה עוד יותר: במקום שיטות מסורתיות של מדידת רמת התאורה החיצונית, Visoin AI מודדת את בהירות התמונה כפי שתצולם בפועל – ומתאימה את רמת הבהירות באופן מדויק הרבה יותר.

הבינה המלאכותית של LG

מלבד זאת, LG מוסרת בהודעה לעיתונות, כי מכשירים נוספים צפויים לקבל את הבינה המלאכותית:
 "אחדות מיכולות הבינה המלאכותית החדשות תהיינה זמינות לא רק בדגמים חדשים של LG – אלא גם בסמארטפונים קיימים, במסגרת עדכוני המערכת המתבצעים מעת לעת, הכל בהתחשב במפרטי החומרה ותוך הקפדה על יציבות המערכת."

עם זאת, לא נמסרו מהם הדגמים הספציפיים שצפויים לקבל את העדכון החדש או מועד קבלתם.