חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מקלדת Razer Cynosa Lite
מותג: Razer
הרכב: מקלדת
חיבור למחשב: חוטי
סוג המקלדת: מקלדת גיימינג
תאריך כניסה לאתר: 4/2020
ציון WiseBuy
7.9
דירוג הגולשים
(3 מתוך 5)
חוות דעת גולשים
טוני 07.11.20
Eyal 15.07.20
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - מקלדת Razer Cynosa Lite

לירן עבדי | 23.06.2020
הטוב
  • תג מחיר נוח
  • מתאימה לגיימרים מתחילים
  • תוכנה ייעודית עם הקלטת פקודות מאקרו
  • איכות חומר גבוהה ממקלדת רגילה, עמידות גבוהה
הרע
  • עיצוב סולידי ומשעמם
  • נטולת מקשים מכניים
  • תאורת RGB חיוורת
  • ללא מקשי מאקרו ייעודיים
בשורה התחתונה
מחירה של מקלדת הגיימינג ה- Cynosa Lite מבית Razer אולי נוח לכיס אבל יש כאן הרבה התפשרויות שצריך לקחת בחשבון: תאורת RGB חיוורת, היעדר מקשי מאקרו ייעודיים ואולי הכי חשוב, היותה נטולת מקשים מכאניים שמספקים את הביצועים חסרי הפשרות. באותה נשימה חשוב לזכור; היא עדיין מקלדת כניסה מצוינת לגיימר המתחיל וכוללת את התכונות המבוקשות - הקלדה מהירה, הקלטת פקודות מאקרו ותוכנה ייעודית שעובדת נהדר. ה- Cynosa Lite היא מקלדת גיימינג טובה למחירה, אך רחוקה מלהיות מקצועית באמת ובוודאי לא כזו שתספיק לגיימר התחרותי.
Cynosa Lite
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 165 ₪
מחיר סופי: 168 ₪
מחיר סופי: 169 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-35 חנויות>>
הקדמה
מקלדת ה-Cynosa Lite מבית Razer מציעה תאורת RGB הניתנת לשליטה ב-16.8 מיליון צבעים, מאפשרת הקלטת פקודות מאקרו, בעלת מקשים נוחים לכתיבה רציפה ותמיכה בעד 10 הקשות במקביל. תכונות נוספות: תמיכה בתוכנת Razer Synapse 3 להגדרת מחודשת של מקשי המקלדת, תמיכה ב- Anti-ghosting למניעת שגיאות הקלדה ועמידות בפני נזקי מים קלים.

נוחות השימוש במקלדת

(80% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

מקלדת ה- Cynosa Lite מעט יותר גדולה מהמקלדת הקלאסית, מידותיה: 45.7 ס"מ רוחב, 17.4 ס"מ אורך, 3.3 ס"מ גובה וגם המשקל, כמעט 1 ק"ג, מעיד על גוף יותר יציב ואיתן ממקלדת רגילה. בחלק התחתון של מרכז המקלדת לוגו חברת Razer ומאחוריו תאורת RGB, כיתר מקשי המקלדת. אין כאן מקשי מולטימדיה ייעודיים – הפקודות הקלאסיות (קדימה/אחורה/עצירה/מאקרו/מצב גיימינג) מסתתרות מאחורי מקשי ה-F, בהפעלת מקש ה-Fn. ההתקנה פשוטה מאוד: מחברים ב-USB אל המחשב והודעה מ-Razer תקפוץ ותציע להתקין את התוכנה הייעודית, שמיד תקלוט את המקלדת ותציע את כל התכונות המתלוות אליה.


Razer Cynosa Lite: מקלדת כניסה לעולם הגיימינג

עוברים לביצועים: בניגוד למקלדות הגיימינג היוקרתיות יותר, אין כאן מקשים מכניים – מהחסרונות הבולטים של המקלדת שלפנינו שכנראה יפריעו מאוד לגיימרים רציניים. אנחנו דווקא התמודדנו איתם מצוין: המקשים נעימים למגע, שקטים בעת ההקלדה בצורה מפתיעה ועל מהירות ונוחות ההקלדה לא הרגשנו התפשרות גדולה מדי. מנגנון Anti-Ghosting נועד למנוע שגיאות הקלדה ותמיכה בעד 10 הקשות בו-זמנית (key rollover) מנעו מאיתנו שיבושי הקלדה. גיימרים מתחילים לא יתלוננו על המקשים, המתקדמים מבניהם כנראה ידרשו את ההרגשה הטקטלית או הרעש המוכר שמצביע על חיווי מהיר.

Razer Cynosa Lite: מקלדת כניסה לעולם הגיימינג

כאמור, רק מקשים פונקציונליים נוכחים במקלדת והבולטים בהיעדרם הם מקשי המאקרו הייעודיים, כך ששחקני MMO יצטרכו להמציא שילובי מקשים כדי ליהנות מרצף פקודות מהיר שהוקלט מראש – התפשרות שיש לקחת בחשבון כשרוכשים מקלדת גיימינג שאמורה להיות ייעודית גם למשחקי תפקידים ואסטרטגיה, בהן פקודות מאקרו חוסכות המון זמן לשחקן המתקדם. בתוכנת Razer Synapse ישנה כמובן אופציה לתכנות פקודות מאקרו, כולל הענקת שם לפקודה, הגדרת המקש שיפעיל אותן ושינוי מחדש של מהלכי הפקודה לאחר ההקלטה, אבל היעדר מקשים ייעודיים לנושא מוריד הרבה רוח מהמפרשים.

Razer Cynosa Lite: מקלדת כניסה לעולם הגיימינג

עוברים ל-RGB, בלעדיהן אף מקלדת גיימינג אינה שלמה. תאורה צבעונית קיימת ב-Cynosa Lite אבל לא מאחורי המקשים ולמעשה מוצעת בגרסה "מוזלת": התאורה מתחבאת מאחורי הסימנים שטבועים במקשים בלבד, כך שהתוצאה היא עוצמת אור יותר נמוכה, על גבול דהויה, שתחת אור מלאכותי בקושי נראית. בשעות הערב המצב יותר טוב מן הסתם ועוצמת התאורה בולטת יותר אבל אין כאן את הבוהק הנראה לרחוק של מקלדות Razer היוקרתיות יותר, שעוטפות כל מקש בתאורה בהירה. בתוכנת Razer Synapse המעולה שכבר הכרנו ממוצרים אחרים מבית חברת הגיימינג, אפשר לבחור כמה אפקטים מהירים כמו תאורה סטטית, נושמת (Breath) או מעברי צבעים (Cycle) או לשדרג את היכולות עם המודל Chroma Studio שמאפשר לצבוע כל מקש בנפרד, לבצע שילובי גוונים לפי פרופיל, כותר ועוד – כשזה מגיע למשחקי תאורה, הגיוון באמת בלתי מוגבל.

Razer Cynosa Lite: מקלדת כניסה לעולם הגיימינג


כיאה למקלדת גיימינג, מצב Gaming Mode ייעודי קיים בלחיצה על FN+F10 וכשמו, מאפשר הימנעות משילובי מקשים מעצבנים שנלחצים בטעות וגורמים לשחקן לצאת מהמשחק, כמו ביטול כפתור ה-Windows הידוע לשמצה או ביטול צירופי המקשים ALT+Tab ו-ALT+F4, עוד זוג שילובי מקשים שיכולים בקלות להרוס חווית משחק חלקה. מצב Gaming עוד מאפשר ביטול תמידי של התכונה והפעלתה בהחלטה אקטיבית מצד השחקן, הפעלה אוטומטית רק כאשר משחק מופעל או שתפעל כל הזמן.

עמידות ואיכות הבנייה

(20% מהציון הסופי)
7.5 מתוך 10

אל תחפשו כאן את העמידות המרשימה של מוצרי Razer היוקרתיים ואיכות הבנייה של ה- Cynosa Lite סבירה למדי ולא מעבר. מסגרת פלסטיק קשיח עוטפת את המקלדת והמקשים עצמם גם עשויים מהפלסטיק הסביר שתוכלו לחשוב לדמיין. אין כאן חוט שזור בד ובטח שלא יותר מגובה אחד של רגליות. בסיסיות כאן היא שם המשחק והמקלדת לא מכוונת גבוה מכך לרגע אחד. משקלה הגבוה של המקלדת הוא הדבר היחיד שאהבנו, אולי רמז למסיביות שלה והשחיקה הטבעית הנמוכה שלה לאורך זמן ממושך.


Razer Cynosa Lite: מקלדת כניסה לעולם הגיימינג


ב-Razer מתגאים בעיצוב Spill-resistant, כלומר אטימות כפולה אשר מגינה על מערכת המקלדת כך שנזקי מים קלים לא אמורים להרוס את ה-Cynosa Lite, בניגוד למקלדת ללא הגנה זו, בה גוף המקלדת ויתר המקשים בנויים כשכבה אחת, מה שהופך אותה לפגיעה יותר בפני התזות קלות.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image