חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
אוזניות Sony WF-1000XM3 סוני
יצרן: Sony
חיבור למכשיר: True Wireless
עיצוב האוזניות: אוזניות כפתור
סוג האוזניות: אוזניות אלחוטיות
תכונות נוספות: ביטול רעשים, מיקרופון...
ייעוד: מוסיקה, שיחות
תאריך כניסה לאתר: 8/2019
ציון WiseBuy
8.6
דירוג הגולשים
(4 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
Gil 13.03.20
מכור לסאונד 23.09.19
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - אוזניות Sony WF-1000XM3 סוני

אלי כהן | 29.10.2019
הטוב
  • סאונד מצוין
  • קלות ונוחות לשימוש
  • חיי סוללה פשוט מעולים
  • סינון רעשים אקטיבי שעובד לא רע
הרע
  • מארז טעינה גדול וכבד
  • חיבור איטי לסמארטפון
  • היעדר עמידות רשמית במים
  • סינון רעשים לקוי בשיחות טלפון
בשורה התחתונה
אוזניות ה-Sony WF-1000XM3 הן, מבלי שום ספק, אחת מאוזניות ה-True Wireless הטובות ביותר שזמינות כיום בשוק. הסאונד מצוין וניתן להתאמה לפי טעמו האישי של המשתמש, ישנו סינון רעשים אקטיבי שיסייע לכם להתרחק מן הסביבה הרועשת וחיי הסוללה פשוט מעוררים קנאה. על אף מספר חסרונות האוזניות, ה-WF-1000XM3 יהוו לבחירה מצוינת עבור חובבי הסאונד שיהנו לא רק מסאונד מעולה, אלא גם מחיי סוללה מרשימים ומבנה נוח.
WF-1000XM3
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 707 ₪
מחיר סופי: 715 ₪
מחיר סופי: 718 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-20 חנויות>>
הקדמה
הדור האחרון של האוזניות נטולות החוטים (TWS) המתקדמות ביותר מבית סוני, ה-WF-1000XM3, הגיח לשוק מוקדם יותר השנה עם הבטחות רבות לספק חווית סאונד יוצאת דופן וחיי סוללה מצוינים, יחד עם פיצ'רים שאנו לא רואים כל יום בשוק נטולות החוטים, כדוגמת סינון רעשים אקטיבי. אז האם הן מצליחות לעמוד בציפיות הרבות? 

איכות האזנה

(50% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

את איכות האודיו של אוזניות ה-WF-1000XM3 של סוני אפשר לסכם במילה אחת: מצוינות. בעוד בחלק ניכר מאוזניות ה-True WIreless שבחנו, איכות האודיו הייתה ממוצעת או די טובה, אך לא הרבה מעבר לכך, נראה כי בסוני עמלו נמרצות על מנת להפוך את חווית האודיו לאלמנט הטוב ביותר באוזניות נטולות החוטים שלהן.


Sony WF-1000XM3: סאונד מצוין ונטול רעשי רקע


ה-WF-1000XM3 מספקות, ישירות מהקופסה וללא כל צורך בשינוי הגדרות או התאמה אישית, סאונד מצוין. הבאסים עוצמתיים, הסאונד עשיר, בועט, נקי וחד, והאוזניות מסוגלות להגיע לעוצמה מקסימלית מספקת. כל שיר שתרצו להאזין לו באוזניות יתנגן בצורה נפלאה, וחווית האודיו המלאה שסיפקו ה-WF-1000XM3 הייתה מהטובות ביותר שסיפקו לנו אוזניות TWS ואולי אף הטובה ביותר. 


לכך מוסיפה היצרנית פיצ'ר שלא ניתן למצוא באוזניות נטולות חוטים רבות: סינון רעשים אקטיבי (ANC - Active Noise Cancellation). האוזניות מצוידות כל אחת בשבב ייעודי לסינון רעשים אקטיבי המכונה בשם QN1e HD, וזה מסוגל, הבטיחה החברה, לזהות את רעשי הסביבה החיצוניים ולהפיק תדר מנוגד שיבטל אותן. 


בפועל, התוצאות היו די טובות. האוזניות הצליחו להחליש באופן משמעותי את קולות הרקע בסביבה, ובעיקר שמים לב לכך רק לאחר ביטול פיצ'ר סינון הרעשים האקטיבי. לצד זאת, נוסיף את האיטום הפסיבי שיוצר מבנה ה-In Ear, ואנו מקבלים אוזניות המסוגלות לסנן באופן משמעותי את השמע מהסביבה, ולאפשר למשתמש להינות מחווית אודיו עם כמות קטנה של הסחות דעת סביבתיות.


Sony WF-1000XM3: סאונד מצוין ונטול רעשי רקע


עם זאת, יש לציין כי סינון הרעשים האקטיבי רחוק מזה של אוזניות ה-On Ear של החברה. רעשי רקע שונים, ובעיקר דיבור,  הצליחו לחדור חרף סינון הרעשים האקטיבי והפסיבי. כך או כך, סינון הרעשים בהחלט מורגש, ויחד עם הפעלת מוסיקה, ניתן להגיע לרמת סינון רעשי רקע גבוהה מאוד. 


ב-WF-1000XM3, יחד עם סינון הרעשים האקטיבי, מצרפת החברה פיצ'ר בשם Ambient Sound Mode. פיצ'ר זה מבצע שימוש במיקרופונים החיצוניים לטובת זיהוי הסצינה בה נמצא המשתמש - ישיבה, הליכה, ריצה או נסיעה בתחבורה ציבורית, ובהתאם לכך מבצע שינוים והתאמות בסינון הרעשים האקטיבי. 


כך, אם מזהות האוזניות כי המשתמש נמצא בתחבורה ציבורית, סינון הרעשים יופעל ברמה המקסימלית לסינון רעשים מיטבי. אם יזוהה מצב של ריצה - יאפשרו האוזניות חדירה של רעשי רקע במידה מסויימת, זאת על מנת לשמור על ביטחונו של המשתמש ולאפשר לו להמשיך ולשמוע רעשי רחוב, בראשם רכבים שבסביבתו. אנחנו מצאנו את הפיצ'ר כדי מיותר ולא מדויק במיוחד, אך בסוני בהחלט עשויים לשפר אותו לאורך הזמן. 


האפליקציה שמאפשרת את התאמת והגדרת ה-Ambient Sound Mode, כמו גם שינוי הגדרות נוספות, היא Sony Headphones Connect. באמצעות זו ניתן להפעיל ולכבות את סינון הרעשים האקטיבי, לשנות את הגדרות האוזניות ולהגדיר את האקולייזר בהתאם להעדפותיכם. 


Sony WF-1000XM3: סאונד מצוין ונטול רעשי רקע


עוד בזירת האודיו, חיבור הבלוטות' של ה-WF-1000XM3 הוכיח את עצמו כאמין ומרשים מאוד. צפייה בסרטונים הייתה תענוג צרוף, עם דיליי כמעט ובלתי מורגש, זאת בניגוד לדגמי אוזניות רבים שבהן צפייה בסרטונים הופכת מייגעת עם דיליי משמעותי בין הסאונד המתנגן לוידאו. 


בסך הכל, חווית האודיו שמספקות אוזניות ה-WF-1000XM3 מבית סוני הייתה מצוינת. סינון הרעשים האקטיבי והפסיבי עושים עבודה נפלאה, האודיו חד ומהנה להאזנה, ישנן אפשרויות התאמה לאופי הסאונד המתנגן בהתאם להעדפות האישיות,  והחוויה כולה הייתה מוצלחת מאוד. 

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

בעוד חווית האודיו שסיפקו לנו האוזניות הייתה מהטובות ביותר שראינו, אי אפשר להגיד את אותו הדבר גם על נוחות השימוש. האוזניות עצמן קטנות למדי במימדיהן, עם משקל של כ-8.5 גרם כל אחת, והן מרגישות די טוב לענידה. אחרי התאמת כיסוי הסיליקון כך שיאפשר התאמה מירבית ונוחות שימוש גבוהה, מצליחות האוזניות לאטום באופן פסיבי את רעשי הסביבה, ולהיתפס בצורה די טובה על האוזן. 


השליטה עליהן מתבצעת באמצעות שני משטחי מגע שבחלקן החיצוני: לחיצה יחידה על כל אחת מהן עוצרת את המוסיקה המתנגנת. לחיצה כפולה מאפשרת להעביר לשיר קדימה, לחיצה משולשת מעבירה לשיר הקודם (או לתחילת השיר הנוכחי). לצערנו, אין כל אפשרות להגביר או להנמיך את עוצמת הווליום מבלי לגשת למכשיר.


Sony WF-1000XM3: סאונד מצוין ונטול רעשי רקע


ישנה אפשרות לשנות את הפעולה שמבצע כל אחד מן המקשים דרך האפליקציה הייעודית, עם מספר אפשרויות בודדות: שליטה על העוזרת הוירטואלית או שליטה על פיצ'ר ה-Ambient Sound. אפליקציית Sony Headphones Connect הייתה נוחה למדי ואינטואיטיבית לשימוש, ובסך הכל הצלחנו להנות מהשימוש בה ולבצע את כל שינויי ההגדרות בצורה מיטבית. 


נוסף על כך, כל אחת מן האוזניות מגיעה עם חיישן אינפרא-אדום המסוגל לזהות את ענידתן על האוזן. בעת שנוריד אותן מן האוזן, תושהה המוסיקה באופן אוטומטי, ולאחר ענידתן חזרה - תופעל המוסיקה בחזרה. במרבית המקרים עבד הפיצ'ר בצורה טובה עם זיהוי מוצלח והשהייה/המשכה שעבדו ללא בעיות. 
המארז עימו מגיעות האוזניות גדול. גדול מאוד אפילו. הוא רחוק מלהיות נוח לנשיאה בכיס, והעיק מאוד בכל נשיאה. המארז מגיע עם מכסה פוליקרבונט בצבע נחושת, ולאחר ביצוע הצימוד הראשוני - יתחברו האוזניות באופן אוטומטי לאחר פתיחת המכסה וענידתן על האוזן. 


עם זאת, מהירות הצימוד שלאחר הראשוני הייתה איטית להחריד. בכל פתיחת כיסוי וענידת האוזניות, נדרשו מספר שניות עד שה-WF-1000XM3 התחברו בחזרה לסמארטפון האחרון עימו ביצענו בהם שימוש, וזה ללא ספק פגם בשימוש הרצוף. בזמן שעבור האזנה למוסיקה זה לא הפריע לנו במיוחד, כאשר נדרשנו לענות לשיחות טלפון - זה הפך להיות פשוט מעיק, ובחלק מן המקרים, עד שהתחברו האוזניות כבר נותקה השיחה. 


Sony WF-1000XM3: סאונד מצוין ונטול רעשי רקע


בעיה נוספת הנוגעת לנוחות השימוש באוזניות התבטאה בניהול שיחות. בסביבות רועשות (בתי קפה סואן או בעת הליכה ברחוב), כמעט ולא הצלחנו לקיים שיחות טלפון. הצד השני של השיחה שמע בעיקר רעשי רקע ולא הצליח לשמוע אותנו, כך שסינון רעשים בשיחות טלפון הוא לא פיצ'ר מוצלח ב-WF-1000XM3, ולא היינו ממליצים לרכוש את האוזניות אם השימוש בהן כולל ניהול שיחות טלפון באופן קבוע.


בסביבות פחות רועשות קשיי ניהול השיחה פחתו, אך גם באלו נאלצנו פעמים רבות לחזור על דברינו או לוותר ולשוחח דרך אפרכסת השיחות בסמארטפון.  כמו כן, נעדרת מן ה-WF-1000XM3 כל עמידות בפני מים או אבק. מדובר בפיצ'ר שהוא ללא ספק חשוב ומשמעותי בכל אוזניות נטולות חוטים, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר באוזניות המתומחרות בלמעלה מ-1,000 שקלים. 

משך פעולת הסוללה

(25% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

מלבד חווית אודיו מהטובות ביותר שהיו לנו באוזניות נטולות חוטים, מצליחות ה-Sony WF-1000XM3 להרשים גם בכל הנוגע לחיי סוללה. האוזניות מסוגלות לאפשר עד ל-8 שעות ניגון אודיו במקרה שסינון הרעשים האקטיבי כבוי, ובמקרה שהוא פועל הן יפיקו, לטענת החברה, 8 שעות האזנה רצופות.


Sony WF-1000XM3: סאונד מצוין ונטול רעשי רקע


הנתונים שסיפקה סוני תורגמו באופן די מדויק לחיי היום יום, עם קרוב ל-6 שעות האזנה ללא צורך בטעינה נוספת. כאשר נדרשות האוזנות לטעינה נוספת, מגיע לשולחן הצד החיובי של מארז האוזניות הגדול והכבד. המארז מסוגל לאפשר עוד 3 מחזורי טעינה מלאים, ולהביא עד ל-24 שעות האזנה נוספות. כך, זמן העבודה הכולל יכול להגיע עד ל-32 שעות האזנה - נתון פשוט מצוין. 


זמן הטעינה של האוזניות עומד על כשעה וחצי, כאשר תוך 15 דקות ניתן להפיק 90 דקות של שימוש. טעינה המארז מתבצעת באמצעות כניסת USB Type-C שבחלקו התחתון, וזו תמשך מ-0 ל-100 אחוזים כ-3 שעות.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image