חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
טלוויזיה LG 65NANO95VNA
טווח מחירים: 5000 - 8000 ₪
יצרן: LG
גודל מסך: 65 אינטש
High Definition: 8K
Smart TV: Smart TV
רזולוציה: 7680x4320
HDR: תומך HDR
טכנולוגיה: LED
ציון WiseBuy
8.6
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - טלוויזיה LG 65NANO95VNA

שחר שושן | 28.07.2020
הטוב
  • מערכת הפעלה יציבה ומלאה
  • שלט רחוק נוח
  • מגוון אפשרויות התאמה אישית
הרע
  • תאורה אחורית לא אחידה
  • אין תמיכה ב-DTS
בשורה התחתונה
ה-LG 65 NANO95VNA מהווה נקודת ציון בדרך לטלוויזיות 8K שאנשים שאינם מאמצים מוקדמים ירצו לקנות, אך היא עדיין לא נמצאת שם. במחיר שלה (כ-9,000 שקל כרגע), היא דוגמה מצוינת למה לא כדאי לרוץ אחרי הטכנולוגיות החדשות ביותר שעוד לא הבשילו.

תכנים ב-8K כמעט ואינם קיימים וחוץ מדוגמאות ביוטיוב, אין תוכל עלילתי אחד ברזולוציה הזאת. זה אומר שמרכיב המחיר העיקרי ב-NANO95VNA ולמעשה התכונה היחידה שמבדילה אותה כביכול לטובה לעומת דגם זהה ב-4K, חסרת ערך אמיתי. לעומת זאת, אותו הפרש בסכום ינוצל משמעותית יותר טוב לרכישת מסך OLED 4K שבו הצבעים מרהיבים והניגודיות אינסופית, והתכנים הרלוונטיים נמצאים בשפע.
65NANO95VNA
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 5,973 ₪
מחיר סופי: 5,974 ₪
מחיר סופי: 5,980 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-48 חנויות>>
הקדמה

ה-LG 65 NANO95VNA היא טלוויזיית לד 8K חכמה התומכת ב-Dolby Vision ו-בHDR, דולבי אטמוס, Air Play2 ולה מערכת הפעלה מסוג WebOS בגרסה 5.0.


פאנל התאורה האחורי הוא מסוג Full Array Dimming ש-LG קוראת לו NanoCell. זהו פאנל לד משופר כך שבמקום גוף תאורה אחד לכל המסך, ישנם אזורי תאורה שונים במסך כך שניתן לכבות את אלו שאינם רלוונטיים באותו רגע ובכך להגיע לניגודיות גבוהה יותר.

המסך מגיע עם ארבע כניסות HDMI התומכות ב-8K עד 60P, שלוש כניסות USB, יציאת רשת, יציאה אופטית, אנטנת בלוטות' 5.0 וכן חיבור WiFi.

איכות התמונה

(55% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

ה-NANO95 היא טלווייזית 8K המציגה תמונה ברזולוציה של 7680x4320 - פי 4 מ-4K. על מסך 65 אינץ', מדובר בפיקסל כה קטן שרק אם תדביקו את עיניכם למסך תוכלו לראות אותו.


השאלה המתבקשת היא האם יש טעם לקנות 8K כיום והתשובה היא מאוד לא. תוספת הרזולוציה אמנם נראית לעין אך בעיקר ממרחק קצר ובמידה ומצאתם מקור תמונה רלוונטי. וזו נקודה קריטית בנושא הזה, כיום אפשר למצוא תכנים ב-8K אם אתם צילמתם אותם דרך סמארטפונים מאוד ספציפיים או דרך יוטיוב, וגם שם זה בערבון מוגבל כי כל אחד יכול לקחת תוכן ב-4K ולעשות לו עיבוד ל-8K כדי לגנוב את הצפיות. תוספת המחיר על פאנל ה-8K מספקת תמורה מעטה מאוד לעומת ההפרש למסך OLED 4K שבו הצבעים משמעותית יותר חיים ועשירים.
LG 65 NANO95VNA: אם תהיתם לגבי טלוויזיית 8K

התאורה האחורית ב-NANO95VNA אינה אחידה בצורה בולטת ובמקרים בהם מוצג רקע בהיר ואחיד, אפשר לראות בבירור פסים אנכיים של גופי התאורה - משהו שבולט במיוחד בחלק העליון של התמונה שם בדרך כלל אפשר לראות שמיים ועננים.
רמת השחור סבירה ולא הרבה מעבר. אזורי התאורה השונים בולטים מה שגורם לאפקט הילה סביב אובייקטים כמו הסמן של עכבר האוויר או טקסט של כתוביות. הצבעים עשירים אך לא מרשימים במיוחד, וגם במצב התצוגה "צבעים עשירים", אין הרגשה שהגוונים יוצאים מהמסך אלא רק שהגבירו את הרווייה שלהם.

מנגנון העמעום המקומי עושה עבודה סבירה אך לא אחידה. למשל, אם תצפו בסרט יחסית חשוך, הפעלת המנגנון ישפר את הניגודיות אך רק על מצב נמוך, אם תפעילו אותו על גבוה התמונה תהבהב בכל פעם שהכתוביות יופיעו על המסך. מצד שני, אם מוצגת תמונה בהירה על המסך והפעלתם את התפריט המובנה (שהוא על רקע שחור), רמת הבהירות תעלה ותרד סביב הסמן של עכבר האוויר.

LG 65 NANO95VNA: אם תהיתם לגבי טלוויזיית 8K

מנגנון החלקת התמונה עושה עבודה טובה עם מעט מאוד עיוותים בתמונה, אך מהירות התגובה הכללית של התצוגה לשינויים לא מהירה במיוחד. במקרים בהם הסצינה מתחלפת מחשוכה לבהירה או להיפך, אפשר לראות בבירור כיצד הטלוויזיה מגיבה באיחור לשינויים בתאורה, גם כשמדובר במקור Dolby Vision - טכנולוגיה המכילה פס מידע ייעודי המורה לטלוויזיה כיצד לשנות את הפרמטרים השונים של התצוגה מבעוד מועד.

הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, והיא נמדדת במספר הפיקסלים שמרכיבים את התמונה השלמה. הפיקסלים הם נקודות זעירות המסודרות לאורך ולרוחב התמונה או מסך התצוגה. לדוגמה, רזולוציה של 1024x768 משמעותה שיש 1024 פיקסלים אופקיים ו-768 פיקסלים אנכיים. ככל שהמדדים גבוהים יותר כך התמונה תהיה מפורטת וחדה יותר, וככל שהמסך גדול יותר דרושה רזולוציה גבוהה יותר כדי להפיק תמונה איכותית.
פיקסל הוא האלמנט הקטן ביותר בתמונה והוא מהווה את יחידת המידה של הרזולוציה. כל תמונה או מסך תצוגה מורכבים ממספר מסוים של פיקסלים (נקודות) המסודרים בקווים לרוחב ולאורך. ככל שמספר הפיקסלים גבוה יותר, התמונה תהיה חדה ומפורטת יותר.
הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, והיא נמדדת במספר הפיקסלים שמרכיבים את התמונה השלמה. הפיקסלים הם נקודות זעירות המסודרות לאורך ולרוחב התמונה או מסך התצוגה. לדוגמה, רזולוציה של 1024x768 משמעותה שיש 1024 פיקסלים אופקיים ו-768 פיקסלים אנכיים. ככל שהמדדים גבוהים יותר כך התמונה תהיה מפורטת וחדה יותר, וככל שהמסך גדול יותר דרושה רזולוציה גבוהה יותר כדי להפיק תמונה איכותית.

איכות השמע

(15% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

כמו בדגמים הקודמים, גם כאן ישנה תמיכה בדולבי אטמוס ברמקולים המובנים. הסאונד בסדר גמור אך הוא נוטה להישמע יותר טוב בכל מקום חוץ מישירות מול המסך. הקולות מעט עמומים ויש צורך להגביר לא מעט כדי לשמוע - במיוחד בתוכניות ישראליות שבהן דחיסת הסאונד נוראית.


ניתן לחבר אוזניות בלוטות' או רמקול בלוטות' הפועל כרמקול סראונד לכל דבר. זוהי תכונה חדשה בטלוויזיות של 2020 ולטעמנו היא מוצלחת ביותר.
LG 65 NANO95VNA: אם תהיתם לגבי טלוויזיית 8K

כמו בדגם ה-OLED שבדקנו לאחרונה, גם כאן אין יותר תמיכה ב-DTS כך שאם יש לכם סרטי בלו ריי או סרטים ממקור אחר שאותם תרצו לנגן דרך הממשק החכם של הטלוויזיה, הם יוצגו ללא סאונד, אלא אם תחברו מפענח חיצוני דרך היציאה האופטית - לא דרך eARC. עם זאת, ישנם סרטים המקודדים בדולבי אטמוס שמיד עם הפעלתם עולה הודעה שסרטון זה אינו תומך בשמע, אך בכל זאת השמע מופעל.

עיצוב ונוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

ה-NANO95VNA ניתנת לתלייה על הקיר או להתקנה על מעמד מינימלי ואלגנטי המגיע איתה. היא עבה בצורה בולטת לעומת שאר הטלוויזיות המודרניות, אך מדובר בפאנל 8K שעדיין נחשב לטכנולוגיה חדשה אך כדאי לקחת את זה בחשבון.


LG 65 NANO95VNA: אם תהיתם לגבי טלוויזיית 8K


 מערכת ההפעלה היא WebOS 5.0 ויחד עם מעבד ה-a3 החדש, ה-NANO95VNA מגיבה במהירות לכל בקשה. זהו שדרוג נאה מגרסת ה-WebOS 4.6 של 2019 וכעת המערכת נראית ומרגישה הרבה יותר מקצועית ונעימה לשימוש. השליטה נעשית דרך השלט הסטנדרטי של LG הכולל עכבר אוויר כך שקל לנווט בין התפריטים השונים.


כנהוג בטלוויזיות חכמות, ישנה תמיכה באפליקציות תוכן כמו נטפליקס, סלקום TV, יוטיוב, אפל TV, אמזון פריים וידאו, טוויץ', Next TV ואפילו וואללה VOD למי שאוהב סרטים גרועים.


LG 65 NANO95VNA: אם תהיתם לגבי טלוויזיית 8K
LG הוסיפה אזור בשם "לוח המחוונים של מסך הבית" שבו כל המכשירים החכמים מופיעים וניתן לנהל או לפחות לראות את הסטטוס שלהם. בכך, אם יש לכם שואב אבק, מכונת כביסה או תאורה חכמה - לא רק של LG, תוכלו לשלוט בכולם ישירות ממסך הטלוויזיה.


מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי טלויזיות
הצג הכל >>