בשבוע שעבר שיתפנו אתכם בפרטים הראשונים בדבר פטנט אותו הגישה חברת הטכנולוגיה והסלולר הדרום קוריאנית, LG, המתאר את אופן מימושו של סמארטפון גמיש ומתקפל בייצורה. וכעת, פטנט חדש מבית היצרנית שנחשף בימים האחרונים גם כן דרך הרשת, לוקח את הדברים צעד אחד קדימה ומציג כיצד עשויה LG לפתח ולייצר עט סטיילוס חכם שכולל פאנל תצוגה נגלל ומסך קטנטן נוסף, המסוגלים יחדיו, לכאורה, להחליף את הסמארטפון שלנו.
ברישום הפטנט, מתארת LG כיצד ,באפשרותה לממש ייצורו של עט חכם המכיל את כלל הטכנולוגיות המוכרות לנו משוק הסמארטפונים, בתוך מבנה גלילי קטנטן המוכר לנו מעטים סטנדרטיים לחלוטין. גולת הכותרת בפטנט הינה שילובו של פאנל תצוגה ייחודי, המגולגל בחלקו הפנימי של העט. את המסך ניתן לשלוף וליישר באמצעות לחיצה פשוטה על כפתור ייעודי שבדופן העט. לאחר הלחיצה, ישלף המסך החוצה ויציג את ממשק המשתמש הסטנדרטי, כך שהמשתמש יוכל לבצע עימו כל פעולה אותה הוא היה רגיל לבצע עם הסמארטפון שלו. ראוי להזכיר כי LG הציגה בעבר מסכי OLED גמישים וניתנים לגלגול עבור סדרת הטלוויזיות שלה, אך הדבר מעולם לא הוצג עבור סמארטפונים.


עבור אותם זמנים בהם המסך הראשי מגולגל בנבכי העט, יכול המשתמש לבצע שימוש בצג נוסף המשולב בעט על גבי אחת מדפנותיו. מדובר בצג קטנטן, עליו ניתן יהיה לראות את השעה/תאריך, לקבל גישה לאפליקציות/קיצורי דרך וכן לצפות בהתראות השונות שמקבל המכשיר. מלבד זאת, כולל העט החכם שמתואר בפטנט מגוון נרחב של חיישנים מסוגים שונים: ג'יירוסקופ, חיישן קירבה, חיישן תאורה, חיישן המסוגל לעקוב אחרי עיני המשתמש, מד תאוצה ואף קורא ביומטרי לזיהוי טביעות אצבע.
בזירת הקישוריות נמצא, כמובן, תמיכה ב-WiFi וכן תמיכה בקישוריות סלולרית. מצלמה, מיקרופון, אפרכסת לביצוע שיחות ורמקול יהיו גם הם חלק ממערך הטכנולוגיות שמתיימרת LG לשלב בעט החכם. בין הפיצ'רים הבודדים אותם מציגה LG בפטנט, ניתן לראות פונקציה מעניינת ביותר, המתארת כיצד ניתן, באמצעות קישור בין העט החכם לסמארטפון/טאבלט, לכתוב עם העט על כל משטח והתוכן הכתוב יופיע במכשיר המקושר (סמארטפון/טאבלט).


מקור 1 | 2