חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
סקירה מקצועית
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - טלפון סלולרי

מאיר דויטש | 02.01.2008
הטוב
  • ניווט בעזרת מסך מגע ומקלדת
  • יציבות בפעולה ורמת ביצועים טוב
  • הסוללה המחזיקה זמן רב
הרע
  • רוחב ומשקל הגבוהים ממרבית המתחרים
  • אין תמיכה ב-Office 2007
  • אינטרנט אלחוטי לא אינטגרלי
  • צילום באיכות נמוכה
בשורה התחתונה

ה- Palm Treo 700WXהוא טלפון חכם בעל יכולות כמעט מלאות לשימוש כמשרד נייד, המספק ביצועים טובים הן מבחינת יציבות ומהירות פעולה והן מבחינת תפקודו בעת גלישה וסנכרון. גודלו ומשקלו החורגים מהמקובל כיום, וגם מערכת הפעלה שאינה מהדור החדש ביותר, מונעים ממנו את האפשרות לעמוד בקו הראשון של המתחרים בקטגוריה שלו.

הקדמה

איכות הקול ושמע

(20% מהציון הסופי)
10 מתוך 10

עוצמת הקול טובה, הן באפרכסת והן ברמקול החזק הממוקם בגב המכשיר. השמיעה בצד השני טובה מאד וכך גם בעת השימוש באוזניית BT.

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

המכשיר נוח לאחיזה בכף היד, ופרט לעובי, ממדיו האחרים – אורכו ורוחבו – אינם חורגים מהרגיל. כאשר משוחחים מספר דקות, המשקל הגבוה שלו מתחיל להעיק. האנטנה הבולטת והעובי מונעים נשיאה של המכשיר בכיס.

Palm Treo 700WX מצויד במקלדת QWERTY מלאה נוחה לשימוש: המקלדת פרושה בצורה נוחה והמקשים הבולטים והמופרדים נוחים להקלדה. גם סימון האותיות ברור, למרות שהעברית והאנגלית מסומנות באותו הצבע. מקשי הספרות בולטים הודות לצבע השחור (לעומת הלבן ביתר המקשים) ולכך שהם מוארים בצורה שונה ממקשי האותיות האחרים. מקשי הכוכבית והסולמית נמצאים במקום המוכר והנוח – מימין ומשמאל.

למכשיר מקש ניווט בעל חמש אפשרויות עם מקש בחירה גדול ונוח. גם המקשים הניתנים לתכנות משני צדדיו גדולים ונוחים. בצירוף עם מסך המגע הניווט בתפריטי מערכת ההפעלה קל בשל היכולת לנוע תוך שימוש בשתי הדרכים. עם זאת, חסרונה של גלגלת או יכולת ניווט אחרת בצידי המכשיר פוגם בחוויה.

המסך המרובע (240X240 פיקסלים, 65 אלף צבעים) הוא מסך ברמה בינונית בעל צבעים דהויים, ובאור שמש ישיר התצוגה כמעט נעלמת. היישומים נראים מעט שונים לעומת המסכים המלבניים המוכרים ממכשירים דומים – ויש לזכור כי אלו שנכתבו למערכת החלונות תואמים בדרך כלל למסכי 320X240. גם סרטוני וידיאו מוצגים בשל כך על חלק מהמסך בצורה מלבנית ונוחה פחות.

המכשיר מצויד במערכת הפעלה שאינה המערכת החדישה ביותר – Windows Mobile 5  בגרסה למכשירים עם מסך מגע. עם זאת, המכשיר, המצויד במעבד מהיר (312MHz), מתפקד במהירות טובה בהחלט, הן בפתיחת יישומים והן בדפדוף בתפריטים.


המכשיר נוח לאחיזה בכף היד, ופרט לעובי, ממדיו האחרים – אורכו ורוחבו – אינם חורגים מהרגיל.  כאשר משוחחים מספר דקות, המשקל הגבוה שלו מתחיל להעיק. האנטנה הבולטת והעובי אינם מאפשרים נשיאה של המכשיר בכיס

Palm Treo 700WX מצויד במקלדת QWERTY מלאה נוחה לשימוש: המקלדת פרושה בצורה נוחה והמקשים הבולטים והמופרדים נוחים להקלדה. גם סימון האותיות ברור. מקשי הספרות בולטים הודות לצבע השחור  ולכך שהם מוארים בצורה שונה ממקשי האותיות האחרים

יישומי מולטימדיה

(15% מהציון הסופי)
6 מתוך 10

Palm Treo מצויד במצלמה אחורית בסיסית של 1.3 מגה פיקסל, המספקת תוצאות בינוניות למדי. התמונות שהצלחנו להפיק היו בדרך כלל כהות וחסרות צבע. ניתן גם לצלם סרטוני וידיאו של 15 או 30 שניות או ללא הגבלה בתלות בנפח כרטיס הזיכרון. המכשיר אינו כולל מצלמה קדמית משום שרשת EVDO אינה תומכת בשיחות וידיאו.

הנגן הוא ה-Windows Media Player מגרסה 10 המאפשר נגינה בסיסית של קובצי מוזיקה בממשק נעים, כולל אפשרות לפעול ברקע. הרמקול החזק בא כאן לידי ביטוי בעוצמה וצלילות טובה של הסאונד. שוב – המסך המרובע פוגם בחוויית הצפייה בסרטונים.

ל- Palm Treoזיכרון פנימי של RAM 64MB ו- ROM 128MB ויכולת הרחבה בעזרת כרטיסי זיכרון מסוג SD – כרטיסים גדולים פיזית ופחות נוחים לנשיאה מכרטיס ה-microSD המקובל יותר כיום.


עם זאת, פאלם מוכיחים כאן את יכולתם בניהול יעיל מאוד של הזיכרון הפנוי, ולמרות הפעלה של מספר תוכניות במקביל הזיכרון עומד במשימה היטב. יש אפשרות לסגור תוכניות פתוחות על ידי לחיצה ארוכה על מקש ה-OK ובחירה בתוכנית לסגירה – נוח ושימושי.

כל מכשיר סלולרי מצויד בזיכרון פנימי לצורך אחסון מידע, ובחלק מהמכשירים קיים חריץ הרחבה לכרטיס זיכרון. חשיבותה של יכולת האחסון במכשיר עולה ככל שהשימוש בו כנגן מוזיקה או כמצלמה עולה. מי שמעוניין לעשות שימוש כזה במכשיר, או להשתמש בו לאחסון מידע אחר, מוטב לו לבחור במכשיר עם חריץ הרחבה לכרטיס זיכרון.   יכולת האחסון של המכשירים התומכים בנגינת קובצי מוזיקה נמדדת במגה בייטים (MB), ונעה בדרך כלל בין מגה בייטים בודדים, שמספיקים לשמירה של שיר או שניים, ועד ל-160MB המאפשרים שמירה של 80-40 שירים בתלות בסוג הקובץ ובאיכותו.

גלישה וסנכרון

(15% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

Palm Treo 700WX תומך ברשת דור שלישי מהירה בפלאפון (EVDO), אך כדי להשתמש בממשק Wi-Fi אלחוטי יש צורך להכניס את הכרטיס המצורף לחריץ הרחבת הזיכרון – ובכך לצרף בליטה לא נוחה נוספת בסמוך לבליטת האנטנה. לאחר הכנסת כרטיס ה-Wi-Fi, המכשיר מתנתק באופן אוטומטי מרשת הסלולר, כדי "למנוע הפרעות" על פי המדריך של פאלם.

החיבור לרשתות אלחוטיות מתבצע בצורה חלקה בעזרת המנהל האלחוטי של Windows. הגלישה באינטרנט נוחה למדי בעזרת הדפדפן Internet Explorer Mobile ורשת הסלולר המהירה המספקת קצבים גבוהים של הורדת נתונים. כמו בכל מערכתWindows Mobile , הגדרות החיבור לשרת דואר אלקטרוני קלות ומהירות והמכשיר מתפקד היטב בסנכרון אנשי הקשר, לוח השנה, המשימות וההערות, כולל תכיפות בשעות שיא ושפל.

במכשיר מותקנת גרסת Office המאפשרת יצירה, עריכה  וצפייה בקובצי Word
ו-Excel וכן צפייה בקובצי PowerPoint. אין תמיכה בקובצי Office 2007, אך ניתן כמובן לצפות בקובצי PDF בעזרת Picsel Viewer. יש גם אפשרות הקלטת תזכורות ומחשבון.

כינוי לקבוצת תקני סלולר מתקדמים – כגון WCDMA האירופאי, 1xEV-DO האמריקאי  או TD-SCDMA הסיני המאפשרים מהירויות תקשורת גבוהות יותר מהדור השני – 384kbps  ברשת UMTS.החידוש בדור השלישי הוא במהירות העברת הנתונים הקרובה לזו המסופקת כיום בבית וכן ביכולות השידור של וידיאו ומוזיקה ובשיחת וידיאו (ב- UMTS בלבד).

משך פעולת סוללה

(10% מהציון הסופי)
10 מתוך 10

על גודלו הניכר של Palm Treo מפצה במשהו סוללה אימתנית בעלת הספק של 1800mAh. המכשיר שורד מעל ליום שימוש רציף תוך כדי סנכרון דואר אלקטרוני וגלישה מדי פעם.

עמידות

(10% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

מבנהו של ה-Palm Treo, הפלסטיק ממנו עשוי המכשיר וכן המקשים הבנויים היטב נותנים הרגשה טובה לגבי היכולת לספוג חבטות ולשרוד לטווח ארוך. מסך המגע מעט רגיש ללחיצות.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי טלפון סלולרי
הצג הכל >>