חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
שואב אבק Tefal TY9679WO
מותג: Tefal
סוג השואב: שואב אבק עומד
אלחוטי: אלחוטי
הספק: 185 וואט
תאריך כניסה לאתר: 2/2021
אמצעי איסוף: מיכל איסוף
חובט: ללא חובט
תכונות נוספות: תאורה קדמית
ציון WiseBuy
7.8
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - שואב אבק Tefal TY9679WO

הטוב
  • ביצועי שאיבה טובים
  • תאורה על ראש השאיבה
  • סוללה נשלפת
  • מוט מפרקי להגעה מתחת רהיטים
הרע
  • 27 דקות עבודה בלבד
  • לא נוח לפרוק את מיכל הלכלוך
  • טעינה מסורבלת במיוחד
  • השואב לא עומד עצמאית
  • איכות פלסטיקה בינונית
בשורה התחתונה
ה-X-Force TY9679WO של טפאל עושה את מלאכת השאיבה באופן משביע רצון בסך הכל, ובכך הוא דומה למרבית מתחריו בשוק. יש לו שתי תכונות מרעננות ונחוצות, המוט המפרקי שמסייע להגיע לאיזורים קשים בקלות, והסוללה הנשלפת שבזכותה ניתן להכפיל את חיי הסוללה או להחליף אותה כשהיא מתבלה. עם זאת, למרות המחיר האטרקטיבי יחסית, קשה להבין ליקויים משמעותיים בנוחות התפעול השוטפת, כמו הצורך לפרק את יחידת המנוע כדי להעמיד את השואב או הצורך לפרק את הסוללה כדי לטעון אותה. מכיל איסוף לכלוך מסורבל וחיי סוללה קצרים ביחס למתחרים מוסיפים לו נקודות חובה. 
TY9679WO
ההצעות הזולות ביותר למוצר זה
מחיר סופי: 1,287 ₪
מחיר סופי: 1,288 ₪
מחיר סופי: 1,288 ₪
להשוואת המחירים המלאה מ-8 חנויות>>
הקדמה

אל קטגוריית השואבים האלחוטיים הפופולארית, שמאלכסים אותה בצפיפות דייסון ועשרות מתחרותיה הסיניות, מצטרף המותג הצרפתי הוותיק Tefal עם דגם חדש בסדרת X-Force, אותו בדקנו בהזדמנות זו. מדובר בשואב אלחוטי בסיסי יחסית ולא יקר, שמציע טכנולוגיית ציקלון, מנוע בעוצמה של 185 וואט, מברשת מונעת עם תאורה, מוט מפרקי וסוללה נשלפת.

איכות השאיבה והסינון

(45% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

עוצמת השאיבה הבסיסית שהשואב הזה מספק טובה מאוד בכל הקשור לעבודה על רצפות, פרקטים ושאר משטחים קשים. המברשת הממונעת אוספת ביעילות סוגי לכלוך שונים ובדרך כלל אין צורך לחזור יותר מפעם או פעמיים על האזור כדי שהוא יישאר נקי. הפרופיל של ראש השאיבה נמוך כך שהוא נכנס די בקלות מתחת חריצים כמו החלק הקדמי של המקרר.


אם אתם זקוקים לקצת יותר כוח, לצורך שאיבת שטיחים למשל, ניתן למשוך בהדק שמעביר את המנוע למצב טורבו, ואכן מעניק תוספת ניכרת של עוצמה לשאיבה. אם מפעילים את מצב הטורבו השואב עושה עבודה טובה גם על שטיחים.


Tefal X-Force TY9679WO: יעיל אך לא נוח


מערכת הניווט של ראש השאיבה הראשי טובה למדי בזכות שני גלגלים גדולים ומסיביים שמסוגלים לעלות בקלות על משטחים עם הבדלי גובה קלים או על שטיחים. ראש השאיבה גמיש מאוד ונוטה להגיב לתנועת היד כך שניתן בקלות לנווט אותו לצדדים ולתוך פינות, אבל לטעמנו הוא קצת תזזיתי מדי ולא מאוד נוח לשלוט בו.


בעת השאיבה המנוע פולט אוויר לצד והוא לא ננשף על היד שלכם, כך שאין שום בעיה בהיבט הזה. עוצמת הרעש סטנדרטית לקטגוריה - לא רועש בהגזמה וגם לא שקט במיוחד; היינו מוותרים על צליל ה"דינג" המעצבן והמיותר בכל פעם שמפעילים את השואב.

עוצמת הרעש של השואב נמדדת בדציבלים (dB). אין שואבים שקטים באמת אבל יש שואבים פחות רועשים. עוצמת רעש של כ-75 דציבל נחשבת שקטה, אך קיימת בשואבים ספורים. רצוי לא לחרוג מעוצמת רעש של 85 דציבלים.

נוחות שימוש

(40% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

"למה השואב הזה נראה כמו Iron man"? זו השאלה הראשונה שנשאלנו כשכנסנו את ה- Tefal X-Force TY9679WO הביתה. ואכן, העיצוב האדום והחללי שלו מזכיר במקצת, לפחות מרחוק, את חליפת התעופה של איש הברזל. הוא שוקל כ-2.7 ק"ג שמרגישים פחות מזה בפועל.


Tefal X-Force TY9679WO: יעיל אך לא נוח


החלק העליון של השואב מאכלס את יחידת המנוע, הסוללה, לחצני הפיקוד ומיכל איסוף האבק, ולכן הוא גם הכבד ביותר. בתחתית נמצאת המברשת הממונעת, ובין שני החלקים מחבר מוט עם "ברך ג'ירפה", כלומר מפרק גמיש שניתן לשחרר מהנעילה ולקפל כך שהמברשת תוכל להיכנס בקלות וללא מאמץ תחת מקומות צרים כמו מיטות או רהיטים. ראינו את המוט המפרקי בשואבים של מותגים אחרים כמו Shark, ושמחנו לראות אותו גם בדגם זול יחסית כמו זה. באופן כללי, החיבור וההרכבה של החלקים השונים לא מאוד חלק ונדרש מאמץ מסוים כדי לפרק את אחד החלקים מהשני.


בתוך ידית האחיזה מוטמע לחצן ההפעלה והכיבוי של השואב. להבדיל מהשואבים של דייסון, שמיקום הדק הפעלה הושאל מהם, כאן אין צורך להשאיר את האצבע על ההדק בכל זמן השאיבה אלא מדובר בכפתור On/Off, ולאור זאת המיקום שלו בתוך הידית לא ממש הגיוני ואפילו מפריע שכן הכפתור נלחץ לנו בטעות בכל פעם שהרמנו את השואב. את מצב הטורבו גילינו רק לאחר שעיינו בהוראות; זה לא ממש כפתור אלא מעין הדק נוסף מול כפתור ההפעלה, שבזמן שמושכים בו הוא מעניק כוח נוסף (כאן, כנראה כדי לחסוך בסוללה, אכן צריך להשאיר את האצבע בתוך ההדק כל זמן שרוצים להיות במצב טורבו). 


Tefal X-Force TY9679WO: יעיל אך לא נוח


באחורי יחידת המנוע נמצאת הסוללה, שלמרבה השמחה ניתן לשלוף אותה החוצה ולהחליף אותה כשהיא מתבלה, או פשוט כשהיא נגמרת תוך כדי עבודה - לשים אחת טעינה במקומה (חשוב לציין שהערכה מגיעה עם סוללה אחת בלבד אבל ניתן לרכוש סוללה נוספת בנפרד). אל היתרון שבסוללה נשלפת נלווים לא מעט חסרונות מעיקים: השליפה של הסוללה לא נוחה ודורשת מאמץ, כדי לטעון את השואב חייבים לשלוף את הסוללה ולחבר אותה לכבל בנפרד - אין שום דרך לטעון את השואב כשהסוללה מורכבת עליו; ואין חיווי מפורט על מצב הסוללה מלבד שתי נוריות חיווי שמאירות בכחול או בכתום.


מיכל איסוף הלכלוך מורכב בחזית יחידת המנוע, וגם אותו מאוד לא נוח לפרק, ובעיקר להחזיר למקום. ריקון המיכל פשוט אבל לא אלגנטי: מסובבים ושולפים את כל יחידת הפילטר הפנימית, מרוקנים את המיכל לפח ומחזירים את יחידת הפילטר למקום. העניין הוא שיש להחזיר אותו בדיוק כאשר מגרעת מסוימת נמצאת במקום, אחרת לא ניתן להחזיר את כל היחידה למקומה בגוף השואב. קל מאוד לטעות במיקום של המגרעת הזו, ולקח לנו זמן רב להבין למה המיכל לא מוכן לחזור למקומו כמו שצריך.


Tefal X-Force TY9679WO: יעיל אך לא נוח


על מברשת השאיבה הראשית יש תאורת LED חזקה שפועלת כל הזמן (להבדיל מה-Roidmi X30 Pro למשל שמצויד בחיישן שמפעיל את התאורה רק כשהסביבה חשוכה). התאורה הזו מסייעת מאוד לראות את הלכלוך על הרצפה ולהשאיר את הבית נקי יותר. לראש השאיבה יש שני מצבים, אחד למצב עמידה ואחד למצב נסיעה, ולמעשה כאשר רוצים להתחיל לעבוד עם השואב, צריך לדרוך על המברשת כדי לשחרר אותה מנעילתה במצב העמידה. זה פעולה אחת יותר מהדרוש בשואבים אלחוטיים אחרים, אבל היינו מוכנים לקבל זאת - לולא העובדה המצערת שגם כאשר המברשת נעולה במצב עמידה, היא לא מסוגלת להחזיק את גוף השואב עומד במקומו. למעשה, יש איור על השואב שמזהיר מפני השארת השואב עומד, ולדעתה של Tefal, הגיוני לדרוש מהמשתמש לפרק את יחידת המנוע ולאחסן אותה בנפרד, כך שרק המוט והמברשת יעמדו על הרצפה. לנו זה נראה מופרך, אבל אם תשאירו את יחידת המנוע מורכבת, השואב עלול בהחלט ליפול. 


Tefal X-Force TY9679WO: יעיל אך לא נוח

מתאים בעיקר לניקוי שטיחים המתפרסים על פני שטח נרחב ויעיל מאוד בשאיבת שיער בעלי חיים. שואבים עומדים מצוידים בדרך כלל בצינור גמיש המאפשר גישה למקומות מרוחקים, לאזורים צרים ולניקוי ספות ווילונות.
מתאים בעיקר לניקוי שטיחים המתפרסים על פני שטח נרחב ויעיל מאוד בשאיבת שיער בעלי חיים. שואבים עומדים מצוידים בדרך כלל בצינור גמיש המאפשר גישה למקומות מרוחקים, לאזורים צרים ולניקוי ספות ווילונות.

סוללה

(15% מהציון הסופי)
6 מתוך 10

טפאל מבטיחה עד 35 דקות של פעולה עם הסוללה, נתון נמוך מלכתחילה בהשוואה להבטחה של יצרניות אחרות למוצרים דומים. בפועל, מדדנו 27 דקות פעולה בלבד לפני שהסוללה שבקה חיים. מדובר בזמן פעולה שאמנם מספיק לשאיבת רצפות מלאה של בית בגודל ממוצע, אבל כאמור שואבים אחרים מציעים זמן סוללה כמעט כפול, שלא לדבר על כך שהטעינה של השואב הזה מסורבלת להחריד ולכן היינו מעדיפים לעשות אותה בתכיפות נמוכה ככל האפשר. היתרון היחיד כאן הוא האפשרות לפרק את הסוללה שנגמרה ולשים אחת אחרת במקומה ולהמשיך את העבודה, אבל זה דורש רכישה של סוללה נוספת.


זמן הסוללה שציינו מתייחס לעבודה בעוצמת השאיבה הרגילה, כאשר בשאיבה על מצב טורבו תקבלו 6-7 דקות עבודה בלבד.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image