סתיו עמוס מתקרב לחובבי אפל בעולם: ענקית הטכנולוגיה מקופרטינו תערוך רענון משמעותי להיצע מוצריה במהלך החודשים הקרובים, במסגרתו תציג דגמי Apple Watch חדשים, אייפד פרו עם מסך בגודל 11 אינץ', מחשבי MacBook חדשים, 3 מכשירי אייפון ועוד. כך על פי דברים של אנליסט המובייל הפופולרי והמוכר, מינג-צ'י קאו, המהימן בכל הנוגע לפועלה של אפל בשוק הבינלאומי.3 אייפונים, 2 שעונים

הערכותיו של קאו מגיעות אלינו דרך אתר הטכנולוגיה 9to5mac, שחשף את הדברים אמש (ד', 11.07). המידע שמסר האנליסט נוגע במוצרי אפל לכל אורכו ורוחבו של היצע מוצרי החברה. ראשית, מאשר קאו זו פעם נוספת כי היצרנית האמריקאית מתכננת להשיק בחודשים הקרובים 3 מכשירי אייפון חדשים: 2 דגמים הכוללים צגי OLED בגדלים 5.8 ו-6.5 אינץ' (הדור השני לסדרת אייפון X, עשויים להיקרא iPhone X2) וכן מכשיר נוסף שיגיע עם צג LCD בגודל 6.1 אינץ' ויציע קווי עיצוב דומים ליתר הדגמים (דור ההמשך לאייפון 8, עשוי להיקרא iPhone 9).


עד נקודה זו מדובר באישור נוסף למגוון נרחב של דיווחים בנושא שכבר הספיקו להגיע אלינו מספר פעמים בחודשים האחרונים. אלא שמכאן התמונה הופכת להיות מעניינת עוד יותר. לטענת קאו, אפל מתכוונת להשיק מאוחר יותר השנה 2 גרסאות חדשות לשעון החכם בפיתוחה, שיהוו לדור החמישי בסדרה (Apple Watch Series 4, אם תרצו), ויגיעו לראשונה בשני גדלים שונים: 1.57 אינץ' ו-1.78 אינץ'. שעונים אלו, כך נמסר, יציע מד דופק משודרג, זאת נוסף על ביצועים משופרים. על פי הערכות ודיווחים קודמים בנושא, צפויים שעוני ה-Apple Watch 4 להביא עימם מגוון נרחב של שיפורים קוסמטיים חיצוניים בהשוואה לדור האחרון, אם כי בשלב זה טרם ברורים כלל השינויים והשיפורים.
מלבד זאת, מוסר קאו כי אפל מתכננת להביא עוד השנה את המטען האלחוטי הייחודי AirPower לייצור מסחרי, זאת לאחר שהשקתו נדחתה מספר פעמים מאז הוצג לראשונה בשנה שעברה, לצד iPhone X. עוד בזירת האביזרים הנלווים, נמסר כי הדור השני לאוזניות ה-True Wireless של אפל, ה-Air Pods 2, יושקו גם הן במהלך השנה הנוכחי. ניתן להעריך כי האייפונים החדשים, שעוני ה-Apple Watch הבאים ואוזניות ה-AirPods 2 יוצגו במסגרת אירוע הכרזה שייערך, כמיטב המסורת, סביב חודש ספטמבר הקרוב.


אייפדים & מחשבי מקבוק חדשים

האייפדים והמקבוקים של אפל לא ישארו מאחור ויזכו גם הם לשדרוג בקרוב מאוד, מוסר קאו. לדבריו, היצרנית מתכוונת להציג השנה שני דגמי אייפד פרו חדשים: גרסה מעודכנת ל-iPad Pro 12.9 ו-iPad Pro 11, שיגיעו שניהם עם טכנולוגיית הזיהוי הביומטרי Face ID, יוותרו על כפתור הבית ויבצעו שימוש בממשק מבוסס מחוות בלבד. בהחלט ייתכן כי דגמי הסדרה החדשים יגיעו עם שוליים דקיקים יותר ואולי אף אותו חריץ שראינו במסכי אייפון X. הדגם האחרון מבין השניים, אייפד פרו 11, יגיע, כמשתמע משמו, עם מסך בגודל 11 אינץ', זאת בניגוד לאייפד פרו 10.5 שראינו בשנה שעברה.
בזירת מחשבי המקבוק מוסר קאו כי אפל מתכוונת להציג השנה מחשב נוט-בוק נייד חדש, שיהווה כממשיך דרכה של סדרת MacBook Air המיתולוגית. עם זאת, לא צפוי המחשב להגיע תחת אותו שם מותג, וזה יוצג תחת סדרה אחרת, בעודו ממשיך להוות כדגם הכניסה הזול ביותר למחשבי המקבוק של החברה. נוסף על כך, גם מחשב ה-Mac Mini בגרסתו האחרונה, שהוצגה לפני מספר שנים, ישודרג לגרסה חדשה, עצמתית ומשופרת. מחשבי ה-MacBook ו-MacBook Pro יזכו לשבבי עיבוד משודרגים (מעבדי אינטל מהדור השמיני), ואילו דגמי iMac חדשים צפויים להגיע עם מסכים משופרים.


מקור