חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מקלדת Alfawise V1 Mechanical Keyboard
ממשק חיבור: USB
ציון WiseBuy
8.5
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מקלדת Alfawise V1 Mechanical Keyboard

לירן עבדי | 11.02.2019
הטוב
  • תמורה מצוינת למחיר
  • מתג כחול – אידיאלי להקלדה מהירה
  • מצבי תאורה אסתטיים שיתאימו לרוב סוגי השימוש
הרע
  • הקלדה רועשת
  • אין הוראות תפעול ברורות
  • מגיעה ללא עברית, דורשת חריטה/הדבקה
בשורה התחתונה
ה-Alfawise V1 מוכיחה שלא צריך לשבור קופת חיסכון כדי ליהנות ממקלדת מכנית שאפילו תתאים היטב לגיימרים. יש לה מצבי תאורה שיתאימו לכל סוגי המשחקים, היא מעניקה חיווי ברור בזמן ההקלדה ורק אם תסכימו לקבל את רעשי ההקלדה הטיפוסיים שהיא מספקת, מצפה לכם כאן מארז משתלם למדי.
הקדמה

תחת תג מחיר נוח, המקלדת המכנית Alfawise V1 מתיימרת להציע תאורת RGB מצוידת במתגים כחולים, עם 108 מקשים, נטולת שגיאות הקלדה (anti-ghosting), אשר מצוידת במצבי תאורה שונים, כולל התחשבות במצבי גיימינג פופולריים. המקלדת חוטית ומגיעה בצבע שחור.זהו הסוג הנפוץ ביותר של מקלדות, כיוון שעל פי רוב המקלדת נמצאת בעמדת המחשב ואינה ניידת. כמו כן חוסכת המקלדת החוטית את ההתעסקות בטעינה ובסוללות ומונעת את האפשרות של הפסקת התפקוד עקב התרוקנות הסוללות או חריגה מטווח השידור. לרוב גם זולות יותר ממקלדות אלחוטיות.

את המקלדת תוכלו למצוא באתר GearBest שסיפקו את המקלדת לסקירה.

נוחות השימוש במקלדת

(80% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

המקלדת מגיעה בצבע שחור מלאה, כוללת 108 מקשים ואורך הכבל העשוי חוט בד עומד על 1.6 מטר שבהחלט סיפק אותנו. גודל המקלדת סטנדרטי למדי והיינו מרוצים דווקא מהיותו לא מגושם מדי ביחס למקלדת הגיימינג הקלאסית, שנוטה להתגאות במקשי מולטימדיה מרובים שאמנם מקלים על השימושיות אבל דורשים מקום נכבד על שולחן העבודה. חשוב לזכור שמאחר והמוצר נמכר ב-GearBest, על המקשים מוטבעת השפה האנגלית בלבד ותצטרכו לחרוט עליו גם את שפת הקודש, אם תרצו כמובן.


Alfawise V1: המכנית המשתלמת


חיבור המקלדת נעשה ברגע: פשוט מחברים את כבל ה-USB והמחשב מזהה ברגע את המקלדת. לגבי ההקלדה השוטפת, קשה לחלק מחמאות או מצד שני, לציין חסרונות בולטים. מקלדת מכנית מטבעה כוללת יתרונות וחסרונות ידועים. היתרון הבולט מכולם הוא ההרגשה - יש משהו מאוד מספק בלהקיש על מקלדת מכנית, מהרגשת הלחיצה הבולטת ועד לצליל המובחן בסיום כתיבת רצף משפטים ארוכים. מצד שני, נוכל להבין איך הרעש הטיפוסי יטריד את הסובבים ואיך חווית הלחיצה העמוקה על המקש לא אהובה על משתמשים שהתרגלו למקלדת הסטנדרטית.

Alfawise V1: המכנית המשתלמת

מקלדת ה- Alfawise V1 מאפשרת לקבוע גווני צבע שונים לתאורה האחורית כמו סגול, ירוק, אדום, כחול ועוד, כשיתר המצבים נבחרים על ידי שילובי מקשים די עלומים, ובהיעדר מדריך מסודר או כל תוכנה פורמלית, נאלצנו צריך להסתמך על מדריכי יוטיוב לא רשמיים שחקרו את הנושא לעומק ונידבו את רשימת הקיצורים המספקים את החיוויים הרצויים. נחסוך לכם: שילוב מקשי FN ו-Ins מדפדפים בין מצבי תאורה צבעוניים כמו קשת, תאורת מקש בעת הלחיצה, תאורה קבועה של צבע מבוקש ועוד. לחיצה על FN ו-Del משנה את הצבעים הרצויים. 

כיאה למקלדת גיימינג, ה-Alfawise V1 מציעה כמה פרופילים תאורה למעבר מהיר ביניהם, כשמקש ה-FN בתוספת אחד ממספרי 1-5 משנים לתאורה המועדפת, עם הבלטת המקשים הפופולריים ביותר כמובן, כמו W,A,S,D. עוד תכונה נחמדה שאהבנו היא נעילת כפתור "חלונות" למניעת הקשה לא מכוונת בזמן משחק, על ידי הקשה על מקש ה"חלונות" כשמקש ה-FN לחוץ. גם את צבע לוגו ה- Alfawiseניתן לשנות לפי ה-Setup האישי שבניתם לעצמכם, המשתנה בין כמה צבעים.

Alfawise V1: המכנית המשתלמת


ה- Alfawise V1 מגיעה עם מתגים כחולים, כאשר בניגוד לחומים, אדומים ושחורים, הם המתאימים ביותר להקלדה קולחת ומהירה ודווקא פחות לגיימינג. הסיבה נעוצה בלחץ הנדרש מהם – 50-60 גרם בכדי לעורר תגובה, מה שמקנה תחושה בולטת יותר בעת הלחיצה. אמנם ישנה התפשרות קלה מצד מהירות התגובה אבל בתמורה המשתמש מתקבל מינימום פספוסים ורעש מובחן וברור יותר בעת הלחיצה. היצרנית מבטיחה עמידות של 50 מיליון לחיצות.

עמידות ואיכות הבנייה

(20% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

באשר לאיכות הבנייה, הופתענו לגלות אפס חיסכון או הוזלה בעלויות החומר, לפחות בהרגשה. אין שום תחושה של מוצר חסכוני או משונמך לטובת תג מחיר נוח יותר בכיס. שלא תטעו, עדיין מדובר בעיצוב בנאלי שחור ומשעמם להחריד אבל מלבד הכישלון במבחן היופי, המקלדת מפתיעה מאוד באיכותה. את המקשים הצלחנו גם לשלוף בקלות ולנקות בעת הצורך.


Alfawise V1: המכנית המשתלמת

את המקלדת תוכלו למצוא באתר GearBest שסיפקו את המקלדת לסקירה.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image