ענקית המחשוב והטכנולוגיה הסינית, לנובו וחברת המציאות המדומה 1Sync, מודיעות על שיתוף פעולה בהשקת מתחם משחקי המציאות המדומה מרובי המשתתפים Tower Tag. המתחם החדש הושק לראשונה מוקדם יותר החודש במתחם 1Sync ברחובות, ופועל כל יום בין השעות 09:00 ועד ל-01:00.


ניסינו את מתחם ה-VR החדש Tower Tag


מתחם ה-VR של לנובו ו-1Sync מבוסס כולה על חומרה מבית לנובו, כאשר המחשבים שאחראים להרצת משחקי המציאות המדומה השונים מגיעים מדגם Lenovo Legion Y720 Cube. משקפי המציאות המדומה שישמשו את השחקנים הם ה-HTC Vive מבית היצרנית הטיוואנית.

אחת הסיבות לבחירה ב-Vive ולא למשל במשקפי ה-VR של לנובו עצמה או המתחרים אוקולוס ריפט, היא היכולת להפעיל שלוש עמדות משחק בו זמנית על שני מגדלי קליטה בלבד. בשיטה זו, אין צורך להפריד פיזית בין השחקנים והם יכולים להיות באותו חלל כמו שאר חברי הקבוצה. כמו כן, ל-HTC Vive ישנה תמיכה נרחבת אביזרים שניתן לשלבם בבקרי השליטה כמו אקדחים ורובים, וגם כסמנים במרחב הווירטואלי ליישומי Hyper Reality - משחקים ייעודיים שבהם יש העולם האמיתי הופך לחלק מהעולם הווירטואלי שאותו רואה השחקן. 

ניסינו את מתחם ה-VR החדש Tower Tag

המתחם בנוי משני חללים מרכזיים - חלל המשחקים הכולל 6 עמדות VR, סלון וחלל נוסף שבו ישנה עמדת VR מעניינת המשלבת מזוודה מלאת כפתורים שאותה מפעיל אחד המשתתפים, וקסדת VR עם תוכנה ייעודית שאותה מפעיל משתתף אחר. רק דרך שיתוף פעולה בין השניים ניתן להשלים את המשימה.

המתחם מאפשר לשחק במשחק Tower Tag עד 3 נגד 3 בו זמנית כשכל שלישייה נמצאת בחדר, ומסוגלת לדבר בינה לבין עצמה ולתכנן את אסטרטגיית הכיבוש והניצחון במשחק. מטרת המשחק היא לנוע קדימה בין עמודים המרחפים בשמיים ולחסל ביריות לייזר את המתמודדים האחרים. עמודים השייכים לקבוצה שלכם ניתנים לדילוג בשנייה, אך עמודים השייכים לקבוצה השנייה ניתנים לדילוג לאחר כ-5 שניות, ואלו חמש שניות מאוד ארוכות כשיורים עליך. אם תרצו (וכך אנחנו רצינו) תוכלו לקחת ברכייה לרפד את הברכיים ואז תוכלו לצלול מטה להסתתר מתחת למגנים הזמניים.

ניסינו את מתחם ה-VR החדש Tower Tag

מלבד מתחם המציאות המדומה הנוכחי, ב-1Sync עובדים בימים אלו על שדרוגים נוספים למשחק, כמו גם על חוויות מציאות מדומה נוספות - גם הן באמצעות שיתוף פעולה עם חברת לנובו. שיתוף הפעולה בין החברות, מודגש, מגיע על מנת "לקדם את תחום הבידור והגיימינג ב-VR בישראל".


ניסינו את מתחם ה-VR החדש Tower Tag
ב-Tower Tag, כך מוסרות החברות, יוצע משחק אסטרטגיה קבוצתי מסוג FPS (משחק יריות מגוף ראשון), הזמין לעד 6 משתתפים בכל קבוצה. המשתתפים יבצעו שימוש באקדח ייעודי המחובר למחשב ומטרתו להעצים את חווית הגיימינג. האקדח יהיה מסונכרן למערכת וישלב פידבק המדמה את הרתע מן הירייה. כמו כן, נמסר כי הסנכרון בין השחקנים השונים שישחקו ב-Tower Tag יהיה ללא דיליי ויאפשר חווית משחק נקייה וחלקה.

ניסינו את מתחם ה-VR החדש Tower Tag

על חוויית המשחק ב-Tower Tag תגבה החברה מחיר של 80 שקלים על 45 דקות משחק באמצע השבוע, ואילו 90 דקות של משחק יעלו 130 שקלים. מחירים אלו רלוונטיים לאמצע השבוע בלבד, כאשר בסופי שבוע (וככל הנראה גם בחגים), יהיו המחירים מעט יותר גבוהים: 90 ש"ח ל-45 דקות ו-150 שקלים ל-90 דקות משחק. המחירים, נציין, הינם פר שחקן בקבוצה.