חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מקלדת Asus ROG Strix Scope אסוס
מותג: Asus
ממשק חיבור: USB
ציון WiseBuy
8.8
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מקלדת Asus ROG Strix Scope אסוס

לירן עבדי | 14.07.2019
הטוב
  • מתגי Cherry MX RGB
  • חווית הקלדה מעולה
  • תמיכה ב- Aura Sync, מעולה לבניית Setup צבעוני
  • המקלדת נראית ומרגישה עמידה
הרע
  • מגיעה ללא תמיכה לזרוע
  • נטולה מקשי מולטימדיה/מאקרו עצמאיים
  • מחיר גבוה
בשורה התחתונה
עם נוחות הקלדה כמעט מושלמת, מתגי Cherry MX אידיאליים, תאורת RGB מתקדמת, תוכנה יעילה ואיכות בנייה גבוהה, קשה למצוא חסרונות במקלדת המכנית ROG Strix Scope מבית ASUS. רק מחירו המומלץ בישראל, שעומד על 900 שקל גרם לנו לנוע באי-נוחות בכיסא – תשלום מופרז, אפילו על מקלדת מכנית ייעודית לגיימרים.
הקדמה
ה-Strix Scope היא מקלדת מכנית מסדרת הגיימינג ROG תוצרת ASUS. עם מסגרת אלומיניום יוקרתית, מתגי Cherry MX, תמיכה ב-Aura Sync ומקשי WASD ייעודיים, המקלדת מבטיחה להפוך לאידיאלית עבור הגיימר המתחיל והמתקדם. מחירה המומלץ לצרכן - 900 שקלים.

נוחות השימוש במקלדת

(70% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

נתחיל ממידות המקלדת: 44 ס"מ רוחב ו-13.7 ס"מ אורך, שנחשבים לקומפקטיים יחסית בתחום המקלדות המכניות. משקל של 1 ק"ג נחשב לכבד יחסית, אך טבעי למקלדות מכניות ונסלח למדי. המשמעות: סחיבתו ממקום למקום לא מסורבלת מדי, פתרון טוב שיעריכו שחקני גיימינג מקצועיים. החיסרון שבלט: אין במארז מנח לזרוע ואחרי שבחצי שנה האחרונה נעזרנו באחד כזה – הרגשנו מאוד בחסרונה של מנוחה ראויה לזרוע, בטח אחרי כתיבת מסמכים לאורך שעות ארוכות. כן קיבלנו בקופסה מדריכון למשתמש, זוג מדבקות הלוגו ROG ועוד שני אביזרים עליהם נדבר בהמשך.


ASUS ROG Strix Scope: לגיימר עם כיס עמוק


המקלדת מתיימרת להיות אידיאלית עבור משחקי FPS, בזכות מקשים מרווחים במיוחד וכפתור Ctrl רחב פעמיים מהסטנדרט למיעוט פספוסי הקשה לטובת דיוק המשחקיות. ב-ASUS מכנים זאת Xccurate Design – הרוחב הנדיב מאפשר להגיע למקש הרחוק ביעילות רבה יותר וכך למנוע פספוסים והקשה במקשים סמוכים. בפועל זה עזר לנו בעיקר לא למתוח את הזרת שלנו לקצה המקלדת והצלחנו לגשת למקש ה-Ctrl במהירות ונוחות רבה יותר. באותו עניין, במארז קיבלנו מעין חולץ פלסטיק שמטרתו לשלוף את מקשי המקלדת ובייחוד את ה-WASD, המקשים הפופולריים המיועדים ברוב המקרים לתנועת הדמות. ניתן להחליפם בסט כסוף שמביא לזיהוי קל ומהיר יותר של אותם מקשים, גם בזכות הטקסטורה הקשיחה-יותר. ההחלפה נעשית בקלות: החולץ עובד כנדרש וההחלפה במקש אחר כן קלה להפליא – פשוט לוחצים על הבסיס עד שהמקש נטמע.

מקש " Windows lock" הפופולרי במקלדות גיימינג נמצא גם כאן, המונע שגיאת הקשה על כפתור "חלונות" ולא גורם למשחק להתמזער באמצע האקשן. עוד פיצ'ר חביב הוא ה- Quick Toggle, קיצור דרך המאפשר לעבור במהירות בין שני המצבים הפופולריים – מקשי ה-FN ומקשי המולטימדיה בלחיצה על Fn+INS Fn Lock, כך שיותר קל למשתמש לעבור בין מצב "עבודה" למשחק".

עוד מציעה ה-Strix Scope פיצ'ר שישמחו לקבל קנאי הפרטיות: מאחורי מקש F12 מסתתר מקש Stealth, בלחיצה עליו מוסתרות מיידית כל האפליקציות הפעילות וסאונד המחשב מושתק לחלוטין – אופציה שאמורה להבטיח פרטיות מהירה ומקסימלית במידה ולא תרצו להרשות לסובבים לדעת במה אתם עוסקים כרגע. לחיצה נוספת מחזירה את המצב לקדמותו. באמת שהתקשינו למצוא לזה שימוש במהלך הסקירה אבל לא תמצאו אותנו מתלוננים על תכונה נוספת, גם אם לא שימשה אותנו במיוחד.

ASUS ROG Strix Scope: לגיימר עם כיס עמוק

מקשי מקלדת ה- Strix Scope צוידו במתגי Cherry MX RGB, כשב-ASUS מקפידים לציין המון שהם יוצרו בגרמניה, כאסמכתא לאיכות בנייה גבוהה ואמינה. המקלדת הנומרית נוכחת כאן אבל בלטו בהיעדרם מקשי מולטימדיה ייעודיים – ולא רק כאלו שמסתתרים מאחור מקשי ה-F, אשר זמינים בשימוש משני בין מקשי F5-F11. גם מקשי מאקרו אין כאן או בכלל, כל מקש ייעודי לתכנות והפעלה מהירה, אבל כנראה שזהו המחיר למקלדת מהודקת וצנועה יותר בממדים.

באשר להקלדה השוטפת – אפשר רק לחלק מחמאות. המתג האדום שצויד במקשים התגלה כנעים להקלדה, עם מידת לחץ של 45 cN, עומק לחיצה של 2 מ"מ וחיווי קולי נמוך יחסית, בטח לעומת המתג הכחול והחום שהתנסינו בהם לאחרונה. רעש טיפוסי של הקלדה במקלדת מכנית קיים כאן בבירור, שלא תטעו, אבל הצליל ה"קליקי" הרבה פחות בולט באוזן – ועדיין מספק להפליא.

גם ה- Aura Sync משתתף בחגיגת הצבעים של ה-Strix Scope; תכונת צבעי ה-LED המאפשרת לשחק עם כל פרמטר אפשרי בערך הנוגע לוויזואליות המקלדת. האנימציות הפופולריות Breathing, Wave, Ripple, Quicksand כאן כמובן, לצד עוד כמה אנימציות מותאמות אישית או צבעים סטטיים, להעדפת המשתמש – ובכל גווני הצבע שיש לנוריות ה-LED RGB להציע. מחזיקים במוצרי ROG נוספים? תוכנת Armoury II מאפשרת ליצור סנכרון צבעים בין מוצרי החברה השונים וכן שליטה מורחבת, הן במערכת ה-LED והן במהלך הפעלת משחקים: ניתן ליצור פרופילים שונים לחוויות משחק שונות, להתאים אישית תאורה ואנימציות LED למשחקים שונים, למפות מחדש את המקשים, להקליט פקודות מאקרו והפעלתם בהקשת מקש בודד ועוד. התוכנה עצמה מאוד אינטואיטיבית: ערכים כמו מהירות תנועת ה-LED או עוצמת הבהירות שלהם ניתן לשנות במהרה, מעבר בין פרופילים נעשה בקלילות וכל ההתאמות האישיות פשוט נבנות ברגע.

עמידות ואיכות הבנייה

(30% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

גוף המקלדת עשוי אלומיניום וחוץ מאיכות הבנייה הגבוהה שניכרת מאוד, המקלדת שומרת על מראה אסתטי ונקי: אין בליטות מכוערות, בורג אחד שנראה לעין או שוליים רחבים מדי בתום המקשים האחרונים, מכל קצוות המקלדת. לוגו ROG צבעוני ניצב בבולטות בקצה המקלדת.


ASUS ROG Strix Scope: לגיימר עם כיס עמוק


גב המקלדת חצוי באמצע ועשוי משני חומרים שונים, וכן כולל מסילה מיוחדת להסתרת שאריות כבל הזמין בשני צדי המקלדת. זוג רגליות יציבות ורחבות מאפשרות להעמיד את המקלדת על גבה וליצור פלטפורמה קלה לנוחות המשתמש, ברמת גובה בודדת. כבל ה-USB המתחבר למחשב, בדומה למקלדות גיימינג מתקדמות, שזור בד עבה ואורכו מספק.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image