יצרנית הטכנולוגיה הטיוואנית, חברת אסוס (Asus) מביאה אל השוק הישראלי את משקפי המציאות המדומה Asus Windows Mixed Reality (שם דגם: HC102), כאשר אלו זמינות לרכישה כבר ברגעים אלו במחיר של 1,790 שקלים. את משקפי המציאות המדומה שלה מביאה היצרנית לישראל זמן לא רב לאחר השקתם בארה"ב, שהתרחשה בחודש פברואר האחרון, וכשלושה חודשים לאחר שהוכרזו בינואר השנה, כחלק מתערוכת CES 2018.
ה-Asus Windows Mixed Reality מגיעים כחלק מפלטפורמת Windows Mixed Reality של מיקרוסופט ומציעים תמיכה באלפי אפליקציות ווינדוס ייעודיות למוצרי VR (מציאות מדומה). בניגוד למשקפי ה-VR של חברות אחרות, כדוגמת סמסונג, משקפי המציאות המדומה של אסוס מגיעות כמוצר עצמאי למחצה, ומציעות שני מסכים בגודל 2.89 אינץ' (מסך עבור כל עין), ברזולוציית 1440X1440 פיקסלים לכל אחד מהם (רזולוציה כוללת של 2880X1440 פיקסלים). צג זה תומך בקצב רענון של 90Hz ומציע שדה ראיה של 95 מעלות.

כחלק מתפקודם כמשקפיים עצמאיות, מצויידות ה-HC102 בשלל חיישנים שנועדו למנוע את הצורך בחיישנים חיצוניים, בהם: ג'יירוסקופ, מד תאוצה, מגנומטר ו-2 מצלמות קדמיות לצורך מעקב אחר מיקום המשתמש במרחב. כמו כן, מגיעים המשקפיים עם שקע 3.5 מ"מ לחיבור אוזניות וכן מחבר HDMI 2.0 ו-USB 3.0. על מנת לבצע באלו שימוש ידרש המשתמש לחברם אל מחשב PC, וכן לבצע התקנה ראשונית שאורכה, לטענת היצרנית, כ-10 דקות. באריזת המוצר מצרפת אסוס שני שלטים ייעודיים לשליטה בממשק המשתמש.


בשלב הנוכחי זמינות משקפי ה-Asus Windows Mixed Reality HC102 במספר מצומצם למדי של חנויות בישראל, אך ניתן להעריך כי אלו יגבירו נוכחותם בשוק במהלך הימים והשבועות הקרובים. מחירם בשוק הישראלי, שנע סביב 1,790 שקלים, אינו כה גבוה בהשוואה למחירם בעת ההשקה בארה"ב - 450 דולר או כ-1,600 שקלים.