חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
אביזר לאוזניות Audioquest DragonFly Black
טווח מחירים: 500 - 1000 ש"ח
סוג: מגבר אוזניות
יצרן: Audioquest
ציון WiseBuy
9
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 549 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - אביזר לאוזניות Audioquest DragonFly Black

הטוב
  • קומפקטי ונייד
  • משפר משמעותית את עוצמת השמע
  • משפר את איכות הצליל במקרים מסוימים
הרע
  • מכסה נפרד, מועד לאבידה
  • לא עובד עם חלק מהטלפונים
בשורה התחתונה
DragonFly Black הוא מוצר אודיופילי במובהק. רובכם כנראה מאזינים למוזיקה באוזניות Bluetooth אופנתיות, או לכל היותר באוזניות חוטיות שמתחברות ישירות לסמארטפון שלכם. אם איכות וצלילות הסאונד חשובים לכם ברמה כזו שאתם משתמשים באוזניות חוטיות יקרות, כנראה שתרצו להשתמש במוצר כמו ה-Audioquest DragonFly Black ולהפיק סאונד עשיר, חזק ואיכותי יותר מזה שמספק ב-DAC המובנה בטלפון. ואכן, המוצר עושה את עבודתו היטב ולפחות לאוזן שלנו מייצר שיפור ניכר, בעיקר בחיבור למחשב אבל גם בחיבור לטלפון. הוא לא גדול מדי, התפעול שלו קליל ורק המחיר מעט מאתגר.
הקדמה

חברת Audioquest מייצרת מוצרי אודיו לאודיופילים, כאשר בין ליין המוצרים שלה נמצא ה-DAC שזכה לשבחים DragonFly. למי שלא מכיר, DAC הוא ממיר צליל מפורמט דיגיטלי לאנלוגי (Digital to Analog Converter); מדובר במעין כרטיס קול חיצוני שכשהוא מחובר למחשב או לטלפון, הוא מחליף את רכיב האודיו הפנימי (והנחות יחסית בדרך כלל) כך שהסאונד עובר החוצה לאוזניות דרך רכיב אודיו מתקדם ואיכותי, שאמור לשפר את איכות וצלילות הסאונד כמו גם את עוצמת הווליום המרבית.


DraginFly Black הוא הדגם הבסיסי מתוך סדרה שכוללת גם דגם אדום וכחול, כל אחד עם מאפיינים משלו. זהו DAC משולב מגבר אוזניות בגודל קומפקטי מאוד שמתאים גם לסמארטפונים (נדרש מתאם שיש לקנות בנפרד).

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

ה-Dragonfly Black מזכיר בצורתו ובגודלו התקן זיכרון נייד (דיסק און קי) גדול. כלומר, בסך הכל זה מוצר קטן מאוד שיכול ללכת לאיבוד בתוך תיק לא גדול. עם זאת, ביחס לטלפון הסלולרי הוא בכל זאת מוסיף עוד משקל ונפח, ואם תרצו לשים את שניהם בכיס תגלו שזה לא הכי נוח.


קצהו של ה-DAC מסתיים בחיבור USB Type A זכר, כזה שמתאים לשקע USB רגיל במחשב, והוא מכוסה במכסה פלסטיק שבוודאי יאבד לכם תוך זמן קצר, כמנהגם של מכסים כאלה.


Audioquest DragonFly Black: לאודיופיל הנייד


אם תרצו לחבר אותו לטלפון ולא למחשב, תצטרכו להשתמש במתאם מחיבור USB-A ל-USB-C למכשירי אנדרואיד עדכניים או Lightning עבור מכשירי אייפון; מתאם כזה לא מגיע עם המוצר אלא יש לרכוש אותו בנפרד. בקצה השני של הדרגונפליי נמצאת כניסת 3.5 מ"מ לכבל האוזניות. על הצלע הקדמית יש לוגו השפירית של החברה, שמאיר בתאורה צבעונית בוהקת כשהוא פעיל. בנוסף, הלוגו משנה את צבעו בהתאם לקצב הדגימה של הקובץ שאתם מנגנים - פיצ'ר גיקי להפליא וחביב מאוד.


מבדיקה שלנו התברר שלא כל טלפון סלולרי מסוגל להעביר מתח שמספיק להפעלת ה-Dragonfly Black. למשל, כשחיברנו אותו ל-OnePlus 5T שלנו נורית החיווי נשארה כבויה וההתקן לא נדלק כלל. לא הצלחנו להבין מהן הדרישות ואיך ניתן לדעת מראש בוודאות שהמכשיר ייתמך, כיוון שאתר היצרן מצהיר באופן כללי שמכשירי אנדרואיד נתמכים.

ביצועים

(70% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

קצת נתונים יבשים: ה-DAC שבתוך ה-DragonFly Black הוא מסוג ESS 9010 32 bit, והוא מסוגל לתמוך בקבצים בקצב דגימה של עד 44.1KHz. מגבר האוזניות המובנה בו הוא מסוג  Texas Instruments TPA6130. 


בדקנו את ה-Dragonfly Black עם כמה טלפונים סלולריים שונים, וכן בחיבור למחשב נייד ולמחשב נייח. ניסינו לבדוק האם יש הבדלים משמעותיים בשיפור איכות השמע, בהתאמה לאיכות של כרטיס הקול הפנימי של כל מוצר. האוזניות שאיתן בדקנו את הצליל היו במתכוון אוזניות שעוצמת השמע שלהן לא מספיק גבוהה, ה-Superlux HD688B (אוזניות חצי פתוחות במחיר מצחיק שמפיקות צליל מפתיע מאוד באיכותו, כתבנו עליהן בזמנו כאן). 


Audioquest DragonFly Black: לאודיופיל הנייד


ההבדל בין עוצמת השמע בחיבור ישיר של האוזניות למכשיר או דרך ה-Dragonfly היה ניכר ובולט. להערכתנו, הדרגונפליי הוסיף לפחות 40% על הווליום המקורי, שהיה קצת חלש מדי, וסופסוף יכולנו להינות מווליום עוצמתי וחויית שמע סוחפת. האם איכות הצליל השתפרה? כנראה שכן, אבל לא בפער שמשתמשים רגילים בהכרח יבחינו בו. בחיבור לטלפון עם סאונד איכותי ממילא, כמו ה-Huawei P30 Pro, הצליל עם ה-DAC ובלעדיו נשמע לנו זהה. בחיבור למחשב הנייח בן ה-9 שלנו, עם כרטיס הקול המצ'וקמק שלו, הפער באיכות היה בולט והצליל נשמע הרבה יותר דינמי, פתוח ומודגש.


Audioquest DragonFly Black: לאודיופיל הנייד

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image