חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
טלפון סלולרי Nokia 2730 נוקיה
יצרן: Nokia
גודל מסך: 2 אינטש
Dual-SIM: ללא
שנת הכרזה: 2009
מבנה המכשיר: רגיל
Smartphone: לא
כרטיס זיכרון: Micro SD/T-Flash
רמת קרינה (SAR): 1.18 W/kg
ציון WiseBuy
8.1
דירוג הגולשים
(4 מתוך 5)
המוצרים המבוקשים
מחיר סופי: 269 ₪
חוות דעת גולשים
שיר 24.05.12
עזרא 04.02.17
idan 07.07.13
איל 02.07.13
iTech 13.03.13
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

סקירת wisebuy - טלפון סלולרי Nokia 2730 נוקיה

מאיר דויטש | 01.06.2010
הטוב
  • איכות קול טובה בשיחות
  • חיי סוללה ארוכים
  • משקל קל ומימדים נוחים
  • איכות בנייה טובה
  • ממשק נוח ומוכר
הרע
  • מצלמה בסיסית ביותר
  • Wi-Fi אין
  • פעולה איטית בגישה לכרטיס הזיכרון
  • גלישה איטית ולא נוחה באינטרנט
בשורה התחתונה

נוקיה 2730 הוא טלפון סלולרי בסיסי ופשוט, כמו שורה ארוכה של מכשירי נוקיה מסוגו. דווקא בזכות הייחוס שלו ודמיונו לשפע דגמים מוכרים ופופולאריים, הוא קורץ לקהל הנאמן והשמרני של נוקיה שמעוניין בעיקר באיכות שיחה טובה ובממשק מוכר במחיר נוח.

הקדמה

2730 Classic הוא מכשיר קומפקטי בתצורת בר ובעיצוב קלאסי מבית נוקיה, שמציג סט תכונות סטנדרטי. כמו שאר דגמי סדרת Classic, הוא פונה לשוק הביניים ולמשתמשים שלא זקוקים לסמארטפון, אבל רוצים תכונות כמו צילום, קבלת דואר וגלישה ברשת, תוך שמירה על מידות קטנות וחיי סוללה טובים.

מפרט המכשיר כולל מסך בגודל 2 אינטש, תקשורת נתונים בדור שלישי, קישורית
Bluetooth, מצלמה ברזולוציית 2 מגה פיקסל, נגן מוזיקה ווידיאו ומקלט רדיו FM.

נוקיה 2730 כולל זיכרון מובנה בסיסי בנפח
30MB, ותומך בהרחבת זיכרון באמצעות כרטיס Micro SD עד לנפח של 2GB. מערכת ההפעלה היא Series 40 בגרסה 5.

טלפונים סלולאריים שאינם כוללים פומית, מנגנון סליידר וכדומה, והמסך, המקשים ושאר האלמנטים נמצאים כולם בגוף אחיד. תצורה זו נפוצה ופופולארית, אך חסרונה הוא שהמקשים חשופים תמיד להקשות אקראיות ויש לדאוג לנעילת מקשים.
טלפון חכם מתאפיין בצג גדול, בקיבולת זיכרון גדולה, ולעיתים מצויד במסך מגע או במקלדת מלאה (QWERTY), לצורך הקלדה נוחה יותר של טקסט. מערכת ההפעלה במכשירים אלו מתקדמת ממערכת ההפעלה של טלפונים רגילים ולכן מאפשרת מגוון רחב של יישומים.
כינוי לקבוצת תקני סלולר מתקדמים – כגון WCDMA האירופאי, 1xEV-DO האמריקאי  או TD-SCDMA הסיני המאפשרים מהירויות תקשורת גבוהות יותר מהדור השני – 384kbps  ברשת UMTS.החידוש בדור השלישי הוא במהירות העברת הנתונים הקרובה לזו המסופקת כיום בבית וכן ביכולות השידור של וידיאו ומוזיקה ובשיחת וידיאו (ב- UMTS בלבד).
מכשירי סלולר רבים כוללים נגן מוזיקה, ומאפשרים האזנה במוזיקה שמאוחסנת בזיכרון הפנימי של המכשיר או בכרטיס הזיכרון דרך הרמקול החיצוני או דרך אוזניות. ניתן לחלק את נגני המוזיקה בטלפונים סלולריים לשני סוגים:נגן מוזיקה בסיסי: מאפשר להשמיע שירים בלבד ולרוב אינו כולל תכונות נוספות מעבר לכך.   נגן מוזיקה מתקדם: מאפשר לנהל, למיין ולקטלג שירים, תומך במגוון רחב יותר של פורמטים וכולל בדרך כלל שיפורי שמע כגון איקולייזר, הדגשת באסים, הרחבת סטריאו וכדומה. מכשיר בעל נגן מוזיקה מתקדם חייב לכלול חריץ הרחבה לזיכרון או זיכרון פנימי גדול כדי לאפשר איחסון של כמות גדולה של שירים. תכונות נוספות החשובות לשימוש במכשיר כנגן מוזיקה הן קיומם של כפתורים ייעודיים ונוחים לשימוש בנגן, אפשרות לחבר אוזניות תקניות כתחליף לאוזניות המסופקות עם המכשיר, וכן תמיכה בתקן A2DP המאפשר האזנה באוזניות סטריאופוניות בעזרת חיבור Bluetooth.  
מקלט רדיו הנמצא בחלק מהטלפונים ומאפשר קליטה של שידורי רדיו בתדר FM. רוב מכשירי הסלולר שכוללים מקלט רדיו משתמשים באוזניות כאנטנה ולכן ניתן להאזין לרדיו רק כאשר האוזניות מחוברות.   תכונות נוספות של מכשירים עם רדיו היא תמיכה ברדיו RDS, המאפשר קבלה של מידע טקסטואלי אודות התחנה והשיר, וכן הקלטת שירים מהרדיו ושמירתם כקבצים להשמעה או כצלצול במכשיר. בחלק מהדגמים ישנה תכונת זיהוי מוסיקה המתנגנת ברדיו דרך האינטרנט (למשל, TrackIDשל סוני אריקסון).

איכות הקול ושמע

(15% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

נוקיה אמונה על איכות הקול במכשיריה, וגם ב-2730 איכות השמע בשיחות טובה מאוד בשני הצדדים, הן בשימוש בטלפון והן בשימוש באוזניות המצורפות. גם הרמקול החיצוני מספק צליל טוב בעוצמה סבירה ומאפשר שימוש ללא ידיים. חיבור ה-Bluetooth לאוזניה התבצע בקלות, ובשיחה באמצעותה שמענו ונשמענו כראוי.

בנגינת מוזיקה באמצעות הרמקול עוצמת השמע טובה, אך הצליל הבוקע מן הרמקול הבודד עמום ולא איכותי. איכות השמיעה באוזניות המצורפות בינונית-סבירה. ניתן לחבר כל זוג אוזניות רגיל למכשיר, בזכות החיבור הסטנדרטי (3.5 מ"מ).

Nokia 2730 Classic


איכות השמע בשיחות טובה מאוד, הן בטלפון והן באוזניות הסטריאופוניות המצורפות. גם הרמקול החיצוני מספק צליל טוב בעוצמה סבירה. בנגינת מוזיקה באמצעות הרמקול עוצמת השמע טובה, אך הצליל הבוקע מן הרמקול הבודד עמום ולא איכותי

נוחות השימוש

(35% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

Nokia 2730 Classic הוא מכשיר קל משקל להפליא – משקלו 88 גרם בלבד (כולל הסוללה), ובעל מידות קטנות, 4.7 ס"מ רוחבו ופחות מסנטימטר וחצי עוביו. האחיזה בכף היד נוחה בשל הגב והקצוות המעוגלים. העיצוב אלגנטי למדי, עם תווים עגלגלים, חזית שטוחה וכסופה ופס מבריק סביב.

Nokia 2730 Classic


זהו מכשיר קל משקל להפליא ובעל מידות קטנות, משקלו 88 גרם בלבד. האחיזה בכף היד נוחה בשל הגב והקצוות המעוגלים. העיצוב אלגנטי למדי, עם תווים עגלגלים, חזית שטוחה וכסופה ופס מבריק סביב

למכשיר יש מסך TFT בגודל 2 אינטש וברזולוציה של 240X320 התומך ב-256 אלף צבעים. המסך קטן אמנם אך הוא חד ומתפקד היטב לצורך הודעות, תפריטים ושאר יישומים טקסטואליים; בהצגת תמונות או וידיאו, לעומת זאת, מספק המסך חוויה בינונית ביותר בשל גודלו הצנוע והצבעים הדלים יחסית שהוא מציג.

מתחת למסך נמצאים שני מקשי ה-
Soft keys הניתנים להתאמה אישית, ומתחתם מקשי קבלת וניתוק השיחה – כולם על משטח שטוח לחיץ, והם נוחים לשימוש. בין ארבעת המקשים הללו נמצא מקש הניווט המרכזי, בצורת טבעת ריבועית כסופה סביב מקש פנימי. מקש הניווט נוקשה למדי, מה שמעניק פידבק יעיל ומעניק בטחון ללחיצה אך מעייף בשימוש ממושך.

לוח מקשי הספרות עשוי מפלסטיק דמוי מתכת, והמקשים הם בעלי היזון חוזר טוב אך דורשים לחיצה חזקה יחסית, דבר המקשה על הקלדה מהירה. גודל המקשים סביר, אם כי ההפרדה הפיזית ביניהם קיימת רק בין שורות המקשים ולא בין הטורים – מעט מפריע להקלדה טובה. הכיתוב של האותיות באנגלית קצת קשה לקריאה, במיוחד כאשר יש אור חזק, בשל המראה המתכתי מחזיר האור.  פרט למקשי המקלדת ומקשי הניווט, 2730 חסר כל מקש נוסף – כמו מקשי עוצמה, מקש להפעלת המצלמה וכדומה, ותפעול הפונקציות הללו מתבצעות באמצעות המקשים הראשיים.

Nokia 2730 Classic


לוח מקשי הספרות עשוי מפלסטיק דמוי מתכת, והמקשים מגיבים כראוי אך דורשים לחיצה חזקה יחסית, דבר המקשה על הקלדה מהירה. גודל המקשים סביר, אך ההפרדה הפיזית ביניהם קיימת רק בין שורות המקשים ולא בין הטורים – מעט מפריע להקלדה טובה

בצידו השמאלי של המכשיר אנו מוצאים את חריץ כרטיס הזיכרון הניתן לגישה נוחה ומוגן היטב בכיסוי פלסטי. בצידו הימני נמצא שקע חיבור Micro USB לכבל נתונים. בחלקו העליון של המכשיר נמצא שקע הטעינה הסטנדרטי של נוקיה והחיבור לאוזניות מסוג 3.5 מ"מ.

מערכת ההפעלה הוותיקה של נוקיה, מסדרה 40, תהיה קלה ונוחה לתפעול לכל מי שאחז במכשיר נוקיה בעשור האחרון, והשינויים המינוריים שעברה לאחרונה לא יבלבלו את המשתמש הממוצע. התפריט הראשי מבוסס אייקונים והניווט בתפריטי העומק ברור ופשוט. מהירות הניווט בתפריטים סבירה, אם כי המכשיר מאט את פעילותו כשיש צורך לגשת אל כרטיס הזיכרון – למשל כשרוצים להוסיף תמונה להודעה או לגשת לשיר המאוחסן עליו. המכשיר תומך בכרטיסי זיכרון בנפח
2GB בלבד – מעט מגביל, אבל יש לזכור שלא מדובר במכשיר מולטימדיה.

ערכת המכשיר כוללת זוג אוזניות סטריאופוניות פשוטות עם מקש בודד על הכבל המשמש לקבלת ודחיית שיחה ולהפעלה קולית, כרטיס זיכרון בנפח
GB1 ומטען ביתי.

הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, והיא נמדדת במספר הפיקסלים שמרכיבים את התמונה השלמה. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר התמונה תהיה מפורטת וחדה יותר, וככל שהמסך גדול יותר דרושה רזולוציה גבוהה יותר כדי להציג תמונה איכותית. עם זאת, מסכים זהים בגודלם, בעיקר הגדולים שבהם, יכולים להיות בעלי רזולוציות שונות, ומי שמייעד את המכשיר לצילום, וידיאו ומשחקים, יעדיף רזולוציה גבוהה יותר. הרזולוציות מתחילות מ-90X60 פיקסלים במסכים קטנים, 160X128 פיקסלים במסכים בינוניים, ומסכים גדולים, המצויים בדרך כלל בטלפונים מתקדמים או חכמים (Smart Phones), מגיעים עד לרזולוציה של 640X480 פיקסלים.
טלפונים חכמים רבים כוללים מקלדת לצורך הקלדה נוחה יחסית של טקסט. בחלק מהדגמים המקלדת אינה מלאה ומותאמת למכשיר בידי היצרן, ובחלקם יש מקלדת QWERTY. זוהי מקלדת מלאה המכילה את כל האותיות, המבוססת על שיטת סידור האותיות כפי שאנו מכירים כיום בכל המקלדות המלאות. היא נקראת כך בשל סידור האותיות Q, W, E,  R, T, Y זו לצד זו בחלקה השמאלי העליון של המקלדת.

יישומי מולטימדיה

(15% מהציון הסופי)
6.5 מתוך 10

נוקיה 2730 כולל מצלמת 2 מגה פיקסל בסיסית, ללא פלאש וללא מקש צילום ייעודי. המצלמה מאפשרת זום דיגיטלי x4, איזון לבן ומספר אפקטים – שחור לבן, עתיק, נגטיב וכדומה. התמונות המתקבלות, כצפוי, הן באיכות נמוכה ומתאימות בעיקר לצפייה על גבי המכשיר. צילום הוידיאו הוא ברמה נמוכה מאד, ברזולוציה של
176X110 ובקצב של 10 פריימים בשנייה – למעשה מדובר בפיצ'ר חסר תועלת.

Nokia 2730 Classic


נוקיה 2730 כולל מצלמת 2 מגה פיקסל בסיסית, ללא פלאש וללא מקש צילום ייעודי. התמונות המתקבלות, כצפוי, הן באיכות נמוכה ומתאימות בעיקר לצפייה על גבי המכשיר. צילום הוידיאו הוא ברמה נמוכה מאד, ברזולוציה של 176X110 ובקצב של 10 פריימים בשנייה, ואינו שימושי

נגן המדיה מאפשר נגינה של קובצי מוזיקה ווידיאו ממגוון פורמטים רחב (MP3, WAM, WMV, AAC, MP4 ו-H.264), כולל תמיכה ברשימות השמעה ומיון לפי אומן, אלבום וסגנון. הנגן פשוט מאד, אך בשל כך הוא גם קל ונוח לתפעול. יש איקולייזר הכולל חמישה תבניות שמע קבועות מראש ואפשרות לשני מצבים מותאמים אישית.

המכשיר כולל רדיו
FM בעל קליטה טובה, המאפשר שמירת 20 תחנות בזיכרון ותמיכה ב- RDS.

זום דיגיטלי מאפשר לקרב ולהרחיק את האובייקט באופן מלאכותי באמצעות תוכנה פנימית ולא באמצעים אופטיים. איכות התמונה נפגמת בשימוש בזום דיגיטלי והשימוש בו אינו מומלץ.
מטרתה של הפונקציה איזון לבן היא לשפר את איכות הצבעים בתמונה. מאחר שהאופן שבו מתקבלים הצבעים על ידי המצלמה מושפע מסוג התאורה הקיימת – פלורסנט, נורת ליבון, הלוגן, אור יום בהיר, בין ערביים וכדומה – איזון הלבן מתקן את ההשפעה. המצלמה מודדת את האור הלבן בסצנה ובהתאם מאזנת את הצבעים בתמונה כדי שיופיעו טבעיים ככל האפשר.
הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, והיא נמדדת במספר הפיקסלים שמרכיבים את התמונה השלמה. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר התמונה תהיה מפורטת וחדה יותר, וככל שהמסך גדול יותר דרושה רזולוציה גבוהה יותר כדי להציג תמונה איכותית. עם זאת, מסכים זהים בגודלם, בעיקר הגדולים שבהם, יכולים להיות בעלי רזולוציות שונות, ומי שמייעד את המכשיר לצילום, וידיאו ומשחקים, יעדיף רזולוציה גבוהה יותר. הרזולוציות מתחילות מ-90X60 פיקסלים במסכים קטנים, 160X128 פיקסלים במסכים בינוניים, ומסכים גדולים, המצויים בדרך כלל בטלפונים מתקדמים או חכמים (Smart Phones), מגיעים עד לרזולוציה של 640X480 פיקסלים.
תמונת הוידיאו מורכבת מרצף של תמונות בודדות שנקראות פריימים. ככל שמספר הפריימים לשנייה גדול יותר הסרטון יראה חלק ורציף יותר. במרבית המכשירים הסלולריים קצב הפריימים לשנייה עומד על 15, שזהו נתון בינוני שמספק תמונה מעט מקרטעת ולא חלקה. קצב פריימים של 30 בשנייה הוא טוב דיו ומספק תמונה חלקה ורציפה. 
הרזולוציה קובעת את מידת חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה, והיא נמדדת במספר הפיקסלים שמרכיבים את התמונה השלמה. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר התמונה תהיה מפורטת וחדה יותר, וככל שהמסך גדול יותר דרושה רזולוציה גבוהה יותר כדי להציג תמונה איכותית. עם זאת, מסכים זהים בגודלם, בעיקר הגדולים שבהם, יכולים להיות בעלי רזולוציות שונות, ומי שמייעד את המכשיר לצילום, וידיאו ומשחקים, יעדיף רזולוציה גבוהה יותר. הרזולוציות מתחילות מ-90X60 פיקסלים במסכים קטנים, 160X128 פיקסלים במסכים בינוניים, ומסכים גדולים, המצויים בדרך כלל בטלפונים מתקדמים או חכמים (Smart Phones), מגיעים עד לרזולוציה של 640X480 פיקסלים.
מקלט רדיו הנמצא בחלק מהטלפונים ומאפשר קליטה של שידורי רדיו בתדר FM. רוב מכשירי הסלולר שכוללים מקלט רדיו משתמשים באוזניות כאנטנה ולכן ניתן להאזין לרדיו רק כאשר האוזניות מחוברות.   תכונות נוספות של מכשירים עם רדיו היא תמיכה ברדיו RDS, המאפשר קבלה של מידע טקסטואלי אודות התחנה והשיר, וכן הקלטת שירים מהרדיו ושמירתם כקבצים להשמעה או כצלצול במכשיר. בחלק מהדגמים ישנה תכונת זיהוי מוסיקה המתנגנת ברדיו דרך האינטרנט (למשל, TrackIDשל סוני אריקסון).

גלישה וסנכרון

(15% מהציון הסופי)
6.5 מתוך 10

Nokia 2730 Classic תומך ברשתות דור שלישי אך לא ברשתות המהירות הקיימות כיום (3.5), ומהירות ההורדה מוגבלת ל-kbps 384. אין תמיכה ברשתות אינטרנט אלחוטי (Wi-Fi).

המכשיר מגיע עם שני דפדפנים, כאשר הגלישה באתרים המותאמים לגלישה סלולרית מתבצעת בדפדפן הרגיל של נוקיה, והגלישה באתרי אינטרנט רגילים מתבצעת בדפדפן
Opera Mini המותקן מראש. חווית הגלישה באתרי WAP טובה למדי והם נטענים במהירות סבירה. בגלישה באינטרנט הרגיל, לעומת זאת, באים לידי ביטוי המהירות הנמוכה של תקשורת הנתונים והמסך שאינו גדול ואיכותי מספיק; ללא ספק זהו אינו המכשיר המתאים למי שמתכוון לגלוש תדיר באינטרנט באמצעותו. הגלישה האיטית יחסית והצורך הקבוע לבצע התקרבות והתרחקות מדף האינטרנט כדי להצליח ולקרוא את הדף, הופכים את חווית הגלישה ללא נעימה.

לנוקיה 2730 יש את יישום המייל הרגיל של סידרה 40, המאפשר להגדיר חשבונות מסוג
IMAP4, POP3, SMTP. יש אפשרות הגדרה מהירה של חשבונות Gmail, יאהו, הוטמייל ו-OVI. אין אפשרות למייל בדחיפה.

סנכרון המכשיר עם המחשב האישי מתבצע באמצעות התוכנה
PC Suite, וניתן לבצע זאת באמצעות כבל (שלא סופק עם המכשיר) או דרך קישורית ה-Bluetooth. בשני המקרים הסנכרון בוצע בקלות, והעברת פרטי הפגישות, אנשי הקשר וקובצי המולטימדיה היתה קלה ומוצלחת.

כינוי לקבוצת תקני סלולר מתקדמים – כגון WCDMA האירופאי, 1xEV-DO האמריקאי  או TD-SCDMA הסיני המאפשרים מהירויות תקשורת גבוהות יותר מהדור השני – 384kbps  ברשת UMTS.החידוש בדור השלישי הוא במהירות העברת הנתונים הקרובה לזו המסופקת כיום בבית וכן ביכולות השידור של וידיאו ומוזיקה ובשיחת וידיאו (ב- UMTS בלבד).

משך פעולת סוללה

(10% מהציון הסופי)
10 מתוך 10

נוקיה 2730 מצויד בסוללת ליתיום-יון בהספק של 1020mAh, שלפי נתוני היצרן אמורה לספק עד 300 שעות המתנה ו-3:20 שעות דיבור. בשימוש שלנו שכלל גלישה מזדמנת, שיחות ומעט צילום החזיקה הסוללה למעלה משלושה ימים, וניתן להעריך כי בשימוש חסכוני ניתן להשתמש במכשיר גם חמישה ימים ללא טעינה – חיי סוללה טובים ומספקים.

עמידות

(10% מהציון הסופי)
10 מתוך 10

המכשיר בנוי כולו מחלקי פלסטיק שונים, אך הרושם הכללי הוא של עמידות גבוהה ואיכות הרכבה טובה. היעדרם של מקשים חיצוניים בצידי המכשיר, מכסי המגן השונים על השקעים ומכסה הסוללה המותאם היטב למקומו מבטיחים עמידות לזמן רב.

המכשיר נמסר לבדיקה באדיבות דינמיקה סלולר

מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי טלפון סלולרי
הצג הכל >>