חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
טלפון סלולרי HTC TyTN II Kaiser
שנת הכרזה: 2007
Smartphone: סמארטפון
כרטיס זיכרון: Micro SD/T-Flash
ממשק הפעלה: מקלדת Qwerty, מסך...
סוג רשת: GSM, HSDPA
דור: 3.5
מפעיל: סלקום ופרטנר, פלאפון...
WiFi: כולל
ציון WiseBuy
8.2
דירוג הגולשים
(4 מתוך 5)
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - טלפון סלולרי HTC TyTN II Kaiser

מאיר דויטש | 02.01.2008
הטוב
  • מגוון רחב של יישומים ותכונות
  • תמיכה טובה ב-Office
  • מגוון אפשרויות להקלדה וניווט
  • GPS כולל תוכנת האצה
הרע
  • גודל ומשקל
  • מקלדת קטנה וצפופה
  • אין פלאש במצלמה
בשורה התחתונה

מכשיר ה-TyTN II הידוע בכינויו Kaiser הוא הטוען לכתר של הסלולרי העסקי המאובזר ביותר. המכשיר מצליח לעמוד במטלות כבדות בעזרת מעבד חזק, אפשרויות תפעול מגוונות וסט יישומים מרשים, כולל מסך מגע נוח ושימושי. עם זאת, הוא סובל מכמה פגמים בנוחות השימוש ואינו מתאים לכל איש עסקים מפאת גודלו ומורכבותו. 

הקדמה

איכות הקול ושמע

(20% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

עוצמת השמע באפרכסת טובה והרמקול הממוקם בתחתית המכשיר חזק וברור – יתרון חשוב למכשיר שצפוי להישאר לעתים קרובות על השולחן תוך כדי שיחה. איכות השמיעה בשני צדי השיחה טובה, אם כי בשיחה בסביבה רועשת נדרשנו להגביר את עוצמת הקול. גם בעת השימוש באוזניות (הסטריאופוניות) המצורפות או באוזניית BT הייתה איכות השיחה טובה.  

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
7 מתוך 10

HTC TyTN II הוא מכשיר רחב, כבד ועבה ואינו מתאים לנשיאה בכיס ולא נוח לשיחה ממושכת באחיזה ביד והצמדה אל הראש. בכף היד ובמצב רגיל האחיזה נוחה והפלסטיק הרך נעים למגע. המכשיר מאפשר כתיבה באמצעות המקלדת המלאה הנפתחת או באמצעות מקלדת וירטואלית על גבי מסך המגע או באמצעות זיהוי כתב יד כאשר משתמשים בחרט (Stylus) המצורף.

המקלדת קטנה וצפופה, באופן שמגביל מעט את האפשרות לכתיבה מהירה, אך היא עדיין טובה יותר ממכשירים בעלי מקלדת מלאה במבנה רגיל, שבהם המקלדת היא בחזית המכשיר. צבע האותיות העבריות על גבי המקלדת הוא באותו צבע כמו האנגלית – לבן, דבר המקשה על ההקלדה למי שמנסה לקרוא מה כתוב על גביה. התאכזבנו לגלות שכאשר מטים את המסך השורה העליונה של המקלדת נחסמת חלקית והופכת את הגישה לשורה זו לבעייתית.

ההקלדה על גבי המקלדת הוירטואלית נוחה. המקשים המיועדים לספרות מובחנים על ידי צבע כחול ולכן בולטים אך הנטייה הטבעית היא לחייג באמצעות מסך המגע, שם הספרות מופיעות באופן בולט וגדול והתפעול קל ונוח. גם מקשי הסולמית והכוכבית מופיעים במקום הרגיל.

המקשים הממוקמים בחזית המכשיר – מקשי קבלת ודחיית השיחה, מקש הניווט והבחירה, שני מקשים הניתנים לתכנות, מקשי קיצור להודעות, אינטרנט, תפריט החלונות ומקש החזרה (
OK) – בולטים ונוחים, אם כי קשה להבחין בסימון עליהם.

בצדו הימני של המכשיר נמצא כפתור הדלקה וכיבוי וכפתור להפעלת המצלמה, ובצדו השמאלי גלגל ניווט ובחירה נוח, מקש חיוג קולי ומקש חזרה נוסף. בתחתית המכשיר יש חריץ מכוסה לכרטיס ה-
microSD, שקע האוזניות והטעינה ופתחי הרמקול. מיקום שקע הטעינה בתחתית משאיר את צדי םהמכשיר חופשיים לתפעול קל.

המסך, בגודל 2.8 אינטש, 65 צבעים אלף צבעים ורזולוציה של 320
X240 – גדול ובהיר ומתפקד היטב בתנאי תאורה שונים. בצירוף העובדה שניתן להעמיד את המסך לצפייה על השולחן, המסך מספק חוויית צפייה טובה בוידיאו ובתמונות.

 
HTC TyTN IIמצויד במעבד מהיר של 400MHz ומערכת ההפעלה המתקדמתWindows Mobile 6 Professional והתגובות בעת תפעול של תוכניות הן מהירות, אך כאשר מתבצע מעבר ממצב אנכי לאופקי או להיפך, למכשיר לוקח מספר שניות לעבור לתצורה החדשה. בדרך כלל המכשיר מסוגל להריץ ארבע-חמש תוכניוות במקביל ללא בעיה, אך במהלך יום עבודה המכשיר קופא פעמיים בממוצע כאשר רק הוצאה של הסוללה מחזירה אותו לחיים.

הניווט בתפריטים נוח לכל מי שמכיר את מערכת ההפעלה
Windows Mobile והאפשרות לנווט עם החרט או בעזרת המקשים (או בשילוב שניהם) מקלה על מהירות ההגעה ליישום הנדרש.

HTC TyTN II הוא מכשיר רחב, כבד ועבה  ואינו מתאים לנשיאה בכיס ולא נוח לשיחה ממושכת באחיזה ביד והצמדה אל הראש. בכף היד ובמצב רגיל האחיזה נוחה והפלסטיק הרך נעים למגע. המכשיר מאפשר כתיבה באמצעות המקלדת המלאה או באמצעות מקלדת וירטואלית על גבי מסך המגע או באמצעות זיהוי כתב יד

המקלדת קטנה וצפופה באופן שמגביל מעט את האפשרות לכתיבה מהירה, אך היא עדיין טובה יותר ממכשירים שבהם המקלדת היא בחזית המכשיר. התאכזבנו לגלות שכאשר מטים את המסך השורה העליונה של המקלדת נחסמת חלקית והופכת את הגישה לשורה זו לבעייתית

חיוג הנעשה באמצעות הוראה קולית של המשתמש. שימוש בחיוג קולי מחייב הקלטה של השמות ושיוכם למספרים בספר הטלפונים שבמכשיר.
הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, והיא נמדדת במספר הפיקסלים שמרכיבים את התמונה השלמה. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר התמונה תהיה מפורטת וחדה יותר, וככל שהמסך גדול יותר דרושה רזולוציה גבוהה יותר כדי להציג תמונה איכותית. עם זאת, מסכים זהים בגודלם, בעיקר הגדולים שבהם, יכולים להיות בעלי רזולוציות שונות, ומי שמייעד את המכשיר לצילום, וידיאו ומשחקים, יעדיף רזולוציה גבוהה יותר. הרזולוציות מתחילות מ-90X60 פיקסלים במסכים קטנים, 160X128 פיקסלים במסכים בינוניים, ומסכים גדולים, המצויים בדרך כלל בטלפונים מתקדמים או חכמים (Smart Phones), מגיעים עד לרזולוציה של 640X480 פיקסלים.

יישומי מולטימדיה

(15% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

למכשיר מצלמה אחורית של 3 מגה פיקסל, כולל פוקוס אוטומטי וצילום וידיאו. המצלמה מספקת תמונות טובות, כל זמן שהאובייקט סטטי, המצלמה יציבה ותנאי התאורה טובים – למצלמה אין פלאש. המסך הגדול מסייע בבחירה נוחה של איכות התמונה (עד 2048x1536), בהירות, מעבר בין וידיאו לסטילס וכו'.

למכשיר גם מצלמה קדמית לשימוש בשיחות וידיאו, המתבצעות בנוחות רבה כאשר המכשיר מונח על השולחן. המכשיר משתמש ב-Windows Media Player התומך בכמה פורמטים ועושה את העבודה הבסיסית המצופה ממכשיר מהסוג הזה. האוזניות המצורפות עונות על הצורך בשמיעת מוזיקה באופן בסיסי. מחבר האוזניות אינו מאפשר חיבור של אוזניות אחרות.

ל-
HTC TyTN IIזיכרון פנימי מכובד של 128MB וחריץ הרחבה לכרטיסים מסוג microSD.

כל מכשיר סלולרי מצויד בזיכרון פנימי לצורך אחסון מידע, ובחלק מהמכשירים קיים חריץ הרחבה לכרטיס זיכרון. חשיבותה של יכולת האחסון במכשיר עולה ככל שהשימוש בו כנגן מוזיקה או כמצלמה עולה. מי שמעוניין לעשות שימוש כזה במכשיר, או להשתמש בו לאחסון מידע אחר, מוטב לו לבחור במכשיר עם חריץ הרחבה לכרטיס זיכרון.   יכולת האחסון של המכשירים התומכים בנגינת קובצי מוזיקה נמדדת במגה בייטים (MB), ונעה בדרך כלל בין מגה בייטים בודדים, שמספיקים לשמירה של שיר או שניים, ועד ל-160MB המאפשרים שמירה של 80-40 שירים בתלות בסוג הקובץ ובאיכותו.

גלישה וסנכרון

(15% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

HTC TyTN II מצויד בכל שנדרש לצורך גלישה מהירה – רשת דור 3.5
(
UMTS/HSDPA), ותמיכה באינטרנט אלחוטי (Wi-Fi). ככלל, הגלישה דומה למכשירי Windows Mobile אחרים – הדפדפן קורא היטב את רוב סוגי הדפים, אך היכולת להתמקד על מקום ספציפי בדף לא קיימת ומקשה על ניווט בדפי אינטרנט מורכבים. חוויית הורדת קבצים וטעינת דפי האינטרנט טובה, כאשר דפדפן האינטרנט המובנה מאפשר התאמה למסך והגלישה נוחה, במיוחד כאשר משתמשים באפשרות להציג לרוחב המסך.

החיבור לרשתות אלחוטיות מתבצע בצורה פשוטה, כמו במכשירי
Windows Mobile אחרים, בעזרת מנהל התקשורת, המאפשר כיבוי והדלקה של רשת הסלולר, הרשת האלחוטית, BT ועוד. החיבור לדואר אלקטרוני בדחיפה מתבצע בצורה הרגילה בעזרת ActiveSync והגדרות שרת הדואר. התמיכה בקובצי Office טובה מאוד וגם בגרסאות מתקדמות המכשיר מצליח לפתוח מצגות, מסמכי Word ו-Excel בצורה מרשימה ונוחה לעבודה.

HTC TyTN II
מצויד ב- GPS ובתוכנה המאיצה את האיתור הראשוני של הלווינים – עד לכ-10 שניות – מהירות נאה בהחלט. המכשיר שקיבלנו לבחינה מצויד בתוכנת הניווט של סלקום, Cellcom Navigator, המאפשרת ניווט קולי, איתור מסעדות ואטרקציות (מידע של "אתר מפה") ועוד. התוכנה קלה להפעלה ומאפשרת שימוש יעיל ב- GPS.

HTC TyTN II מצויד בכל שנדרש לצורך גלישה מהירה - רשת דור 3.5 (UMTS/HSDPA), ותמיכה באינטרנט אלחוטי (Wi-Fi). ככלל, הגלישה דומה למכשירי Windows Mobile אחרים – הדפדפן קורא היטב את רוב סוגי הדפים. כמו כן, התמיכה בקובצי Office טובה מאוד

כינוי כולל להתפתחות של רשת הדור השלישי הנפוצה כיום, כשההבדל הוא במהירות תעבורת נתונים גבוהה יותר. בתקן GSM, מדובר ברשתות מסוג HSDPA/HSUPA ואילו ב-CDMA אלה הן רשתות מסוג EVDO.
כינוי כולל להתפתחות של רשת הדור השלישי הנפוצה כיום, כשההבדל הוא במהירות תעבורת נתונים גבוהה יותר. בתקן GSM, מדובר ברשתות מסוג HSDPA/HSUPA ואילו ב-CDMA אלה הן רשתות מסוג EVDO.

משך פעולת סוללה

(10% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

זמן ההמתנה המוצהר הוא מעל לעשרה ימים וזמן השיחה כ- 4.5 שעות. בפועל, אם משתמשים ב- GPS כחצי שעה, ברשת דור שלישי ובסנכרון דואר אלקטרוני רציף, הסוללה אינה מחזיקה יום עבודה מלא. בערכה שקיבלנו לא היה מטען רכב, וחסרונו הורגש.

כינוי לקבוצת תקני סלולר מתקדמים – כגון WCDMA האירופאי, 1xEV-DO האמריקאי  או TD-SCDMA הסיני המאפשרים מהירויות תקשורת גבוהות יותר מהדור השני – 384kbps  ברשת UMTS.החידוש בדור השלישי הוא במהירות העברת הנתונים הקרובה לזו המסופקת כיום בבית וכן ביכולות השידור של וידיאו ומוזיקה ובשיחת וידיאו (ב- UMTS בלבד).

עמידות

(10% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

כובדו של ה- HTC TyTN המגדיל את הסיכוי לנפילה, המסך הגדול ומנגנון הפתיחה, כולל הצירים החשופים המתגלים כאשר מטים את המסך, מעוררים חשש לגבי העמידות לאורך זמן של המכשיר. עם זאת, הצדדים המעוגלים והפלסטיק האיכותי משדרים עמידות טובה.

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי טלפון סלולרי
הצג הכל >>