חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
בית חכם KidiWatch Pet Watch
ציון WiseBuy
7.6
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)

סקירת wisebuy - בית חכם KidiWatch Pet Watch

לירן עבדי | 07.07.2019
הטוב
  • נוח וקל לשימוש
  • מספק מיקום מדויק מאוד, מבוסס על מפות גוגל
  • גדר וירטואלית שהתריעה בזמן
  • מכיל רמקול ומיקרופון שנשמעו היטב
הרע
  • אפליקציה מעוברתת בחובבניות ומגיבה לאט
  • אפליקציה מכילה פרסומות
  • חיי סוללה הפכפכים
בשורה התחתונה
חיי סוללה מפוקפקים ואפליקציה חובבנית ועמוסה בפרסומות מקשה עלינו להמליץ על ה- Pet Watch, שלא עושה חיים קלים למשתמש. מצד שני, דבר אחד אפשר לומר בשבחו של המכשיר: הוא איתר לאורך כל הפעילות את הכלב שלנו ותיעד את מיקומו במדויק במפה, התריע כשחרג מהגבולות שהצבנו לו ואפילו הפתיע לטובה כמנהל שיחות מצוין, לכל מקרה שלא יהיה.
הקדמה

הקולר Pet Watch מבטיח לעקוב אחר חיית המחמד שלך באמצעות קולר המשדר לסמארטפון (באמצעות אפליקציה ייעודית) את המיקום המדויק שלהם. בין השאר הקולר מאפשר לתקשר עם בעל החיים דרך רמקול, לקבל התראה על הסרת הקולר ולהגדיר גדר וירטואלית. הסוללה מתיימרת להציע עד 5 ימי פעילות והקולר עצמו משדר באמצעות כרטיס סים חיצוני הנרכש בנפרד ומשולם חודשית.

שליטה מרחוק ואפליקציה

(70% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

במארז קיבלנו את מכשיר המעקב, כבל טעינה USB ייעודי, חוברת הפעלה מהירה, תושבת וכרטיס סים מהמפעילה 019 שכבר הוכנס למכשיר ועלינו היה להפעיל אותו מול חברת הסלולר לחודש ניסיון שקיבלנו לצורך הסקירה. במארז אין קולר ייעודי; דרך הפער שבין התושבת למכשיר ה-Pet Watch ניתן להעביר את הקולר הסטנדרטי שכנראה כבר יש לכלבכם והחדשות הטובות הן שכדי להטעין את ה-Pet Watch, לא צריך להסיר אותו כל פעם מהתושבת – חיבור המטען פשוט חשוף כלפי חוץ ומאפשר טעינה מהירה.


Pet Watch: שומר על כלב השמירה
במדריכון שקיבלנו התבקשנו להוריד את אפליקציית SeTracker החינמית, הזמינה לאנדרואיד ול-iOS. תוך כמה דקות גילינו שהיא חינמית עם תנאי מאוד מעצבן: היא מלאה פרסומות שמופיעות במעבר בין המון מסכים; ביציאה מהמפה החיה, בפתיחה ראשונית של האפליקציה, ביציאה מההגדרות. זה ברור שהאפליקציה לא נבנתה ספציפית עבור Pet Watch ומשרתת רק כעזר עבור מוצרי GPS נוספים, אך המוצר נמכר במחיר מלא וגם ככה הוא דורש תשלום חודשי על כרטיס הסים, כך שהיינו מצפים שלפחות החברה תספק קוד התקנה לגרסה המלאה ונטולת הפרסומות של אותה אפליקציה.

Pet Watch: שומר על כלב השמירה
וכל זה, לו היא הייתה שווה את התשלום עבור חווית שימוש נטולה פרסומות, אך היא לא. היא חובבנית מדי ומרגישה כאילו נבנתה בחיפזון: עברית עילגת מופיעה למכביר, כמו "התחל מחייב" שמודיע על צימוד הטלפון למכשיר, "רישום הצלחה" בתום תהליך ההרשמה ו"ריי סוללה נמוכה, נא לחייב עכשיו!" ("ריי" הוא שם הכלב, המילה Charge תורגמה ל"לחייב" במקום "להטעין"). בעיות נוספות שלא הפסיקו להופיע: שדות כתיבה שלא מקפיצים את המקלדת ומהירות תגובה נמוכה מאוד – כלומר מקישים על תכונה ולוקח לה שניה/שניה וחצי לעלות – וזה יותר מתיש מאיך שזה עלול להישמע.

Pet Watch: שומר על כלב השמירה

החדשות הטובות הן שהיתרון הגדול של ה-Pet Watch הוא תכליתו המקורית: המכשיר מצליח לדווח בזמן אמת ובכל רגע נתון על המיקום המדויק, ממש עד לרמת הרחוב הצר שנכנסו אליו כדי לבדוק כמה מדויק מקלט ה-GPS בתנאים יותר מאתגרים. השימוש ב-Pet Watch קל: נכנסים למפת SeTracker ובלחיצה על אייקון ה-GPS בצד, האפליקציה מתעדכנת תוך 5-7 שניות במיקום המדויק של החיישן, כולל ציון הרחוב הספציפי, המבוסס על מפות גוגל המוכרות. עוד מפורטים התאריך והשעה המדויקים (כולל שניות) וכן סטטוס הסוללה של ה-Pet Watch באחוזים.

Pet Watch: שומר על כלב השמירה


עוד תכונה מצוינת ב-Pet Watch היא היכולת לשמוע את סביבת המכשיר וכן להשתמש במכשיר כספיקר חיצוני. כשרוכשים את הסים המיועד למכשיר מקבלים מספר סלולרי סטנדרטי, אליו ניתן לחייג מכל טלפון. ברגע שהשיחה מתקבלת, שומעים את סביבת הכלב בצלילות שממש הפתיעה אותנו. ניתן גם לתקשר עם סביבת הכלב – פשוט מדברים כמו בשיחה רגילה וקולנו נשמע מהספיקר של ה-Pet Watch. מדובר בפתרון אידיאלי עבור כלבים שהלכו לאיבוד ובני אדם בסביבתו יכולים לתקשר עם בעליו וכן רלוונטית לאופציה פחות נעימה; מצב בו נדרש לשלם כופר עבור הכלב וצריך להתנהל מול חוטפיו. אמנם במקרים כאלו החדשות הרעות הן מפח הנפש והכסף – אבל לפחות הצלתם לאתר את חוטפי הכלב ולהתנהל מולם.

Pet Watch: שומר על כלב השמירה

ניסינו גם את תכונת "גידור אלקטרוני" שאמורה להודיע על יציאת הכלב/חתול מגבולות שהוגדרו מראש. הצבנו נעץ באזור מגורינו ותחמנו את האזור ברדיוס של 400 מטרים, כשהמינימום האפשרי הוא 200 מטרים והמקסימום הוא 2 ק"מ. הוצאנו את הכלב לטיול כשה-Pet Watch עליו כמובן וחרגנו בכוונה מגבולות הנעץ שהוגדר. התכונה עבדה – קיבלנו באפליקציה בהתראה שהעידה על כך שהכלב יצא מהגזרה שלו תוך ציון המיקום המדויק שלו במפה, ממש אחרי שצעדנו מטרים ספורים מאזור החריגה.

סוללה

(30% מהציון הסופי)
6.5 מתוך 10

חיווי הסוללה מוצג רנדומלית באפליקציה וקשה מאוד לסמוך עליה – מ-17% קפצנו פתאום ל-29%, כשבדקנו דקה לאחר מכן. לעומת זאת, מהירות הטעינה הרשימה אותנו מאוד בהתחלה: בתוך חצי שעה צברנו 57% ובפחות מ-50 דקות כבר קיבלנו סוללה מלאה. אלא ששוב האחוזים צנחו לפתע ל-80% ואז שוב חזרו ל-98%. במילים אחרות, אמינות הסוללה ב-Pet Watch ממנה והלאה.


התראה על סוללה נמוכה התקבלה בצורת הודעת SMS, פתרון לא אלגנטי במיוחד, גם כי ישנו לעיתים עיכוב טבעי מרגע שליחת ההודעה ועד הקבלה בפועל ובנוסף, ה-SMS אינו רלוונטי עבור משתמשים שנמצאים באזור עם קליטה סלולרית בעייתית או כאלו שטסים לחו"ל ולא מפעילים את הסים המקומי שלהם.


Pet Watch: שומר על כלב השמירה


ומה לגבי מידת הצורך בטעינה מחודשת? אחרי 12 שעות פעילות, הסוללה הצביעה על ירידה של 34%. במקרה שני איבדנו שליש מהסוללה תוך 3 שעות בדיוק. במקרה שלישי שמנו לב שקצב התרוקנות הסוללה הוא בערך 1.5 אחוז לשעה, כך שרק אחרי יומיים וחצי מצאנו את עצמנו בלי סוללה. לא ביצענו שום הבדל בשימוש וההתנהגות שלנו כמשתמש הייתה זהה לחלוטין בשלושת המקרים. אז ממה נובע הפער המשמעותי? כנראה שלעולם לא נדע. בממוצע, טעינה מלאה תספיק לבערך יום וחצי של פעילות. עבורנו זה לא היה מספיק - לא רק שהתוצאה רחוקה מההבטחה על הנייר ("עד 5 ימים"), פשוט אי-אפשר לסמוך על חיי הסוללה ומאוד מהר מצאנו את עצמו עם עוד אביזר טכנולוגי שכעת יש לעקוב אחר חיי הסוללה ההפכפכים שלו ממילא.


עוד בעיה לא קטנה שחשוב לתת עליה את הדעת: כבל הטעינה של ה-Pet Watch הוא ייעודי ואחד במינו, כך שאין סיכוי סביר שיש לכם יותר מהכבל האחד שהגיע באריזה. החיסרון ברור מאליו: הוא יחיד ומיוחד ואם הוא אבד או נפגם, תוכלו לרכוש כבל חליפי עבורו רק מהיצרן.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image