ללא כל אירוע הכרזה נוצץ או מסיבת עיתונאים חגיגית, מכריזה חטיבת המובייל של הסלולר והטכנולוגיה היפנית, סוני, על סמארטפון פרימיום חדש בפיתוחה עבור שוק הביניים, הוא ה-Sony Xperia XA2 Plus. המכשיר הטרי מבית המותג המוכר מצטרף למספר דגמים נוספים בסדרה, שהספיקו להפוך לרשמיים כבר מוקדם יותר השנה, והם ה-Xperia XA2 ו-XA2 Ultra.
ה-Xperia XA2 Plus מגיע אלינו ללא כל הפתעות מיוחדות, והוא מציע קווי עיצוב מוכרים: מסגרת אלומיניום המעוגלת מימינה ומשמאלה ושטוחה בדופן העליונה והתחתונה, לצד זכוכית קמורה בתצורת 2.5D העוטפת את חזית המכשיר. את גבו תעטוף יריעת אלומיניום נוספת שתספק לו מראה יוקרתי יותר. על גב המתכת משלבת החברה חיישן צילום בודד הבולט מעט מעל לפני השטח, ומגיע ברזולוציית צילום של 23 מגה פיקסל (מסדרת Exmor RS של סוני) עם יכולות צילום וידאו ברזולוציית 4K UHD. מתחת למצלמה נמצא קורא טביעות אצבע שממוקם, על פניו, כראוי - זאת בניגוד למיקום קורא טביעות האצבע שראינו ב-Xperia XZ2.


במעבר לחזית, נמצא באקספיריה XA2 פלוס פאנל תצוגה גדול למדי - 6 אינץ', ברזולוציית Full HD Plus עם יחס צפייה של 18:9, כראוי למגמה המתרחבת בשוק הסלולר. שוליי המסך יהיו די דקים בהשוואה לדגמי העבר של סוני, כאשר בשולי המסך העליוניים נמצא מצלמת סלפי ברזולוציית 8 מגה פיקסל (חיישן יחיד), עם אפשרות לצילום תמונות תוך החלת אפקט בוקה. בניגוד לרבים מדגמי היצרנית, לא ישלב המכשיר רמקולים קדמיים, אלא רמקול ראשי שימוקם בדופן התחתונה שלו.
פיצ'רים נוספים שתשלב סוני במכשיר יהיו תמיכה באודיו ברזולוציה גבוהה וטכנולוגיית שיפור השמע DSEE HX. בזירת העיבוד יסתפק ה-Xperia XA2 Plus ביכולותיה של מערכת השבבים Snapdragn 630 מבית קוואלקום, הכוללת 8 ליבות Cortex-A53 בתדר מקסימלי של 2.2GHz. יחד עימה יפעלו 4 או 6 גיגה-בייט של זיכרון RAM, כמו גם 32 או 64 גיגה-בייט של זיכרון אחסון פנימי הניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון ייעודי.


על המכשיר רצה מערכת ההפעלה אנדרואיד 8.0 אוראו, בשילוב ממשק המשתמש הצנוע למדי של סוני. הסוללה שתניע את הסמארטפון מגיעה בקיבולת 3,850mAh (בלתי ניתנת לשליפה), ותומכת בטכנולוגיית טעינה מהירה מסוג Quick Charge 3.0 שתאפשר "שעות עבודה נוספות תוך 5 דקות טעינה", לטענת החברה. ה-Xperia XA2 Plus יהיה זמין לרכישה החל מחודש אוגוסט הקרוב, בצבעים כסוף, שחור, זהב וירוק. בשלב זה לא ידוע מתי יגיע המכשיר לישראל, אך אנו מעריכים כי זה אכן יעשה עלייה.


מקור