חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
המוצרים המבוקשים
מציאות מדומה Sony PlayStation VR
1,549 - 1,049 ₪
מציאות מדומה Oculus Rift S
4,399 - 3,299 ₪
מציאות מדומה Oculus Quest 64GB
4,238 - 3,999 ₪

דיווח: גוגל עובדת על משקפי מציאות רבודה עצמאיים

דיווח חדש שצץ ברשת מעיד על כך שגוגל, אחת מחברות הטכנולוגיה הגדולות והפופולריות בעולם, עשויה לעבוד בימים אלו על משקפי מציאות רבודה (AR) עצמאיים

אלי כהן |  22/05/2018

אחת מחברות הטכנולוגיה הפופולריות והמהפכניות ביותר בשוק הבינלאומי, חברת גוגל מבית קבוצת אלפאבית, עשויה לעבוד בימים אלו על משקפי מציאות רבודה (AR - Augmented Reality) עצמאיים לחלוטין, זאת ככל הנראה על מנת להתחרות בפיתוחים דומים של ענקיות הטכנולוגיה סמסונג ואפל. כך עולה מתוך דיווח חדש של מגזין Winfuture הגרמני, שהתפרסם לראשונה לפני מספר ימים.


על פי פרטי הדיווח, גוגל מפתחת את משקפי ה-AR בשיתוף פעולה עם יצרנית האלקטרוניקה הטיוואנית Quanta Computers, עימה שיתפה החברה פעולה בעבר לצורך ייצור טאבלט ה-Pixel C, כך שלא מדובר בקרקע זרה עבור השתיים. מוצר ה-AR עליו עובדת, לכאורה, גוגל, יכיל מצלמה, מיקרופון ומספר חיישנים נוספים. את המשקף יניע שבב QCS603 מבית קוואלקום, המיועד למוצרי IoT וכולל מעבד בעל 4 ליבות.
שבב ה-QSC603 מבית קוואלקום תומך ברזולוציית צפייה מקסימלית של Quad HD (פריסת פיקסלים של 2560X1440), עם אפשרות לצילום וידאו ברזולוציית Full HD, תמיכה בבלוטות' 5.1, אפשרות לשילוב עד 2 מצלמות ברזולוציית 16 מגה פיקסל או מצלמה יחידה ברזולוציית 24 מגה פיקסל ועוד. נכון לרגעים אלו טרם ברורה התמונה שסובבת את משקפי המציאות הרבודה עליהן עשויה גוגל לעבוד, כאשר מועד הכרזתן והשקתן הרשמי עשוי להיות במרחק של מספר שנים מאיתנו.


גוגל, כאמור, אינה היצרנית היחידה העומלת בימים אלו על משקפי AR. אחת מהיצרניות הבולטות הפועלת באותו מישור היא אפל, שסדרת דיווחים מהשנים האחרונות העידה כולה על עבודתה של הענקית מקופרטינו בנושא זה. לטענת הדיווחים האחרונים בעניין, בראשם ידיעה של מארק גורמן מבלומברג, מאות ממהנדסי החברה עומלים כיום על פיתוח המוצר, וזה עשוי להגיע לקהל לקוחות החברה עד לשנת 2020. ההערכות בשלב זה מעידות על כך שמשקפי ה-AR של אפל יעבדו עצמאית לחלוטין ויריצו מערכת הפעלה המכונה בתוך החברה בשם rOS - Reality Operating System, וזו מבוססת על iOS. מקורמעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

המוצרים המבוקשים בקטגוריית מציאות מדומה

מציאות מדומה Sony PlayStation VR
Sony PlayStation VR
סוג:משקפי מציאות מדומה,
יצרן:Sony,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 1,049 ₪
מתוך 11 חנויות
מציאות מדומה Oculus Rift S
Oculus Rift S
סוג:משקפי מציאות מדומה,
יצרן:Oculus,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 3,299 ₪
מתוך 2 חנויות
מציאות מדומה Oculus Quest 64GB
Oculus Quest 64GB
סוג:משקפי מציאות מדומה,
יצרן:Oculus,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 3,999 ₪
מתוך 2 חנויות
מציאות מדומה Sony PlayStation VR Mega Pack
Sony PlayStation VR Mega Pack
סוג:משקפי מציאות מדומה,
יצרן:Sony,
טווח מחירים:מעל...,
החל מ- 1,489 ₪
מתוך 7 חנויות
אלי כהן - כתב חדשות

אלי כהן - כתב חדשות

כתב וסוקר טכנולוגיה
בן 23 מהעיר באר שבע, יוצא יחידה טכנולוגית בחיל האוויר, בעבר שימש בתפקיד כתב ועורך באתרי טכנולוגיה ישראליים, כיום כתב וסוקר טכנולוגיה המתמחה בתחום המובייל והסלולר ויזם המעורב בהקמת חברת סטארט-אפ חדשה בשוק הסלולר הישראלי.
לפניות: support@wisebuy.co.il