חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
סקירה מקצועית
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - Toshiba DPF7XSE: מסגרת מנהלים

אוריה גנור | 28.08.2008
הטוב
  • איכות תצוגה טובה
  • ניגון מוזיקה וסרטים, כולל תמיכה ב-DivX
  • איכות שמע טובה
  • שלט רחוק מצוין
  • שעון, לוח שנה ושעון מעורר
הרע
  • אין אפשרות תליה
  • ממשק מעט מסורבל
בשורה התחתונה

ה-DPF היא מסגרת איכותית, שבשל עיצובה המתכתי הקר מתאימה יותר למשרד ופחות לבית. בנוסף לתמונות, ניתן להציג במסגרת סרטים ולהשמיע מוזיקה, היא תומכת במגוון מפתיע של פורמטי וידיאו והרמקולים הטובים מספקים איכות שמע לא רעה. מערכת התפריטים נאה וידידותית והשלט הרחוק משפר פלאים את נוחות השימוש.

הקדמה

ל-DPF מבית טושיבה מסך בגודל 7 אינטש ברזולוציה גבוהה יחסית של 480X800. המסך ממוסגר בפס שחור מבריק ומאחוריו מסגרת רחבה למדי העשויה מתכת מוברשת ומעניקה למוצר מראה כמו-הייטקיסטי.

ב-DPF זיכרון פנימי של MB256, ובנוסף לחריץ הסטנדרטי לכרטיסי זיכרון, כוללת המסגרת של טושיבה שקע USB לחיבור ישיר למצלמה. ב-DPF צמד רמקולים בעוצמה של 1 ואט כל אחד וחיבור לאוזנייה.

הרזולוציה קובעת את חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, וככל שהמסך גדול יותר דרושה רזולוציה גדולה יותר כדי להציג תמונה איכותית. רזולוציה טובה למסך בגודל 8-10 אינטש היא 800x480.

איכות התצוגה

(50% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

כיאה למוצרים מבית טושיבה, ה-DPF כוללת מסך טוב מאוד. התמונות המוצגות על גבי המסך נראות חדות ומוצגות בקונטרסטיות נעימה לעין ובצבעים עשירים ויפים. גם סרטים שניגנו במסגרת הוצגו בצורה נפלאה. שמחנו לגלות כי זוויות הצפייה טובות יחסית למסגרות אחרות שראינו, אך עדיין היו מוגבלות ובנקודה מסוימת התצוגה נעשתה כהה מאוד.

Toshiba DPF7XSE
התמונות המוצגות על גבי המסך נראות חדות ומוצגות בקונטרסטיות נעימה לעין ובצבעים עשירים ויפים. גם סרטים שניגנו במסגרת הוצגו בצורה נפלאה

נוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

המסגרת של טושיבה מיועדת להצבה בלבד והיא מצוידת ברגלית אחורית שניתנת לסיבוב מלא של 360 מעלות. המסגרת משופעת בכפתורים וכוללת כפתור הדלקה וכיבוי, ארבעה כפתורי ניווט, כפתור OK, כפתור MENU וכפתור Light (להדלקת תאורת ניאון כחלחלה בחלקה העליון והתחתון של המסגרת. בצד ימין נמצאים חריצי הזיכרון אליהם ניתן לחבר את הכרטיסים SD, MMC, MS ו-CF.

ב-DPF ממשק מעוצב בליווי אייקונים גראפיים נאים. הממשק מגיב מהר ועובד בצורה חלקה. אך הוא מסורבל מעט בגלל ריבוי הכפתורים. הכפתורים אינם מגיבים תמיד בלחיצה ראשונה. פתרון טוב לבעיה, כמו גם לבעיית הנגישות לכפתורים שבגבה, הוא השלט הרחוק המצוין שלה. השלט מאפשר תפעול מלא ונוח של המסגרת. השלט כולל כפתורי ווליום וכפתורי קיצור מהירים לתפריט התמונות, לתפריט הוידיאו, לתפריט המוזיקה וללוח השנה. בנוסף, השלט כולל כפתור זום – ואת התמונות המוצגות ניתן להקפיא ולהגדיל.

העיצוב של המסגרת קצת מוזר. המסך, ארוז במסגרת כהה מבריקה ואלגנטית, מוצמד למסגרת חיצונית נוספת העשויה מתכת מוברשת בצבע כסף. מעבר לכך שהדבר גורם למסך להיראות קטן יותר, המראה הכללי מגושם ולא ברורה תרומתה של המסגרת הכסופה. היא נראית זולה ומעניקה למוצר עצמו מראה מעט מנוכר ולא אסתטי. כמובן, זה עניין של טעם, אבל מסגרת כזאת בוודאי לא תוסיף חמימות ולא חן לבית. למשרד היא עשויה להתאים. 

Secure Digitalכרטיס זיכרון המשמש לאיחזון בהתקנים רבים - מצלמות סטילס ווידיאו, מסגרות דיגיטליות, מכשירי ניווט ועוד.נחשב לכרטיס הזול והנפוץ ביותר. ל-SD גרסאות נוספות– mini-SD ו-micro-SD, וכן SDHC  (Secure Digital High Capacity). mini-SD ו-micro-SD הם כרטיסים קטנים בממדיהם ומיועדים לטלפונים סלולריים ולנגני מוזיקה ווידיאו. SDHC  זהה בגודלו הפיזי ל-SD אבל בעל נפח זיכרון גדול במיוחד.

מולטימדיה

(15% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

מלבד תפקידה המובן מאליו, ה-DPF מציעה גם צפייה בסרטים, השמעת מוזיקה, שעון ושעון מעורר. ניתן לצפות בסרטים בפורמטים AVI, MPEG4 ו-DivX. הסרטים מוצגים בצורה נפלאה, והקול נשמע נקי וברור. המסגרת תומכת בפורמטי מוזיקה MP3 ו-WMA. המוזיקה נשמעת פשוט מצוין, בצלילות ובעוצמה טובה. בחיבור אוזניות חיצוניות, איכות השמע אפילו טובה יותר.

ה-DPF כוללת לוח שנה מלא (המוצג באנגלית כמובן), ובנוסף שעון רגיל שמציג גם את התאריך היומי. את השעון המעורר ניתן לכיוון על פי שעה ותאריך. הצלצול חזק מספיק כדי להעיר כל אדם.

עמידות

(10% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

ה-DPF בנויה היטב. בסיס המסגרת בנוי מתכת, והמסגרת עצמה בנויה מפלסטיק קשיח ומזכוכית עבה. בניגוד למסגרות אחרות, הכפתורים הפרוסים על ה-DPF יציבים ואינם מצקצקים כאשר לוחצים עליהם. באופן כללי המסגרת עושה רושם כאחת שתצליח לשרוד אפילו נפילות, בזכות מסגרת המתכת המקיפה אותה.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image