במהלך השנה הקרובה, במועד שאינו ידוע אך צפוי להתרחש עד לחודשים הראשונים של 2019, צפויה ענקית הטכנולוגיה ויצרנית הסמארטפונים הגדולה ביותר בעולם, סמסונג, להכריז על מכשיר דגל מעניין במיוחד: סמארטפון מתקפל וגמיש באופן מוחלט, המכונה על פי הדיווחים בשם Samsung Galaxy X.תמונת קונספט לסמארטפון המתקפל של סמסונג

כעת, על פי הערכות חדשות שצצות ברשת, נראה כי לצד היכולות המיוחדות במינן שיגיעו עם המכשיר אנו עשויים לראות גם תג מחיר ייחודי ויוקרתי ביותר: 1,850 דולר. כן, קראתם נכון - 1,850 דולר (כ-6,700 שקלים), זהו המחיר אשר על פי הערכות אנליסטים תצמיד סמסונג לסמארטפון המתקפל הראשון בפיתוחה.

עוד מעידות הערכות האנליסטים כי ייצורו המסחרי של הסמארטפון המתקפל, ששמו צפוי להיות Galaxy X, יחל בחודשים נובמבר-דצמבר השנה, זאת בהנחה שכל תוכניותיה של היצרנית יתנהלו כסדרן. השקתו והגעתו למדפי החנויות, נמסר, תתבצע עד לחודש פברואר הקרוב. תאריכים אלו מעידים על הכרזה והשקה אפשריים סביב תערוכת MWC 2019, שתתרחש בין התאריכים ה-25 ל-28 בפברואר. אף על פי שהשקת הסמארטפון המתקפל עשויה להתבצע, במקרה שלא יהיו עיכובים נוספים, כבר בתחילת השנה הבאה, צפויה זו להיות השקה מצומצמת מאוד. למעשה, סמסונג תעמיד למכירה באופן ראשוני מלאי מצומצם המונה בין 300 ל-500 אלף יחידות.


מתוך רישום הפטנט של סמסונג לסמארטפון מתקפל

הסמארטפון המתקפל של סמסונג צפוי להגיע למשתמשים עם האפשרות לקיפול וסגירה מלאה. במצב פתוח הוא ישלב מסך בגודל הנע סביב 7 אינץ', ואילו כאשר יסגר ינוע גודל המסך סביב 4.5 אינץ'. ממשק המשתמש יהיה מותאם לצורך הגברת הפונקציונליות והתאמתה לסמארטפון בעל אופי ייחודי שכזה, אם כי בשלב הנוכחי לא ידוע כיצד תממש החברה את דברים אלו.

מתוך רישום הפטנט של סמסונג לסמארטפון מתקפל

מקור
מקור תמונות