חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
ג'ויסטיק ואביזר משחק Razer Junglecat
מותג: Razer
סוג: בקר משחק
התאמה למשחק: לסלולרי
חיבור: אלחוטי
ציון WiseBuy
8.7
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)

סקירת wisebuy - ג'ויסטיק ואביזר משחק Razer Junglecat

שחר שושן | 29.04.2020
הטוב
  • קל משקל
  • סוללה מעולה
  • חיבור בלוטות' אוניברסלי
הרע
  • מתגי הדק דיגיטליים בלבד
  • מצריך טעינה נפרדת לכל בקר
  • אפשר להרכיב על שלושה סוגי מכשירים בלבד
בשורה התחתונה
ה-Junglecat של Razer הוא בקר משחק מוצלח ואיכותי. יש לו את כל מה שצריך כדי ליהנות מגיימינג בסלולרי במקביל לתמיכה בחיבור בלוטות' למחשב. אם יש לכם את אחד משלושת הסמארטפונים שהוא יכול להתלבש עליהם, תוכלו להפוך את הטלפון למכונת משחקים אמיתית. אך הבחירה של רייזר להתקין מתגים רגילים ככפתורי הדק במקום בקרים אנלוגיים, מצמצם את מגוון המשחקים שניתן לשחק בהם כפי שאפשר לעשות בכל בקר אחר.

בשוק בקרי המשחק יש מגוון נאה, גם מרייזר עצמה, ולמעט היכולת להתלבש על שלושה מכשירים, כמעט כולם פרקטיים יותר מאשר ה-Junglecat וכוללים את כל סוגי הכפתורים הרלוונטיים, בלי פשרות ובמחיר נמוך יותר.
Junglecat
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 469 ₪
מחיר סופי: 490 ₪
מחיר סופי: 499 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-4 חנויות>>
הקדמה

אחד החסמים במעבר בין מחשב או קונסולת משחקים לסמארטפון, הוא האופן שבו שולטים במשחק. היות ומסך המגע לא מספק פידבק מכל סוג, השליטה במשחק יכולה להיות מתסכלת למדי. כאן בדיוק נכנס ה-Razer Junglecat - בקר משחק מודולרי המורכב משני ג'ויסטיקים המתחברים דרך בלוטות' למכשירי אנדרואיד.


הג'ונגלקאט קיים בשתי גרסאות ובכל אחת מהן מקבלים שלושה מתאמים פיזיים לסמארטפונים. אחת עם קייס ייעודי ל-Galaxy S10+, Razer Phone 2 ו-Huawei P30 Pro, והשנייה עם קייס לנוט 9 של סמסונג במקום לוואווי. בסקירה זו בדקנו את הגרסה הראשונה. במקביל ניתן להשתמש במתאם הפלסטיק הכלול כדי לחבר בין שני החלקים אך אפשר להשתמש בהם גם בנפרד.


עם מגוון אפשרויות הרכבה והתאמה למגוון רחב של משחקים, האם ה-Razer Junglecat מסוגל לספק את הסחורה או שהוא עוד אביזר מיותר?

נוחות השימוש

(60% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

עיצובו החיצוני של הרייזר ג'ונגלקאט מזכיר מיד את הנינטנדו סוויץ', וממש כמוהו, גם כאן יש כמה אפשרויות הרכבה. אפשר להחזיק כל ג'ויסטיק ביד אחרת, אפשר לחבר אותם יחד דרך מתאם פלסטיק כדי שירגישו כמו בקר של קונסולת משחק ואם יש לכם את אחד הסמארטפונים הנתמכים, אפשר גם לחבר אותם בשני צידי המכשיר כך שמסך הטלפון נמצא במרכז.


שני הג'ויסטיקים פועלים על סוללה משלהם כשהחיבור לסמארטפון, טאבלט וגם מחשב נעשה דרך בלוטות'. למעשה, הקישור בין המכשיר לבקר מתבצע כלפי אחד הצדדים, והם מתחברים ביניהם אוטומטית כך שלא חייבים תמיד להשתמש בשניהם.


Razer Junglecat: הסמארטפון הופך לקונסולת משחקים


עם המכשיר מגיעים שלושה קייסים ייעודיים לסמארטפונים שרייזר החליטה שהם הרלוונטיים ביותר. בגרסה שקיבלנו לסקירה (A) היו קייסים ל-Galaxy S10+, Razer Phone 2 ו-Huawei P30 Pro. החיבור הפיזי נעשה על ידי החלקת הג'ויסטיק הרלוונטי לתוך המסילה המובנית בקייס, שם הוא ננעל בקליק ולא משתחרר בטעות באמצע משחק.

לטעמנו זו התצורה המוצלחת ביותר שכן היא מאפשרת לאחוז במכשיר תוך כדי השימוש. אך מה עושים אלו שאין להם את אחד מהמכשירים שיש עבורם קייס ייעודי? מניחים את הסמארטפון על משהו, ומשתמשים בבקרים כפי שהם. היות ושתי היחידות מחוברות אלחוטית, אין צורך שיהיו סמוכות אחת לשנייה כך שאפשר להחזיק כל אחת מהן ביד אחרת כמו בסוויץ'. בנוסף, אפשר להשתמש במתאם הפלסטיק שמגיע עם המכשיר כדי להחזיק את שני הג'ויסטיקים יחד כמו בקר רגיל של קונסולת משחק.

Razer Junglecat: הסמארטפון הופך לקונסולת משחקים

למרות הדמיון לבקרים המוכרים, ל-Razer Junglecat חסרים שני כפתורים מאוד חשובים לחובבי משחקי המרוצים - כפתורי ההדק RT ו-LT. הם אמנם אינם נעדרים כליל, אך הם דיגיטליים בלבד, כלומר אין שליטה אנלוגית על טווח הלחיצה - רק קליק רגיל כמו כל כפתור אחר.

אחת הדרכים להתגבר על זה היא למפות מחדש את הכפתורים דרך המשחק עצמו כך שהג'ויסטיק הימני ישמש לשליטה על הגז והברקס. אך אם אין אפשרות שכזו, לרייזר יש פתרון דרך אפליקציה שלהם בשם Gamepad, שדרכה אפשר למפות את הכפתורים בנוסף להגדרת רגישות הג'ויסטיקים לכל משחק בנפרד. עם זאת, התאכזבנו לגלות שלא ניתן למפות מחדש כפתור דיגיטלי לאנלוגי - שזו בדיוק הבעיה של ה-Junglecat.

Razer Junglecat: הסמארטפון הופך לקונסולת משחקים

לג'ונגלקאט יש רשימה ארוכה מאוד של משחקים נתמכים, אך גם אם המשחק שאתם אוהבים לא נמצא ברשימה והוא בכללי תומך בבקרי משחק, סביר להניח שהוא יעבוד. אך מה קורה אם רוצים להפעיל משחק שכלל לא נמצא על הסמארטפון? אם יש לכם בלוטות' במחשב אתם יכולים לחבר אותו ישירות אליו, אך אם אתם כבר ניידים, למה לא להשתמש ב-SteamLink - האפליקציה שמאפשרת להזרים לסמארטפון משחקים המותקנים על המחשב. אז כן, זה עובד, זה לא תמיד הכי נוח, אבל בהחלט אפשרי. המהדרין יכולים גם לחבר את הסמארטפון לטלוויזיה כפי שאנחנו עשינו, ולקבל מעין תחליף סביר לקונסולת משחקים.

Razer Junglecat: הסמארטפון הופך לקונסולת משחקים

אך פה ההבדלים הופכים לבולטים; מיד עם ההתחברות, הממשק של Steam משתנה ממצב PC ל-Big Picture Mode, כדי שיתאים להצגה במסך שאינו מחשב ולשליטה דרך בקר קלאסי. זה עבד בסדר פחות או יותר, רוב הבעיות נבעו מחוסר תמיכה מלא של המשחקים עצמם בבקרי משחק, או כאלו שכן תמכו אך לא היה ניתן לנווט בתפריטים או שהם דרשו להקליד משהו. אך גם המשחקים שכן תומכים בבקרים מסוג זה, מניחים שאתם משתמשים בבקר בסגנון של האקס בוקס One ולעיתים הם ביקשו שנלחץ על כפתור Select - שקיים ב-Junglecat - אך הוא לא זוהה ולא יכולנו להמשיך, למרות שבהגדרות התוכנה הכפתור מזוהה במדויק.

בעוד שרוב הבעיות האלה אינן אשמת רייזר, עולה השאלה, מדוע לא להשתמש בבקר רגיל שמחירו נמוך בחצי מזה של הרייזר והוא מסוגל להתחבר למכשירי אנדרואיד דרך בלוטות' בלי בעיה?

Razer Junglecat: הסמארטפון הופך לקונסולת משחקים

לכל אחד מהג'ויסטיקים ישנה סוללה נטענת מובנית בקיבולת של 150 מיליאמפר ושקע טעינה מסוג USB C משלו. ציפינו שרייזר תצרף כבל טעינה מפוצל אך עם המכשיר לא הגיע אפילו כבל אחד. הסוללה הנטענת מספיקה על פי החברה ל-100 שעות שימוש. רצינו לבחון את הטענה הזו עד תום, אך עם כל השעות ששיחקנו במכשיר ובהחלט שיחקנו איתו הרבה, לא הצלחנו לרדת מתחת ל-50% סוללה. הסמארטפון מצד שני, צלל באחוזים דיי מהר. היות ואנחנו משתמשים באחד המכשירים שעבורם מגיע קייס ייעודי, נתקלנו במכשול מעט בעייתי - הבקר חוסם את הגישה לשקע ה-USB במכשיר כך שאין אפשרות לטעון אותו, אלא אם מפרידים בין הג'ויסטיק הימני למכשיר.

איכות הבנייה

(40% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

ה-Razer Junglecat עשוי פלסטיק קשיח בצבע שחור מט שלא אוגר בצורה בולטת טביעות אצבע ולכלוכים. גם הקייסים הכלולים באריזה בנויים מאותו חומר שנראה ומרגיש פרימיום. הוא נעים למגע אך מעט מחוספס כדי למנוע החלקה.


לקייסים ולמתאם יש מסילות בשני הצדדים לתוכן מחליקים את הבקר. למרות שיש קצת חופש בחיבור בין החלקים, הוא מינימלי וסביר להניח שהוא נועד כדי לאפשר הרכבה ופירוק נוחים בכל טמפרטורה.


הג'ונגלקאט מרגיש סולידי וחזק והכפתורים הנמצאים על חלקו העליון מרגישים איכותיים ועמידים. לעומת זאת, ארבעת כפתורי ההדק הנמצאים בחלקו הקדמי, מרגישים זולים יותר ופחות עמידים.


מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image